Forum dyskusyjne

Ile dni w Nairobi jak to zorganizować sierociniec żyrafy karen blixen etc

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 09:23 | 29.08.2010

Chciałbym spędzić jak najmniej czasu w Nairobi ale z drugiej strony muszę zobaczyć:przede wszystkim sierociniec dla słoni,potem dać żyrafie buzi a potem karen blixen,na koniec wpadłbym na targ masajski.Czytałem,że najlepiej wynająć taksówkę i to wszystko objechać.Czy ktoś z was tak zrobił?Ile to kosztuje?Gdzie można wynająć taką taksówkę?czy starczy mi 1 dzień na objechanie tych miejsc?
Pozdro i jak zwykle liczę na waszą pomoc:)

oboski dołączył
27.03.2010

oboski 11:58 | 29.08.2010

Karen Blixen już nie dasz buzi - nie żyje, a to już skróci bardzo napięty plan dnia. Dzień wystarczy - w rytmie Japończyka...

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 13:21 | 29.08.2010

A to szkoda cholera:)
Buzi żyrafie oczywiście w Girrafe Center.A może coś wiecej,tyle to wiem,że w 1 dzień obskoczę-jakieś szczegóły?Ile za taxi,czy gdzieś stoją take specjalne,czy są jakieś shuttles etc?

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 15:19 | 28.10.2010

Zadnego z tych miejsc nie odwiedzalabym, fajnie jest się poszwędać po Nairobii piechotą podgladając jak ludzie żyją w tym mieście, wskoczyc na obiad do lokalnej kanjpki i moze jesczze arboretum ( przepiekne gatunki drzew, krzewów ). Wszytskie gadgety typu karen, słonie i żyrafy sa odradzane przez przewodniki typu rough guide ( a ja im wierzę, ani razu mnie nie zawiodły):)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:10 | 28.10.2010

a ja nie:)i sam to sprawdzę:)

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 15:21 | 29.10.2010

lepiej dwa dni i koniecznie restauracja CARNIVORE

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 16:09 | 29.10.2010

W nairobi będę 3 dni,ta restauracja poza mięsami z różnych fajnych zwierzaków nic ciekawego nie ma-tak słyszałem.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 16:13 | 29.10.2010

Słuchajcie,skoro ten wątek odżył to napiszcie jak wygląda w nairobi z transportem,najbardziej jeśli chodzi o taxi,ile kosztują i czy jest mozliwość wynajęcia na kilka godzin takiej taksówki lub tuk tuka czy tam nie wiem czego i ile to kosztuje?

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 18:19 | 07.11.2010

na lotnicko transport standardowo kosztuje 1500 szylingów, to jest spro za miastem, nam się udało utargować za 1000 wiec sądzę że 2000 to max za trasę pomieście, ale targuj się może trafisz lepiej:)

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 20:37 | 23.11.2010

byliśmy w podanych przez ciebie miejscach i jesteśmy zadowoleni. byliśmy jeszcze w muzeum kolejnictwa, i bomas o Kenia - to takie mniejsze atrakcje tak na dokładkę, chociaż do bomas trzeba trochę jechać, a to zajmuje czas. na targu nie bylismy. jeden dzień ci nie starczy. myślę ze trzy dni są ok. podczas naszego pobytu w Nairobi towarzyszył nam Mwita z Austalkentours. Za jego towarzystwo + paliwo, wejscia, transfery na lotniska itp itd. zapłaciliśmy 100 usd. nie wiem czy to dużo czy mało, ale komfort bez zastrzeżeń. (PS. wejscie do każdego muzeum np. narodowego dla non-reidents kosztuje 10 usd, gdziekolwiek byście się nie udali hehehe)

łazik dołączył
09.11.2009

łazik 20:40 | 23.11.2010

sorki uzupełnienie 100 usd na łepka

Bonifacja dołączył
08.10.2008

Bonifacja 22:06 | 23.11.2010

Do Karen kursują z Nairobi sympatyczne autobusy za małe pieniądze, pozostałe miejsca możesz o wiele taniej zwiedzić zgłaszając się do któregokolwiek z biur podróży w Nairobi - a jest ich dostatek - na pewno wypadnie taniej jak taksówka.I jestem zdania, ze miejsca o których piszesz naprawdę warto zobaczyć - są jedyne w swoim rodzaju. Nie wiem kto i dlaczego odradza, ja tam jestem przeszczęśliwa, że je zobaczyłam.Najlepsze namiary ( ze szczegółami) znajdziesz w Lonely Planet - adresy, telefony, przydatne info itp.Życzę udanej wyprawy i wrażeń jak stąd dookoła świata.

biker_ghost dołączył
12.12.2010

biker_ghost 20:51 | 12.12.2010

Ja tam wszędzie poruszałem się Matatu - mini-busy, najważniejszy środek transportu w tym kraju - jest super tanio - 10-20x taniej od Taxi - Uwaga: nie kupowac biletów tylko odliczona kasa dla pomocnika kierowcy i patrzeć ile płacą miejscowi - obiedziesz całą Kenię za grosze a kasę zachowaj sobie na Safari bo to cholernie droga impreza :)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:54 | 24.11.2010

Dzięki za info,mimo wszystko spróbuję jakiegoś tuk tuka czy coś tam namówić na taką objazdówkę,nie bardzo lubię z wycieczkami.
Pozdro:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl