Forum dyskusyjne

Wiza do USA

kategoria podróże po świecie

kraj Usa

Toms dołączył
07.09.2008

Toms 22:35 | 04.09.2010

Czy korzystał ktoś z pośrednictwa wizowego ,Jakie agencje polecacie.Tomek

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 00:19 | 05.09.2010

Oj Tomek z tego co sam przerabiałem to musiałem osobiście udać się na rozmowę z konsulem ,z tego co wiem to czasami artystom załatwia agencja ,ale dla śmiertelników nie słyszałem HAJER

kamilmajewski dołączył
12.09.2010

kamilmajewski 11:36 | 13.09.2010

Oto moj GUIDE do wizy!

Mowi sie ze trudno ja dostac, ale nie jest tak bardzo tragicznie. Oto co zrobic aby dostac ja BEZ PROBLEMU i nie nadrukowac sie zbyt wiele... :)

Nasza podroz zaczynamy od witryn:
usa.info.pl/wizy.php 
polish.poland.usembassy.gov/visas/nonimmigrant_visas.html 

ale idac tropem ponizej oszczedzasz sobie zbednego czytania i martwienia sie...
Zaczynamy od zrobienia zdjec ( to najwiekszy problem w tym temacie ) - fotograf musi wiedziec ze do zdjecia do wizy USA
[quote]1. zdjęcie, wykonane w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, musi być przyklejone na wniosku wizowym,
2. wymiary zdjęcia - kwadrat o boku 5 cm,
3. kolorowe,
4. tło - białe lub inne jasne, jednolite,
5. twarz na zdjęciu musi mierzyć 3 cm od czubka głowy do podbródka,
6. wzrok i twarz muszą być skierowane prosto w obiektyw aparatu,
7. uszy widoczne,
8. nie można fotografować się w ciemnych okularach,
9. nie można fotografować się w nakryciu głowy, chyba że nakrycie noszone jest z powodów religijnych, jednak nawet w takich przypadkach cała twarz musi być widoczna.[/quote]

Kolejny etap to KASA - warto ja zaplacic aby sie ZMOTYWOWAC do wypelnienia wnioskow (serio!)
polish.poland.usembassy.gov/poland-pl/iv_fees.html  < tutaj jest wycena
a tu formularz wplaty - polish.poland.usembassy.gov/root/pdf-files/mrv_fee_form4.pdf 
co wazne - wplacamy tylko w banku lub na poczcie - via internet odrzucaja

Formularz DHL - jesli dostaniemy wize konsulat odesle nam Paszport z Wiza na podstawie tego formularza
tutaj formularz DHL - polish.poland.usembassy.gov/root/pdfs/forms/dhl-form-polish.pdf 

Teraz WNIOSKI - Mezczyzni - DS-156 i DS-157, Kobiety - DS-156
DS-156 - evisaforms.state.gov/DS156_Polish.asp 
DS-157 - polish.poland.usembassy.gov/root/pdfs/ds-157_pl_jan_02.pdf 
DS-156 wypelniamy na stronie i drukujemy lub zapisujemy do PDF. WAZNE ABY DRUKOWAC NA LASERZE - to nie fanaberia. chodzi o skanowanie kodow bar i squarecodes
Zalaczam moje wnioski z dnia 01.01.2009 pogladowo :)

Kiedy juz mamy calosc sprawdzamy Paszport czy aby JEST dluzszy anizeli 6 miesiecy. w innym wypadku klania sie urzad paszportowy

Jesli jest git mamy juz z gorki. Lapiemy za telefon stacjonarny : 0 703 700 120
lub mobile : *740 94 00. ( 4,88 z vat za minute ). Mowi sie ze okolo 15 minut rozmawiamy - nieprawda - gora 4 minuty.
Co wazne aby miec przy rozmowie - PAPIER, DLUGOPIS i PASZPORT.
Po telefonie juz wiemy kiedy mamy podjechac na Piekna12 w Wwie. Najlepiej podjechac na CZAS.

Co w srodku?
Kontrola osobista - nie brac komorek, laptopow i innych elektronicznych smieci
Potem biegniemy przez korytarz do drugiego budynku i podajemy pani Paszport, Wnioski, Dhl i dowod wplaty kasy na konto EMB
Przechodzimy przez drzwi i wchodzimy do sali - pierwsza rzecz rejestracja - jest po lewej ( po prawej sa krzeselka ).
Kiedy juz bedziemy mieli swoj czas podchodzimy i podajemy kwity - jak wyzej - paszport, wnioski, dhl i oplate.
W ktoryms momencie Pan/Pani prosi o skanowanie paluchow... Kiedy temat sie zamknie dostajemy numerek jak na poczcie i czekamy na
rozmowe z konsulem. W odpowiedniej chwili podchodzimy ( bedzie widac na czerwonym diodowym panelu jak na poczcie ) i rozpoczynamy
gadke z konsulem - mozna po polsku, ale srednio kumaja. O co pytaja? Czy masz rodzine? mieszkanie tutaj? Po co jedziesz do stanow i do kogo?
Czym ten ktos sie zajmuje, etc... Generalnie proste pytania. Odpowiadac krotko i zwiezle i otrzymujemy papierek z HAVE A NICE DAY.

Gotowe. Calosc jakby sie spiac - 3 dni do zrobienia
1. zdjecia + wnioski + oplata
2. telefon i przygotowanie kompletu
3. spotkanie

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 13:59 | 25.10.2010

jestem pod wrazeniem :) obawiam sie, ze wiecej czasu zajelo opisanie tego wszystkiego niz samo wypelnienie wniosku i zalatwienie wszystkich formalnosci:)
ja rozmawialam 7 minut przez telefon, a dlugopisu nie mialam :)
i jersli o moe spostrzezenia chodzi to warto byd przed czasem. Bylam umowiona na 8, bylam o 7.30 i weszlam od razu. Przede mna byli ludzie na 8.30 wiec gdybym byla na czas zajeloby mi wszystko troszke dluzej, a tak spedzilam 50min od wejscia do wyjscia :)
Komorke mozna miec ze soba jak najbardziej, ale zostawia sie ja w depozycie (dostej sie numerek i pozniej zwrot bez problemu)
Ze mna rozmawiali plynna polszczyzna, pytali tylko gdzie pracuje, w jakim celu jade i na ile dni. Przy okienku bylam mooooze 3 minuty. POWODZENIA :)

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 00:30 | 26.10.2010

Dostałem 5 lat temu ale tak wyszło że nie pojechałem ,a teraz mam ich w d.....e i nie będę skakał przed kowbojami niech się bujają

danula dołączył
07.04.2004

danula 09:28 | 26.10.2010

Ja załatwiałam wizę w Krakowie. Mieli tam trochę bałaganu i znaczne opóźnienia we wchodzeniu do Konsulatu. Później już poszło sprawnie i szybko, dostałam wizę od razu na 10 lat. Od tel. do otrzymania wizy upłynęło mniej więcej 2 tygodnie.
Do USA pojechałam- wróciłam- przed kowbojami nie musiałam skakać. Pobyt tam wspominam bardzo sympatycznie
O pośrednictwie wizowym do Stanów nie słyszałam, a zresztą wydaje mi się to mało prawdopodobne… kamilmajewski opisał wszystkie formalności z przymrużeniem oka, ale mniej więcej o to chodzi.
Czekam na Twoje relacje z pobytu. Pozdrawiam

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 12:33 | 26.10.2010

ale to chyba nie jest wina kowbojow, ze nie pojechales ;)? ja dostalam wize na 10 lat bez problemu i moj chlopak tez. Teraz chyba taki standart jesli sie nic nie zabroilo

Promyczek dołączył
11.01.2009

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 20:42 | 29.10.2010

kroki zdobywania wizy napisane w idealnym skrócie :)
Ważne jest jeszcze to co się też napisało we wniosku. Mnie wypytywali o dość duzo rzeczy. Początek już był przy samej rejestracji (po lewej stronie :) ), później jeszcze pytania konsula... Na 40 osób oczekujacych dostało wizę chyba 5 osób, w tym ja, a było to nie lata temu, a w czerwcu `09. Poza pytaniami o pracę, majątek i rodzinę pytają o powód wyjazdu i kto za to wszystko płaci? po całej rozmowie doszłam do wniosku, że głównie o to im chodzi, że nie jedziesz do usa na saksy :) gdy więc odpowiesz, że nikt Cię nie sponsoruje - masz wizę w kieszeni :) Ja dostałam na 10 lat, choć teoretycznie byłam idealnym przypadkiem do odmowy wizy :) - bez męża, bez dziecka...
udało się, nie jest więc tak źle jak mówią statystyki :D
czekajac na swoją kolej obserwowałam innych oczekujących. Wizy wówczas dostali ci, którzy się nie denerwowali. spokojnie czytali gazetę, rozmawiali... Pozostali, nerwowo przeglądajacy dokumenty i zestresowani wrócili z niczym.
Grut to spokój :)
pozdrawiam

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 21:29 | 29.10.2010

dwa razy dostalam wize spokojnie bylo bez problemow. Corka tez dostala bez problemow, druga tez .

mayayaya dołączył
11.04.2014

mayayaya 19:49 | 11.04.2014

ja osobiście korzystałam z pośrednictwa, nie wyobrażałam sobie by samemu pozałatwiać te formalności, nie miałam w ogóle pojęcia jak co i gdzie załatwić, poza tym nie miałam na to czasu, polecam stronkę www.poznajstany.pl/posrednictwo-w-zalatwianiu-wizy.html  tam we wszystkim pomogą i zdejmą kłopot z głowy

Szwedacz_Agnieszka dołączył
06.03.2014

Szwedacz_Agnieszka 11:00 | 13.04.2014

Ja z kolei wszelkie formalności załatwiałam sama. Moi znajomi podobnie i nikt nie napotkał większych problemów. A kilka porad odnośnie wypełniania formularza i wrażenia z ambasady tutaj:
szwedacz.com/jak-to-jest-z-ta-wiza-do-usa-czyli-kilka-porad-jak  -zdobyc/
Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 13:49 | 13.04.2014

Jest pewna szansa, że jednak te wizy zniosą ....
Ja też swoją wizę załatwiałem samodzielnie (bezproblemowo....)

Somuchtravel dołączył
12.06.2014

Somuchtravel 12:07 | 13.06.2014

Zapowiadają, że mają znosić wizy już od lat i jakoś nadal cały czas są. Jakoś nie wierzę że w najbliższych latach je zniosą.

Elyta dołączył
21.06.2014

Elyta 12:00 | 21.06.2014

Ja nie korzytałam z żadnego pośrednictwa jakie ty masz na mysli. Po prostu za pomocą pośrednika kurierskiego wysylamtaniejpl przysłano mi wizę do domu i nie miałam z tym nawet najmniejszego problemu.

majówka dołączył
04.07.2015

majówka 17:45 | 25.12.2015

>Ja z kolei wszelkie formalności załatwiałam sama. Moi znajomi podobnie i nikt nie
>napotkał większych problemów. A kilka porad odnośnie wypełniania formularza i
>wrażenia z ambasady tutaj:
>szwedacz.com/jak-to-jest-z-ta-wiza-do-usa-czyli-kilka-porad-ja  k-zdobyc/
>Pozdrawiam

Cześć Agnieszka,

Widzę, że niedawno organizowałaś wizę. Moja 10 letnia właśnie wygasła. Pamiętam, że jak w 2005 roku szłam do ambasady, to miałam ze sobą wielką teczkę papierów: wyciągi z banku, historię miejsca zatrudnienia, jakieś papiery z uczelni. Konsul się bardzo zainteresował moim aktualnym miejscem pracy (był to PR PZG) i wypytywał mnie głównie o tego golfa ;). Poza tym zasugerował wtedy, że szkoda, że nie aplikowałam o wizę dziennikarską. Teraz nie jestem na stałe związana z żadną redakcją, ale wciąż jestem członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy. No i tylko mam bloga i jakieś zlecenia. Czy brak stałego zatrudnienia może być jakimś utrudnieniem? Oczywiście podejrzewam, że również muszę ukryć informację, że plan jest taki, że lecę do USA (prawdopodobnie do Teksasu), stamtąd zjeżdżam do Meksyku i na Kubę, czyli chronologicznie najpierw wiza amerykańska, a potem kubańska.
Dostałaś 10 letnią? Bo oczywiście o taką mi chodzi. Liczę na to, że w takich przypadkach przedłużają ją automatycznie. Czy te wszystkie papiery trzeba brać?

Pozdrawiam:)
Dominika z sidorowicz.blogspot.com/ 

martynaj dołączył
04.02.2016

martynaj 16:46 | 04.02.2016

mimo że wyniki mamy takie, że teoretycznie zaliczamy sie już do krajów ktore nie powinny mieć wymaganych wiz to wcale nie jest to dla nas takie korzystne. Fakt bedzie mozna leciec bez kosztownej i dlugiej procedury ale wtedy ebdzie mozna zostac tylko kilka miesiecy bez mozliwosci przedluzenia wizy turystyczne. USA to wielki kraj i krótki pobyt nie wystarczy żeby wszystko zobaczyć. Sama byłam pół roku a i to nie pozwoliło mi na zjechanie kraju wzdłuż i wszerz..

[fb] Klaudia Bienias dołączył
11.04.2016

[fb] Klaudia Bienias 14:13 | 11.04.2016

Mi pomogli pozyskać wizę do USA w wizy.planujemywakacje.pl. Od zawsze marzyłam, żeby zwiedzić Stany Zjednoczone i pobyć tam trochę dłużej. Bardzo, a to bardzo długo szukałam pośrednictwa, które podejdzie indywidualnie do moich rozterek. Samodzielnie bym nie miała szans i jestem o tym przekonana. Polecam współpracę ludziom, którzy nie lubią ryzykować przy poważnych wyjazdach zagranicznych i wolą się zabezpieczyć formalnie.

angela88 dołączył
30.11.2015

angela88 15:08 | 31.08.2016

Ja korzystałam z pośrednictwa agencji Planujemy Wakacje przy załatwianiu wizy. Szybko i bez problemu dostałam pozwolenie na wjazd do USA :)

wowojtek dołączył
07.07.2016

wowojtek 19:54 | 31.08.2016

oszukujesz !!
nie ma posrednictwa przy wizie US
przed konsulem osobiscie trzeba stawic sie !!
wystarczy karta kredytowa lub zdiecie lub wiza z podrozy
i juz..
pozdrawiam

marcin76 dołączył
02.10.2016

marcin76 22:09 | 02.10.2016

Witam
a może wie ktoś, może ktoś jechał, był, jak to jest z dzieckiem ?
chcieliśmy jechać na wycieczkę z 9 letnim dzieckiem, wiecie Disney land i takie tam.

pozdrawiam

kosmo dołączył
25.06.2016

kosmo 20:22 | 04.10.2016

nie napisales co chcesz wiedziec??
ja bylem z 2 letnia corka

marcin76 dołączył
02.10.2016

marcin76 18:20 | 07.10.2016

Chciałem zapytać czy właśnie nie ma problemu z wizą dla dziecka, ale jak widzę że byłeś z córką więc jest to możliwe : )
czy może jednak trzeba spełniać jakiś szczególne warunki ?

marcin76 dołączył
02.10.2016

marcin76 19:31 | 11.10.2016

Np jakie trzeba mieć dokumenty dla dziecka ?
paszport ....
i co jeszcze ?

pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl