Forum dyskusyjne

Dobry i tani nocleg w Sewastopolu

kategoria podróże po świecie

kraj Ukraina

mariusz1984_katowice dołączył
30.08.2009

mariusz1984_katowice 23:21 | 19.08.2010

Cześć,

Kilka miesięcy temu miałem okazję odwiedzić Sewastopol - miejsce na prawdę bardzo ciekawe - niesamowity - można powiedzieć nawet trochę "imperialistyczny" klimat kurortu i bazy wojskowej Floty Czarnomorskiej. Monumentalna zabudowa miasta, historia i tradycja - po prostu bajka.

Było to na długo przed sezonem - z trudem znalazłem nocleg - u pani Teresy - polki pochodzącej z Białorusi, która mieszka w Sewastopolu prawie całe swoje życie.

Miałem umieścić informację o możliwości noclegu już jakiś czas temu - niestety trochę zawaliłem sprawę - ale może jeszcze się komuś przyda:

Pani Teresa Bojeowa chętnie przyjmie na nocleg osoby z Polski lub pomoże w znalezieniu noclegu.

Generalnie standard mieszkania pani Teresy nie jest wysoki - mieszkanko osoby starszej (ok 70 lat), która żyje dość biednie - jest jakaś kuchnia, lodówka, wanna - chociaż być może wodę trzeba będzie trzeba podgrzać na gazie - nie wiem czy jest czynny bojler.

Ktoś kto liczy na wygody - raczej powinien szukać noclegu w innym miejscu - w zamian jednak dostaniemy dużo życzliwości, gościnności - no i będzie okazja zobaczyć trochę więcej - jak na prawdę wygląda życie w Sewastopolu - okazja porozmawiać po polsku i dowiedzieć się tego co nas interesuje.

podaje kontakt:

Krymskie 99028
Siewastopol
ul. P. Dubienko 4/1
Bojeowa Teresa

tel: 5344-04
komórka: 0 505 317 567 ( dzwonić - pani Teresa może jedynie odbierać połączenia )

Mieszkanko nie jest w centrum - ok 3-4 km od centrum ( bardzo dobra komunikacja: marszrutki i autobusy co 10-15 min - po godzinie 22 trzeba będzie przejść ok 500 m piechotą, okolica raczej bezpieczna )

Dojazd: (+-)
1. z dworca PKS/kolejowego pojechać na dworzec autobusowy - po drugiej stronie zatoki ( można pytać o panoramę Sewastopola - punkt widokowy obok / marszrutki do "5 kilometra" (nazwa przystanku) jadą przez ten dworzec )

2. z dworca najprawdopodobniej marszrutki 2 i 6 jadą w kierunku ulicy P. Dubienko
(www.panoramio.com/map/#lt=44.599307&ln=33.488292&z=0&k=2&a=1&t  ab=1)

3. można pytać też o
- zatoka Strielickaya ( chyba taka wymowa)
- Chersonez Taurydzki
- Kinoteatr Rossija (www.panoramio.com/photo/5568333) 

Jeżeli ktoś chciałby - mam też telefon do osoby która organizuje wycieczki ( rejsy ) po morzu z łowieniem ryb i owoców morza - nie umieszczam go tutaj - ponieważ to pewnie byłby już spam.

mariusz1984_katowice dołączył
30.08.2009

mariusz1984_katowice 23:23 | 19.08.2010

marszrutki 2 i 6 - tego nie jestem pewien

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl