Forum dyskusyjne

wietnam laos kambodza w styczniu

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

tomulka dołączył
31.03.2009

tomulka 13:55 | 16.08.2010

Witam/ wybieramy sie z kolega dw styczniu do azji pld-wsch na 16 dni - chcemy zrobic laos , wietnam i kambodze najciekawsze miejsca, czy 16 dni wystarczy ?? / czy ktos z was orientuje sie jak jest z baza noclegowa wtedy ? czy luz czy trzeba cos wczesniej rezerwowac?? jak z komunikacja tam? czym najlepiej sie poruszac i przemieszczac z kraju do kraju?? i w ogole mile widziane wszelkie pomocne sugestie od was odn tej czesci swiata;) pozdrawiam i czekam na jakies info od was

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 14:55 | 16.08.2010

hej, większośc tematów była już szeroko omawiana, zajrzyjcie do starszych wątków. Wg mnie 16 dni absolutnie nie zdążycie. Róbcie albo Laos + Kambodża, albo Wietnam + Kambodża (ale tylko Angkor). Baza noclegowa wszędzie luz, nic nie trzeba rezerwować. Jak macie tak mało czasu to pomiędzy krajami samolotem. Zalezy też jakie jest wasze lotnisko docelowe. Komunikacja: Wietnam - cała dobę, autobusy, pociągi; Laos i kambodża: najczęściej między 5 rano a 8 wieczór, w nocy nic nie jeździ, na niektórych trasach turystyczne autokary. Coś wybierzie bo w pędzie mało tak naprawdę zobaczycie. Pozdr

tomulka dołączył
31.03.2009

tomulka 16:03 | 16.08.2010

dzieki za info i odpowiedz! a powiedz czemu w kambodzy tylko angkor piszesz?? malo ciekawy kraj to jest czy co masz na mysli?? jesli chodzi o laos to myslelismy zeby zaliczyc tylko ten Louangphrabang - bo tam podobno super klimat- to oczywiscie tylko wszystko zarys planu na razie..
a to moze daj znac co najlepiej zobaczyc??;)

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 12:23 | 17.08.2010

Angkor - bo tylko tam wszyscy jeżdżą :-) a szkoda. Kraj wspaniały, ale przy waszych napiętych terminach założyłam może błędnie że tyko tam pojedziecie. Ja raczej jeżdże często opuszczając tzw MUST SEE. Laos jest rewelacyjny, w luangprabang nie byłam, zrobiłam południe Laosu, głównie na motorze. Wietnam - też opuściłam wiele mustsee i nie żałuję, też głównie motor/skuter (1400 km). Ja na waszym miejscu wybrałabym jeden kraj żeby się na nim skoncentrować (max 2), szczególnie że odległości dośc duże a lotniskiem docelowym będzie pewie Bangkok lub Hanoi czy Sajgon więc i tak trzeba dojechać / dolecieć. Laos - najmniej turystyczny piękny kraj z sympatycznymi ludzmi. Kambodżę znam nasłabiej, Wietnam - rewelacja i najłatwiejszy do podróżowania, trzeba zjechac z utartego Lonely planetowego szlaku. Ale pewnie każdy powie wam coś innego - to tylko moja prywatna opinia. jak coś to piszcie na priv. pozdr

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 16:33 | 17.08.2010

byliśmy w listopadzie 3 tygodnie - bangkok-ayutthaya-płd Laos, Kambodza i powrot do Bangokoku i mysle ze 16 dni to zdecydowanie za mało na 3 kraje. W Laosie i Kambodzy podroze trwaja, wiec o ile ktos nie chce spedzic pol podrozy w autobusach to chyba nie jest dobry pomysl.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 00:19 | 20.08.2010

Przepraszam, że pytam z ciekawości. Ale jak odpuścisz i nie widzisz must see to skąd wiesz, że warto było tak zrobić i że to nie jest ciekawe.
Zbyszek

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 13:06 | 20.08.2010

To jest bardzo indywidualny wybór, nie twierdzę że to nie jest ciekawe, absolutnie, jednak dla mnie ciekawsza jest np wiocha gdzie nie ma żadnego zabytku i właściwie nic nie ma turystycznie ciekawego ale za to ktoś zaprasza cię do dmu itd. Poza tym w wielu przypadkach tzw must see są znane z fotografii, opisów wiec brakuje mi elementu zaskoczenia i często są tam tłumy turystów. Nie żałuję - w kontekście nie że nie było warto tylko po prostu nie odczuwam żalu z powodu nie obejrzenia np. Sapy w Wietnamie bo mam poczucie że w zamian za to widziałam inne niesamowite miejsca, choć nieznane. Pozdr.ewa

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 15:41 | 20.08.2010

Trzebaby rozsądziś co jest tym MUST SEE w danym kraju. Moim zdaniem wiele miejsc jest "przereklamowanych" a to, że przewodniki twierdzą, źe koniecznie trzeba to zobaczyć nie koniecznie świadczy o tym, iż nam się to spodoba. Warto chyba poszperać wczęsniej w internecie i samemu zadecydować co się chce zobaczyć. A z resztą zdać się na źywioł i zobaczć gdzie się trafi.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 16:21 | 20.08.2010

Z tym żywiołem to jest tak, że w zależności ile ma się czasu to można o nim pomyśleć. Ze względu na obowiązki i nie za dużo wolnego czasu staram się planować podróż w miarę dokładnie, oczywiście bez przesady. Cenię w indywidualnych wyjazdach to, że mogę gdzieś przedłużyć pobyt lub wybrać inne miejsce od zaplanowanego, na szczęście nie jestem biurem podróży. A o miejscach must see staram się wyrobić sobie własne zdanie, przecież są jakieś powody, że nimi są. A poza tym Sapa i okolice to naprawdę fajne miejsce, a możliwość pogadania z miejscową przewodniczką z plemienia Hmongów po angielsku bezcenna. Oczywiście, każdy podróżuje za własne pieniądze tak, jak lubi i to też jest cenne.
Pozdrawiam Zbyszek

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 17:17 | 20.08.2010

Bynio, bez urazy, Sapę podałam jako pierwsze miejsce które przyszło mi do głowy, oglądałam ostatnio zdjęcia znajomych stamtąd i faktycznie jest pięknie, nie neguję tego. Jednak zamiast tam pojechaliśmy w rejon parku narodowego Pu Mat przy granicy z Laosem (miasto Con Cuong) o którym Lonely nawet się nie zająknął. Też planujemy bardzo dokłądnie bo brak czasu ale lubimy tzw. szwędacza więc zapewniamy sobie niezalezny środek transportu w postaci skutera lub motoru, bardzo dokładne mapy (1-50 000) skalibrowane pod OzoExplorer z aplikacją na telefonie komórkowym i tyle. Często must see sa po prostu bardziej znane i bardziej dostępne więc i opisywane. pozdr.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl