Forum dyskusyjne

Promem z Grecji do Turcji

kategoria podróże po świecie

kraj Grecja

Juju dołączył
13.12.2006

Juju 14:44 | 16.08.2010

Poszukuje informacji na temat możliwości jak najtańszego dostania się promem z Grecji (najlepiej z Aten/Pireusu) do Turcji (koniecznie Istambuł). Wiem, że prawdopodobna jest "przesiadka" na jednej z greckich wysp (Lesbos?), ale poszukuje dokładnych i aktualnych informacji. Wiem również, że do Turcji potrzebna będzie wiza. Z góry dzięki za udzielenie informacji.

pixi dołączył
13.05.2009

pixi 16:05 | 15.04.2011

Moze informacja przyda sie i w tym roku - wszelkiie polaczenia promami z Turcja m in przez Lesbos (Mitilini).

voyageforum.pl/threads/136-Połączenia-promowe-z-Turcją 

Wiza do Turcji kosztuje 15 euro, do wykupienia na granicy.

Olga Maria dołączył
11.08.2011

Olga Maria 14:21 | 11.08.2011

Ja do Turcji wybrałam się z Rodos w pierwszą stronę Greckim promem w powrotną na wyspę już Tureckim ze względu na protesty przewoźników ;/( przez co trzeba było ruszyć o godz. 3.30 rano a nie o 9.00 ;/ ) ale po urzekających miejscach na Tureckiej ziemi nikt nie marudził ;p Objazdówka na której byłam z TRIADY była bardzo fajna obejmowała: Marmaris,Konye,Troje,Pergamon,Istambuł, Ankarę,Pamukkale i poza Troją (ruiny to dobre określenie- kilka kamieni z 9 stanowisk archeologicznych NICZEGO i tandetny koń z drewna) serdecznie polecam. W Istambule warto zwiedzić meczety :Sulejmana Wilekiego ,Błękitny , Hagię Sofię, pałac Topkapi ,wielki bazar a szczególnie powłóczyć się samemu trochę po wąskich uliczkach - klimat dla nas egzotyczny :) Przez to że jechałam z wycieczki wszystkie formalności załatwiało biuro to duże ułatwienie, bo w wielu miejscach ominęły nas gigantyczne wręcz kolejki (również przy przekraczaniu Tureckiej granicy) również do muzeów, świątyń itp.Pozdrawiam
Olga

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl