Forum dyskusyjne

Jaki przewodnik

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 10:57 | 02.08.2010

Witam wszystkich.
Proszę o info, jaki przewodnik po indiach najlepiej zakupić? (które wydawnictwo)
Niestety Lonely Planet nie ma tej publikacji w naszym ojczystym języku, a ten byłby preferowany...
Chodzi o jak największą ilość informacji praktycznych, a nie komercyjnych, no i oczywiście jakaś sprawdzona pozycja.
Pozdrawiam serdecznie.

mehran dołączył
04.12.2009

mehran 07:43 | 03.08.2010

Na przewodniki LP nie potrzeba jakiejś dużej znajomości angielskiego, to nie poezja. Zasób słów jest ograniczony i często się powtarza tak więc moja rada kup LP.

furyman dołączył
13.09.2009

furyman 18:49 | 03.08.2010

Tylko i wylacznie lonely planet! Naprawde nie trzeba wielkiej znajomosci jezyka, a ilosc praktycznych informacji (w znaczacej czesci poprawnych) jest po prostu powalajaca! Dla mnie nie ma co sie samemu ruszac do indii bez LP!

pszczolka2004 dołączył
08.08.2010

pszczolka2004 16:26 | 08.08.2010

Witam, ja zakupiłam przewodnik innego wydawnictwa, już podaję link: www.travelco.pl/Przewodnik_Wiedzy_i_Zycia_Indie_9788375756678-5  98.html To wydawnictwo ma dużo wspólnego z LP a jest napisany na równie dobrym poziomie, wielkim plusem jest szybka wysyłka ;)
Pozdrawiam

kasy1 dołączył
10.10.2004

kasy1 18:30 | 08.08.2010

Hej!
Pszczolka nieco przesadzila...przewodnik Wiedzy i Zycia kompletnie nie nadaje sie na samodzielna podroz.To raczej pozycja dla podrozujacych z biurem albo palcem po mapie.Przeciez tam kompletnie brak praktycznych informacji dla plecakowiczow dotyczacych tanich noclegow,przejazdow itp...prawie same zdjecia i mnostwo opisow zabytkow..
Polecam LP ewentualnie Rough Guide.Jezeli koniecznie chcesz cos po polsku,to przedruk LP wydawnictwa Pascal.Sporo tam przeklaman i nie najnowsze info,ale da sie przezyc...Pozdrawiam!K

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 11:31 | 10.08.2010

Dzięki wszystkim za info. Co do Pascala to się już na nim naciąłem na Tajlandii... Z tego co wiem to Rough Guide India jest tylko po angielski. Więc zostanę przy LP. A co sądzicie o "Bezdroża"? Czytałem dość pochlebne opinie. Z negatywnych tylko to, że mapy są beznadziejne, ale, że bardziej aktualny niżLP.
Pozdrawiam.

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 13:08 | 19.08.2010

Pascal ma licencję na tłumaczenia Rough Guide i czasem Lonely. Wtedy pascale sa ok, inaczej do kitu. Sprawdź, ja miałam po polsku tłumaczenie chyba Lonely północnych indii ale to było trochę lat temu. Wiem że tłumaczenie Indii całych było w trakcie (dzwoniłąm do wydawnictwa).
Z bezdroży korzystałam w Rumunii, Ukrainie, Mołdawii i teraz Bułgarii - specyficzna konstrukcja ale niezłe. Dobrze opisane obszary górskie. jednak Azja to zdecydowanie LP.

drabby dołączył
25.08.2010

drabby 13:11 | 25.08.2010

Tylko LP, całe Chiny zjeździłem z ich przewodnikami - spisują się fantastycznie :)

Batista dołączył
26.08.2010

Batista 14:07 | 01.09.2010

LP jest najlepsze, chociaż i tak czasem brakuje podstawowych informacji (rzadko, bo rzadko, ale jednak), Wiedza i Życie zbyt słabe, przewodnik dla turystów kanapowych.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl