Forum dyskusyjne

Jaka wyspa w listopadzie

kategoria podróże po świecie

megami dołączył
05.08.2010

megami 00:29 | 16.08.2010

Witam:) Proszę o podpowiedź w wyborze wyspy na którą warto się wybrać na początek listopada 8-13. Sprawdzałam Phuket i wyszło prawdopodobieństwo 70% opadów w tym okresie. Zastanawiam się, że zatem może to nie najlepszy pomysł, zwłaszcza że noclegi w przyzwoitym standardzie nie są najtańsze.
Proszę o sugestie :))))

angius dołączył
09.08.2010

angius 18:03 | 18.08.2010

to w takim razie sezon jest po drugiej stronie :) to znaczy po wschodniej.

poczytaj o ko(h) samui, ko phan yan (czy jakoś tak - pomiędzy samui i tao) i koh tao
- ho samui - jest bardzo turystyczne, łądne, ale strasznie dużo turystów i drogie noclegi
ko tao - mniejsze, ładne, bardziej backpackerskie, niedrogie

może krabi?
pozdr
m

terre40 dołączył
19.07.2009

terre40 23:36 | 18.08.2010

Ko Chang, 2 lata temu na początku grudnia 2 tygodnie błękitnego nieba, zero opadow, prawdopodobnie przylot, wylot masz z BKK, więc to dogodne miejsce na pobyt i stosunkowo krótki czas na dojazd i powrót do stolicy, w przypadku ko samui dolot thai airways lub nocny autobus + prom, ceny zróżnicowane, znajdziesz i coś tanszego i droższego, byłam sama, za ładny idealnie czysty bungalow z Lazienką, ciepłą wodą, tv, lodówka, codzienna woda butelkowana, basen, leżaki z wyjściowej 1400 bht, płaciłam 900 bht,bezpośrednio przy morzu, taniej w podobnym standardzie można znaleźć ale nie w pierwszej linii brzegowej, pytaj o zniżki, w sumie wszędzie można negocjować, kiedyś ponoć była to wyspa malaryczna, ale w tym czasie spokojnie, zresztą świetnie wszystko zabezpieczone, siatki na otworach wentylacyjnych, oknach , z wyspy bezpośrednim autobusem wróciłam na khao san road( bilet łączony na autobus i prom), miłych wakacji

megami dołączył
05.08.2010

megami 17:59 | 21.08.2010

Dzięki za podpowiedź. Myślę, że Koh Chang będzie najlepszym wyjściem. Teraz jestem na etapie szukania lokum. Może mała podpowiedź a propo nazwy hotelu (bungalow)??

mors dołączył
15.01.2007

mors 11:35 | 23.08.2010

Mam podobny dylemat.Czy tydzień na Ko Chang to nie za długo dla 1 osoby?Jestem zwolennikiem aktywnego wypoczynku i sama plaża mnie nie interesuje.Krótko ,co tam robić?Dzięki

RafalTK dołączył
30.06.2009

RafalTK 09:09 | 20.08.2010

Czesc! Daruj sobie Phuket - straszna komercha. Jedyne co polecam na Phuket to poslak szkola nurkowania.

Tak poza tym to moze faktycznie Kho Chang. To nie jest typowo turystyczna wyspa, tam raczej jezdza tajowie na wakacje.

A tak co poza tym - jezeli interesuja cie widoczki a komercha jest ci obojetna ... Phi Phi Islands (Don i Leh). Phi Phi to podobno najpiekniejsze wyspy Tajlandii... Jak kto tam uwaza, choc fakt ... takiego piasku i takich widokow jak na Maya Bay jeszcze nie widzialem w Tajlandii.

terre40 dołączył
19.07.2009

terre40 19:04 | 22.08.2010

Link do resortu
www.kohchangprivilege.com/ 
autobus zatrzymuje się w biurze, przed przeprawą promową( wracałam z długiej wyprawy i jechałam bezpośrednio z Kambodży) tam kupiłam 1 nocleg w centrum , przenocowałam dotarłam po 20.00 więc ciemno i dopiero rano ruszyłam na rekonesans, szukałam naprawdę cichego, spokojnego miejsca i tam tak było, w zasadzie ten basen miałam do wyłącznej dyspozycji, bo jak słusznie napisał kolega to wyspa bardzo popularna wśrod Tajów choć listopad czy grudzień to nie sezon dla nich, wybor spory i generalnie wszędzie zgadzali się na rabat, bo dłuższy pobyt, bo ja sama blabla, są elastyczni, w zasięgu ok 30 minut miałam centrum z rozbudowaną infrastrukturą, sklepy, knajpy, etc.gwarną więc jak chciałam do ludzi to szłam tam(najczęściej i tak ktoś się zatrzymywał i podwoził:)
Więc mozesz wyslać zapytanie ale być może masz inne preferencje, więc może warto rozejrzec się na miejscu, ja na wypoczynku zawsze tak robię, w trasie nie grymaszę. Z portu podwiezie Cię songhtew. W tym biurze przed portem też kupiłam bilet powrotny do BKK ( bilet łączony prom+autobus) na Koh San Road, bilet jest tani, więc spokojnie) i komfortowo dojechalam, w trakcie jak zawsze jest przerwa na jedzonko i toaletę.
Bliskość do centrum to zaleta bo jest sporo biur i możesz sobie wykupić jakieś lokalne wycieczki, pogoda w sumie gwarantowana, zero deszczu, i chmur, slonecznie i niesamowite zachody słońca, noce rześkie i ja ciepłolubna z klimy nie korzystałam, w tym okresie te bardziej południowe części Tajlandii, typu Phuket, Krabi, Ko Lanta, Ko Phi Phi pogodowo należy liczyc się i z zachmurzeniem i opadami, jest gorąco i parno, zwyczajnie inny klimat, pozdrawiam, miłych wakacji w baśniowej Tajlandii

megami dołączył
05.08.2010

megami 22:36 | 29.08.2010

Hej, dziękuję za podpowiedzi. Ostatecznie zdecydowałam się na nietypowy resort przy rzece bez bezpośredniego dostępu do morza na Koh Chang (Aana Resort&Spa). Taka trochę odrobina luksusu za przystępną cenę:)))

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 22:42 | 22.08.2010

Spróbuj w Ploy Inn. Pokoje dwójka z klimą po 600 bathów. 5 minut od plaży. Niedaleko do Bang Bao motorbikem.
Zbyszek

terre40 dołączył
19.07.2009

terre40 08:26 | 30.08.2010

Gratuluję wyboru, super miejsce, z pewnością odpoczniesz, jedyne ryzyko to takie, że może nie zechcesz wracać:), pozdrawiam, miłych wakacji

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl