Forum dyskusyjne

JADE DO CHIN POTRZEBUJE PORAD PROSZę O POMOC

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

kasia14582 dołączył
05.09.2010

kasia14582 13:37 | 05.09.2010

Witam. Wybieram się na wycieczkę do Chin, jednak mam kilka pytań co do pobytu w Chinach. Otóż, interesuje mnie ile waluty (jakiej? Dolary czy Euro) można wwieźć do Chin, czy jest to taka sama kwota jak w Unii? (10 000EURO). Czy bardziej opłacalne jest wypłacenie chińskiej waluty z bankomatu, czy wymiana Dolarów na Juany na miejscu?? Bardzo chciałabym sobie kupić tam futro, czy ktoś orientuje się jakie są ceny i czy bez problemu można go przywieźć do Polski?
Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
Pozdrawiam

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:26 | 06.09.2010

portal zupełnie nie ten....ale, jak pytasz (tu lekkie przewrócenie oczkami do góry). Tyle samo, w banku na miejscu, za 1000 usd masz norki, ale załóż na siebie wracając :D. Pzdr

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 09:11 | 06.09.2010

Spoko kobieta jedzie po futro ,waluta obojętne wymienią byle twardej walucie ,co do futra ja bym nie kupił ,dla skórek nie warto mordować

Piotrek11111 dołączył
15.08.2010

Piotrek11111 00:49 | 07.09.2010

Dziś wrócilismy, sprawdziłem wyciągi z konta. Wypłacając pieniądze z bankomatów przy użyciu zwykłej płatniczej karty z mbank przelicznik wyniósł: 1CNY=0.475-0.483 PLN. Kupując w Polsce Euro i wymieniajac w Chinach CNY wynosi tyle samo, ale po co tyle kasy wozić ze sobą? KArta mbanku nie działa we wszystkich bankomatach ale w największych bankach na pewno(bank of china, CCB) i oczywiście bez prowizji :).
NAtomiast nie udało nam się płacić ani kartą płatniczą mbanku ani kartą kredytową(carreforu, maly supermarket, hotel w shanghaju).
My mielismy ze sobą 600Euro oraz kilka razy wypłacalismy w bankomatach, jak wspomnialem wczesniej przelicznik praktycznie ten sam.
Pozdrawiam
PS. Jak chcesz kupić futro to lepiej przejdź jakiś szybki kurs targowania się :)

marta dołączył
07.12.2009

marta 16:16 | 29.09.2010

Najbardziej opłaca się wybrać RMB w bankomacie HSBC. Nikt nie sprawdza ile waluty wwozisz. Szczerze nie widziałam tam w sklepach futer..

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl