Forum dyskusyjne

Tajlandia od 14 listopada

kategoria podróże po świecie

Katja dołączył
25.08.2010

Katja 20:56 | 25.08.2010

W listopadzie lecimy do Tajlandii. Obawiam się, że wtedy będzie kończyć się pora deszczowa. Czy polecacie wschód czy zachód Tajlandii?
Prosiłabym także o jakieś sugestie odnośnie tanich i fajnych noclegów.

RafalTK dołączył
30.06.2009

RafalTK 21:25 | 26.08.2010

W tamtym roku byłem cały listopad w Tajlandii - 0 dni deszczu. W tym roku lecę 2 października i też nie spodziewam się jakiś deszczy. Listopad to już pora sucha i niestety turystyczne, dlatego w tym roku wybieram się miesiąc wcześniej ...

Co rozumiesz pod tani i fajny? Podaj mi jakąś twoją przykładową trasę, to może coś ci polecę. Jeżeli chodzi o tanie to tylko i wyłącznie hostele lub bungalow na południu (wyspy).

Pozdr.
Rafał

Katja dołączył
25.08.2010

Katja 11:46 | 31.08.2010

Super. Chciałabym właśnie zorganizować sobie drugą część wyjazdu na "zwiedzanie" wysp. W przewodnikach spotkałam się z kilkoma opiniami, że na części wschodniej na południu (np. Ko Samui) pojawiają się w listopadzie monsuny i są opady spore. Mam dlatego dylemat gdzie jechać. Czy np okolice Ko lanty będą ok.
Moja przykładowa trasa to pobyt w Bangkoku ok 3 dni, następnie podróż do Kambodży, gdzie spędzimy kolejne 4 lub 3 dni i na koniec lot samolotem na południe z Bangkoku.
W jakiej kwocie za dzień są noclegi w bungalowach na plaży w okolicach Ko lanty? Oczywiście orientacyjnie. Czy za 100 zł czy raczej więcej.

Z góry dziękuję za pomoc i wskazówki :)

RafalTK dołączył
30.06.2009

RafalTK 16:00 | 31.08.2010

Czesc,

co do Koh Lanty to tak: spalismy w bungalow w Lanta Beach Resort (400 bath za bungalow bez klimy, 600 z klima). Aha, i jest to standard bez karalucha ;-) Ale jezeli chodzi o sama miejscowke to raczej nie polecam, poniewaz plaze jest w tym rejonie kamienista.

Co do monsunow to jest tak jak z przepowiadaniem pogody... Sprawdza sie tyxlko czesciowo, wiec tego sie dopiero dowiesz na miejscu. W tamtym roku w listopadzie bylo juz mega sucho.

Jak masz wiecej pytan to GG 4951600

Pozdr.
Rafal

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 20:25 | 31.08.2010

A dwa lata temu w listopadzie lało codziennie.

Katja dołączył
25.08.2010

Katja 12:05 | 01.09.2010

To się załamałam lekko tą pogodą dwa lata temu ale optymistycznie podchodząc do tematu to może w tym roku też będzie ok.

Rafał : Jakie wyspy byś polecił w tych rejonach? Nie chcę spędzać urlopu z masą innych turystów. Jakaś spokojna wyspa i właśnie takie ceny.

Pozdrawiam :)

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 13:37 | 01.09.2010

Pora deszczowa ma swoje plusy ,mniej turystow ceny z lekka nisze leje reguły po południu rano słoneczko

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl