Forum dyskusyjne

Turcja w pojedynke

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

blueberry nights dołączył
07.08.2007

blueberry nights 15:46 | 29.08.2010

Chcialabym w drugiej polowie wrzesnia zwiedzic Turcje na wlasna reke. Chodzi mi glw. o Stambul (mozna doleciec za niecale 100 pln do Burgas w Bulgarii i stamtad pojechac autobusem do Stambulu), dalej kierunek wschod. Nie mam ustalonej trasy, ale troche juz sie orientowalam i myslalam o zwiedzeniu: Trabzon, Erzurum, Ani, Dogubayazit, Van, Mardin, Diyarbakir, Goreme. Pytanie do tych, ktorzy byli w tych rejonach - jak z bezpieczenstwem? Nie mam sie czego obawiac czy jednak byscie odradzali...? Wszelkie wskazowki i porady odnosnie rozplanowania czasowego plus oczywiscie budzet mile widziane :))) A moze ktos w podobnym czasie planuje podobna podroz?

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 17:35 | 29.08.2010

Nie wiem jak dalej ale w okolicy Stambulu i w strone granicy z Grecją jak nie szukasz problemów to i one Cie nie zjadą :):) Im dalej poza utarte szlaki tym słysząłem bezpieczniej.

Co do dojazdu - jesli masz blisko do lotnisk niemieckich sprawdz czy w interesujacym Cie termininie nie ma jakis bezposrednich lotow do Stambulu. Ja lecialem za ok 15 zl w 1 strone - teraz raczej podrozalo ale i tak widzialem po iok 300-350 zl w 2 strony

maczak dołączył
30.08.2010

maczak 11:35 | 30.08.2010

Dokładnie, też mi się wydaje, że jak nie będziesz szukał problemów, to one też Cię nie znajdą:) Ja byłem w Stambule i tam jest raczej bezpiecznie. Nie oddalałem się za bardzo od tego miasta, więc nie wiem jak jest trochę dalej. Ale raczej nie powinno być większych problemów, mam dobre zdanie o Turkach i nie sądzę, żeby mogło być z nimi niebezpiecznie.

A ostatnio widziałem, że ktoś też chce się wybrać na taki wypad na własną rękę. Nie będę umieszczał linków, bo nie wiem czy można, ale na portalu twoja-podroz.pl, jak wpiszesz sobie w podróżach "Turcja", to kilka osób szuka towarzystwa na taki wyjazd na własną rękę do Turcji, może przyda Ci się ta informacja:)

07.08.2007

blueberry nights 19:41 | 30.08.2010

Jestem kobieta, stad pytanie o bezpieczenstwo na wsch. od Stambulu :) Loty bezposrednie z Berlina mozna dostac za 100 eur w obie strony; doliczajac koszt dojazdu na lotnisko wychodzi ponad 600 zl. Tragedii nie ma, ale mysle, ze na tej trasie nie jest to super promocyjna cena ;) Dzieki bardzo za info o portalu!

Child.Of.Fortune dołączył
25.02.2010

Child.Of.Fortune 00:24 | 31.08.2010

Bedziesz dosc egzotycznym zjawiskiem jako samotna kobieta , co nie znaczy , że bedzie niebezpiecznie, moze byc co najwyzej... niekomfortowo. Mam na mysli podrywy, zdziwione spojrzenia (czasem wyrazajace dezaprobate, ze np nei nosisz sie jak muzulmanka, no chyba ze masz zamiar przywdziac hijab) itp. Jesli jestes na to przygotowana i wiesz jak to wyglada w krajach muzulmanskich to ok, jesli nie - mozesz sie zniechecic. Polecam zaopatrzyc sie w jakies rozmowki i nauczyc sie kilku fraz po turecku - bedzie Ci ciezko znalezc kogos kto wlada angielskim (no moze nei liczac Stambulu), czasem moze sie przydac znajomosc niemieckiego, w sporadycznych przypadkach rosyjskiego (chociaz moze lepiej nei przyzlawac sie do slowianskich korzeni, nie mamy tam najlepszej opinii). Nadmienie tez , ze Erzurum i te okolice to rejon bardzo konserwatywny (i w zasadzie nieturystyczny).

Czyli tak - jesli jestes 'twarda', asertywna i podrozowalas juz sama w krajach muzulmanskich to bedzie gralo, jesli to Twoja pierwsza tego typu wyprawa, to hmm... odradzam samotna podroz?

07.08.2007

blueberry nights 20:04 | 31.08.2010

Dzieki bardzo za porady! Faktycznie byloby to dla mnie cos nowego... Chec przygody i adrenaliny to jedno, ale zdrowy rozsadek podpowiada by mimo wszystko zabrac kogos ze soba ;) Niestety praca pokrzyzowala mi plany i poki co Turcja bedzie musiala na mnie poczekac :((( Za to znajomi wybieraja sie wiosna do Stambulu, wiec moze uda mi sie ich namowic na wyprawe na wschod :) Pzdr, Jagoda

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 13:40 | 01.09.2010

Spokojnie w pojedynkę jest najlepiej ,sam tak podróżuję 10 lat i dobrze na tym wychodzę .Turcja to dobry pomysł na auto stop ,jechałem w kierunku Iranu i super siępodróżowało ,powodzenia

eren dołączył
08.08.2009

eren 15:52 | 04.09.2010

Cześć . Byłam na wschodzie Turcji przez kilka miesięcy. Nie znają tam prawie języka języka angielskiego, więc komunikacja jest b. utrudniona. Kobiety traktuje się tam jak ''święte krowy'', niedorozwinięte umysłowo, są zależne od męskich opiekunów-ojców , braci, mężów...Społeczeństwo patriarchalne w 90%, Islam nadaje bieg toczącemu się tam życiu. Zastanów się dobrze zanim podejmiesz taką decyzje , możne być rożnie. Dużo naciągaczy , oszustów, cwaniaków,wszędzie pełno, kochają pieniądze. Lepiej jedź sobie do tego Stambułu. A potem zadecydujesz. pozdrawiam

eren dołączył
08.08.2009

eren 15:52 | 04.09.2010

Cześć . Byłam na wschodzie Turcji przez kilka miesięcy. Nie znają tam prawie języka języka angielskiego, więc komunikacja jest b. utrudniona. Kobiety traktuje się tam jak ''święte krowy'', niedorozwinięte umysłowo, są zależne od męskich opiekunów-ojców , braci, mężów...Społeczeństwo patriarchalne w 90%, Islam nadaje bieg toczącemu się tam życiu. Zastanów się dobrze zanim podejmiesz taką decyzje , możne być rożnie. Dużo naciągaczy , oszustów, cwaniaków,wszędzie pełno, kochają pieniądze. Lepiej jedź sobie do tego Stambułu. A potem zadecydujesz. pozdrawiam

Child.Of.Fortune dołączył
25.02.2010

Child.Of.Fortune 15:17 | 05.09.2010

Jedna uwaga odnosnie wypowiedzi kolegi, ktory zachwala podrozowanie samodzielnie i stopem po Turcji - owszem, super to wyglada, ale tylko i wylacznie wtedy kiedy sie jest FACETEM. Kobiety sa traktowane inaczej w krajach muzulmanskich, czego mezczyzni czesto nie chca zauwazyc (ja tez jezdzilam autostopem po wschodzniej Turcji, raz z kolega, raz z kolezanka dlatego uwazam, ze moge sie wypowiedziec w tej kwestii ;)

Takze drogie PANIE, ktore planuja podroz w tego typu rejony - nie sugerujcie sie wypowiedziami facetow ;)

pszczolka2004 dołączył
08.08.2010

pszczolka2004 15:53 | 05.09.2010

Witaj,
proponuję Ci zakup podróżnika : www.discoveryplanet.pl/Turcja_Przewodnik_Lonely_Planet_Turkey_9  781741049275-17.html bo jeśli chodzi o hotele, kjajpki, niebezpieczeństwa i ciekawostki jest najlepszy!!
Pozdrawiam i życzę przyjemnej wycieczki:)

07.08.2007

blueberry nights 17:00 | 05.09.2010

Jeszcze raz dzieki za wszystkie rady! Mysle, ze moze nawet lepiej sie stalo, ze nie uda mi sie pojechac w czasie, ktory sobie zaplanowalam... Poczekam na moment kiedy chetnych bedzie wiecej znajomych :) Poki co za miesiac lece sama do Maroka (na wlasna reke). Jesli ktos chcialby sie przylaczyc, to niech da znac :)))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 23:34 | 05.09.2010

Wiem już, że nie jedziesz teraz. Wróciłam - ludzie przesympatyczni, rzeczywiście problem z angielskim, Trabzon jako miasto nieciekawe, ale jak odbijesz na południe to masz piękne góry. Bezpieczeństwo większe niż gdziekolwiek indziej, pod warunkiem, że się nie prowokuje tzn. bez dużych dekoldów i krótkich spódnic...a na zaczepki stanowcze nie. Nie wiem, gdzie teraz mieszkasz, ale Polacy cieszą się dużym szacunkiem i wiele drzwi otwiera się na hasło Polska. Jeśli się zdecydujesz kiedyś mog,ę Ci podać kilka kontaktów na priva. Kasę wydawałam prawie tylko na podróże dolmuszem - spanie niewiele, o ile w ogóle :). Jestem wschodnią Turcją zauroczona. Kapadocją już mniej - poziom serdeczności spada wprost proporcjonalnie do liczby odwiedzających turystów pzdr :)

maczak dołączył
30.08.2010

maczak 15:16 | 07.09.2010

Może faktycznie lepiej:) Na pewno bezpieczniej...:p

Jeśli lecisz do Maroka, to ostatnio widziałem, że są tam niezłe promocje lotnicze. Za 100 zł już może polecieć w obie strony. Tylko nie wiem czy jeszcze dostaniesz bilety, bo promocja ruszyła chyba wczoraj, więc obawiam się, że mogły zostać już wyprzedane. Ale możesz się zainteresować tym:)

Powodzenia!

07.08.2007

blueberry nights 18:53 | 07.09.2010

@ Bo1 - super!!! zazdroszcze podrozy i wszystkich przygod po drodze :) chetnie sie zglosze po pomocne info gdy uda mi sie cos zorganizowac :)

@ maczak - faktycznie mozna bylo sie zalapac na niezle promocje jesli chodzi o Maroko. Mi udalo sie kupic calkiem tanie bilety (np. z Bergamo do Marrakeszu za 6 eur), ale po doliczeniu niektorych oplat w 100 zl sie niestety nie zakmnelam ;) Co nie zmienia faktu, ze ceny byly bardzo niskie i ciesze sie na te wyprawe jak dziecko :D

garmambozja dołączył
27.05.2010

garmambozja 18:50 | 02.10.2010

Nie polecam Turcji w pojedynke. Samotna kobieta az sie prosi o problemy ze strony mezczyzn. Oni myslal ze samotna znaczy szuka bolca:)))))

ay2 dołączył
02.12.2010

ay2 14:58 | 02.12.2010

byłaś? mi marzy się wyjazd w lutym/marcu na max. 2 tyg. (czytaj ograniczone koszty) z plecakiem na plecach. Napisz mi czy udało Ci się wyjechać, jeżeli nie czy kiedyś jeszcze planujesz - towarzysz podróży chętnie widziany w moim przypadku. pozdrawiam

07.08.2007

blueberry nights 20:22 | 02.12.2010

Czesc, niestety nie dotarlam do Turcji. Nastapila zmiana planow i bardzo spontanicznie wybralam sie do Maroka i na Malte. Chetnie bym do Ciebie dolaczyla w lutym lub marcu, ale bardzo trudno mi planowac urlop na przyszly rok, wiec na ten moment nie wiem kiedy bede miala mozliwosc wziac 2 tyg wolnego. Pozdrowienia i 3mam kciuki! :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl