Forum dyskusyjne

Litwa - Łotwa - Estonia autem terenowym 15-28 sierpnia

kategoria podróże po świecie

kraj Estonia

mapg dołączył
01.08.2010

mapg 23:12 | 01.08.2010

Witajcie!

Poszukujemy chętnej osoby (chłopak lub dziewczyna) na wyprawę po krajach bałtyckich (Litwa, Łotwa, Estonia). Termin 15-28.08. Jedziemy z Poznania samochodem terenowym na razie w 3 osoby (dziewczyna i dwóch chłopaków). Poszukujemy czwartej osoby :)

Na razie główny kurs to Druskienniki-Wilno-Ryga-Saaremaa-Tallinn-Tartu-Kłajpeda. Ale to czy się go trzymamy, czy nie, zależy od pomysłowości podróżnych :). W miarę możliwości chemy omijać ruchliwe turystyczne miejsca, z wyjątkiem stolic.
Spanie przede wszystkim pod namiotami a jedzenie w supermarketach lub tańszych knajpkach.

Planowany koszt samego transportu to 600zł. Reszta według potrzeb ;)

rajza dołączył
26.05.2008

rajza 21:14 | 02.08.2010

Podajecie koszt transportu 600 zł. Pytanie - koszt całkowity , czy od osoby.

mapg dołączył
01.08.2010

mapg 21:54 | 02.08.2010

Jest to koszt od osoby, maksymalny. Ale minimalny to niewiele mniej - 500zł.
Wolę jednak podać górną granicę, żeby nie psuć sobie jazd :). Auto pali do 15l/100km w lekkim terenie. Na szosie ok 11-12. Planujemy machnąć ok. 3500km

rajza dołączył
26.05.2008

rajza 14:14 | 05.08.2010

OK wszystko jasne. Ja ewentualnie dołączę w Warszawie czy w związku z tym mam partycypować w kosztach transportu na trasie Poznań-Warszawa ?

mapg dołączył
01.08.2010

mapg 19:24 | 05.08.2010

Przez Wwę trochę nam nie po drodze ;) Poza tym musimy mieć pewność. Słowo "ewentualnie" nie rozwiązuje sprawy ;)
Dziś właśnie znaleźliśmy osobę, która zdeklarowała się na 100 %. Zamykam więc wątek, ale dzięki za aktywność.

rajza dołączył
26.05.2008

mapg dołączył
01.08.2010

mapg 21:35 | 10.08.2010

Zamykam temat. Mamy już komplet ;)

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 12:32 | 17.08.2010

Hej! czym jedziecie, tzn jakim autkiem? my co roku offroadowe wakacje! napiszczie proszę jak wrócicie jaką trasę zrobiliście i jak było! możemy się zrewanżować info na temat innych krajów! powodzenia

mapg dołączył
01.08.2010

mapg 00:26 | 30.08.2010

Offroadu jako takiego nie planowaliśmy ;) Auto to Galloper 5d 2.5TD. Tak więc za bardzo nie ma co eksloatować tego wynalazku. Ale spisał się znakomicie. 4200km bez większego defektu.
Trasa to mniej więcej: Druskienniki-Wilno-Ryga-Saaremaa-Tallin-jez.Pejpus-Kurlandia-Kłajpeda- Kowno.
Jeśli lubicie bezludzia z gęstymi lasami lub dziewiczymi łąkami to wbijcie w nawigację najkrótszą trasę przez wsie. Pomiędzy mniejszymi miejscowościami istnieją właściwie tylko szerokie drogi szutrowe, po których można gnać 70-80 km/h. Do tego wiele rzek i jezior nad którymi bez problemu polecam spać na dziko. Ludzi wcale :)
Tak więc na lightowy teren polecam. Ostrego offroadu nie sprawdzałem.

maczak dołączył
30.08.2010

maczak 10:43 | 30.08.2010

A jak Wam się podobała ogólnie wycieczka?:) Jakiś czas temu też pojechaliśmy z ekipą w taką podróż (też zebrałem ekipę przez internet, ale nie tutaj, tylko na portalu twoja-podroz.pl) i pojechalismy wlasciwie do 3 miast: Wilno Ryga Tallin. Niestety trafiliśmy na rozkopane Wilno (całe centrum w remoncie), Ryga zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie, bardzo ładne miasto, jednak drogie. A w Tallinie mieliśmy problem z noclegiem, w końcu wynajęliśmy jakieś mieszkanie w bloku:) I co zwróciło moją uwagę, na każdym rogu stały prostytutki:) Nawet w samym centrum:) Teraz też tak jest?

Jakbyś mógł napisać jakie wrażenia po wyjeździe, byłoby miło:)

Pozdrawiam!:)

mapg dołączył
01.08.2010

mapg 12:02 | 01.09.2010

W "dużych" miastach spędzaliśmy akurat mało czasu (max. dzień) tak więc za wiele opowiedzieć nie mogę. Ale prostytutek jakoś sobie przypomnieć nie mogę, ale z Tallinskiego wieczoru za wiele też nie pamiętam :) W miastach można jednak znaleźć coś w miarę taniego (do 20-40zł za noc). Jedynym wyjątkiem było Kowno, gdzie ceny zaczynały się od 10euro poza centrum. Skapitulowaliśmy i pojechaliśmy spać nad pobliskie jezioro.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl