Forum dyskusyjne

Jaki przewodnik Lonely Planet

kategoria podróże po świecie

megami dołączył
05.08.2010

megami 22:46 | 29.08.2010

Mam zapytanie o przewodnik o Tajlandii. W zasadzie wycieczkę mam już zaplanowaną chodziło by mi o przewodnik, który pomoże mi przedstawić tło historyczne kraju, zabytki, zwyczaje, parę ciekawostek i praktycznych porad. Czytałam, że Lonely Planet jest najlepszym wyborem z tym tylko, że najbardziej aktualne wydanie 2010 -Discover Thailand (Au and UK) (Lonely Planet Discover Guide) by China Williams zebrało negatywne recenzje za skupianie się na graficznej części przewodnika.
Jakie zatem wydawnictwo ? Może Lonely Planet rocznik 2009?

podroznikofan dołączył
02.09.2010

podroznikofan 23:49 | 02.09.2010

Cześć,
potwierdzam, lonely planet jest najlepszy. ja kupiłem oba w księgarni travelco.pl żeby je porównać ze sobą i uważam, że standardowy z 2009 r. jest lepszy, tzn. bardziej praktyczny. potwierdzam, że w serii Discover jest dużo więcej zdjęć, to zależy co kto lubi, ja wolę standardowy bo jest w nim znacznie więcej informacji praktycznych, zdjęć nie potrzebuje już tak bardzo, ale to zależy co kto lubi.
kiedy wyjeżdżasz?

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 00:18 | 03.09.2010

Lonely planet ,polecam są jeszcze przedruki na język Polski Pascal ale oni ostatnio oszaleli i podają drogie hotele ,nie wiem czy nie podpisali umowy z biurami podróży żeby indywiduanych straszyć

megami dołączył
05.08.2010

megami 19:15 | 03.09.2010

Wylatuje 30 października powrót 15 listopada. Dużo rzeczy mam już zarezerwowane on-line lub przez maila. W zasadzie noclegu szukałam poprzez sprawdzanie opinii na www.tripadvisor.com.  Zobaczymy jak to będzie w praktyce. Plan wycieszki; Bangkok - Kanchanaburi i Tiger Tample - Chaing Mai - Koh Chang - Bangkok

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 01:48 | 03.09.2010

jOdradzam. To biblia pseudopodróżników. Tam gdzie pójdziesz za nimi zobaczysz tłum ludzi i "Lonely planet" pod pachą - śledż internet. Zresztą, jak polecają c okolwiek yto cena natychmiast rośnie...a i często się mylą. Sama stwórz swoją trasę :)

RafalTK dołączył
30.06.2009

RafalTK 18:48 | 05.09.2010

Tiger Temple ci odradzam. Wszystkie zwierzęta są na lekach uspokajających. Poza tym takiej komerchy w całej Tajlandii nie widziałem, no może tylko porównywalna z Karen Long Neck. Placisz niemałe pieniądze żeby zrobić sobie zdjęcie (albo dokładniej 2!) z naszprycowanym środkami uspokajającymi tygrysami. Jadąc tam wspierasz tylko ten preseder... Czego się nie zrobi, żeby turysta zapłacił...

megami dołączył
05.08.2010

megami 19:09 | 03.09.2010

Trasę mam zgrubsza stworzoną ale chodziło by mi o coś podręcznego aby mieć przy sobie. Wiem, że przewodniki to trochę pójście na łatwiznę i zaliczenie tzw "must see" ale szczerze pisząc nie mam za bardzo czasu na zagłębianie się. Jadę na dwa tygodnie a chciałabym jak najbardziej wykorzystać ten czas.

megami dołączył
05.08.2010

megami 21:19 | 06.09.2010

Przyznaje racje a propo komerchy jak to określiłeś. Nie mniej jednak potraktuję to jako wizytę w hmm powiedzmy zoo. Co do środków uspakajających to nie wiem czy to prawda. Czytałam wypowiedzi, że ponoć mnisi się znęcają niejako nad zwierzętami więc trudno powiedzieć w jakiej plotce i ile w niej samej jest prawdy.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 07:40 | 04.09.2010

Lonely Planet ,jest jaka jest , biblia dla psełdo turystów ,ale ktoś przysolił nie lubię śmigać w miejsca gdzie ,stonka turystyczna ,ALE są miasta przesiadkowe i inne warto mieć z sobą adresy na sen i inne więc jest przydatna a nie zawsze mamy info co po drodze ,a czasami historię danego miejsca HAJER

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:04 | 06.09.2010

przysoliłam ja...ale miałam powód - przez nich zabrakło nam wody - "pomylili się jedynie o 10 km., co w wysokich górach ma niebagatelne znaczenie :). Do tego wszystkie proponowane noclegi od razu zrobiły się droższe. Można ich traktować jako uzupełnienie. Czasem trafia się na dość dokładne relacje z podróży...to ciekawsza opcja :)

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 11:22 | 06.09.2010

Przewodniki to tylko dopełniacz ,a sam decyduj dokąd

pszczolka2004 dołączył
08.08.2010

pszczolka2004 21:29 | 06.09.2010

Ja chwalę sobie przewodniki LP jest tam to czego szukam, na stronie:www.travelco.pl/  są chyba najtańcze przewodniki tego wydawnictwa.
Pozdrawiam

abc dołączył
22.04.2013

abc 12:21 | 22.04.2013

Rzut oka na najnowszy Lonely Planet po Tajlandii: www.abctajlandia.pl/newsy-z-tajlandii/571-subiektywny-rzut-oka-  na-przewodnik-lonely-planet-thailand.html

Dakota dołączył
14.02.2013

Dakota 10:44 | 29.04.2013

Korzystałam w tym roku i myślę, że LP sprawdził się b dobrze.

jacek_mal dołączył
25.01.2012

jacek_mal 21:33 | 29.04.2013

a ja polecam "BEZDROŻA" sprawdził się już 2 razy.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:54 | 30.04.2013

Jacek, Bezdroża ok, ale zależy od autorów, LP lepsze poszczególne kraje, niż zbiorczy po regionie, generalnie najlepiej dodatkowo posiłkować się informacjami z internetu ....

prow dołączył
19.03.2011

prow 09:29 | 30.04.2013

Witajcie, ja od wielu lat korzystam z przewodników LP. LP nie traktuję jak biblii lecz jako wskazówkę i pomoc. Przecież wiele danych jest już zdezaktualizowanych w momencie wydania (ceny, rozkłady jazdy itp.) Mają natomiast, wg mnie, dużą wadę. Ważą od 0.5 do 1 kg. A to dużo. Problem jest mniejszy jak jadę dojednego kraju. W związku z tym polecam kupno tableta np 7 calowego i wgranie elektonicznej wersji przewodnika. Można kupić tylkote rozdziały, które was interesują. Robi tak coraz więcej osób. Oprócz przewodnika otrzymujecie mapy i GPS.

pavep dołączył
29.03.2009

pavep 11:58 | 02.05.2013

Zgadzam się z przedmówca, LP również traktuję jako dodatek, jednakże polecam przy planowaniu podróży:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl