Forum dyskusyjne

Rununia - urokliwy kraj kontrastów

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 19:10 | 18.09.2010

Nie bójmy się podróżowania po Rumunii.
Dobry standard hosteli [z obfitym śniadaniem , całość od 60-90 lei, czyli 60-90 zł], można podróżować pociągiem lub autobusami. Piękne miasta Transylwanii, przepiękne Karpaty Południowe, Rozległe, puste przestrzenie, przyjaźni Polakom ludzie... Biedna wieś i bogate miasta.... warto poznać Rumunię. Jeżeli stać Cię na przewodnika to służę adresem e-mailowym Tomka, Polaka zakotwiczonego w Bukareszcie od trzech lat.

tkos dołączył
29.11.2009

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 07:57 | 20.09.2010

Hotele śniadanie ,no co wy rowerem spać gościnnie u ludzi ,wtedy poznasz smak Rumuni z bardzo bliska ,to cudowny kraj z niesamowicie gościnnymi mieszkańcami ,teraz najwyższy czas bo jak się zacznie modna to i gościnność się skończy jak u nas HAJER

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 09:17 | 20.09.2010

Rowerem - tak, super - bardzo polecam, ale dla "wcześniej urodzonych" jednak "hotele, śniadanie"....

drewniana dołączył
14.09.2010

drewniana 13:36 | 20.09.2010

Potwierdzam, a dla niedowiarków polecam lekture:www.discoveryplanet.pl/Rumunia_Lonely_Planet_Romania_97  81741048926-1027.html
Pozdrawiam :)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 14:29 | 20.09.2010

Lena, zwiedzałem Rumunię 2007-2008 wszerz i wzdłuż (Delta Dunaju, Bukowina, Marmarosz, Siedmiogród) mam same dobre wspomnienia, ludzie niezwykle serdeczni i bezinteresownie uczynni. A jakie krajobrazy ... i zabytki. Chwalimy się, że jesteśmy pomoctem pomiędzy wschodem i zachodem - oni mają jeszcze więcej takich kontastów. A dla wielbicieli średniowiecznych zamków i miasteczek, to wprost raj na ziemi...

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 22:01 | 20.09.2010

Zgadzam się, ja poznałam Rumunię dawno temu, jakieś 30 lat minęło... miałam tam przyjaciół - już odeszli... pojechałam z wycieczką aby odnaleźć wspomnienia. Znalazłam te same przepiękne krajobrazy, wspaniałe zabytki [mnie urzekły zamki i kościoły warowne tzw. chłopskie], oraz nadal życzliwych ludzi. Jednak zauważyłam że o zabytki mało się dba, nie ma tam instytucji która chroniła by zabytki... wiele pięknych budowli - szczególnie w Bukareszcie - po prostu wyburzają .... i to mi się w Rumunii nie podoba...

buter1 dołączył
14.12.2008

buter1 22:28 | 20.09.2010

wracam tam w 2011. Jeden z niewielu regionów gdzie turysta jest jeszcze gościem a nie chodzącym bankomatem. Wesoły cmentarzyk jest the best.
Drakula jest wszędzie. Droga 7C i wiele...... .!

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 13:50 | 21.09.2010

Ja z kolei nie zwiedzałem dużych miast więc nie wiem. Przejazdy przez miasta to nie było najprzyjemniejsze doznanie - bloczyska, fabryki. W małych miejscowościach faktycznie zabytki są niepozabezpieczane, więc jakby bardziej autentyczne, takie naturalne. Swoją drogą trzeba się spieszyć coby to zobaczyć póki stoi.

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 16:06 | 21.09.2010

rzeczywiście , trzeba się spieszyć... znajomy przewodnik po Rumunii mieszkający tam już od trzech lat opowiadał ze codziennie wyburza się w Bukareszcie kilka "ruin" które u nas zakwalifikowałyby się jako zabytki. Rumuni wolą blichtr typu Drakula a prawdziwie wartościowe zabytki nie są docenianie i chronione... nie bardzo im się chce zabłysnąć tym co jest wspaniałe i warte zachodu zżby przetrwało...

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 18:57 | 21.09.2010

Nie ma co panikować o zabytki już Ciałcześku szalał po stolicy co u nas uważają za cudo tam nie ,nie można im narzucać co mają miec u siebie ,a zabytków mają co nie miara ,co do Bukaresztu dla mnie mogą zaorać bo i tak mającpokazać

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 22:49 | 21.09.2010

Tak, szalał - zlikwidował w ramach systematyzacji większość Starego Miasta w Bukareszcie... nie ma mowy o narzucaniu czegokolwiek Rumunom, wyrażamy tu tylko swoje zdanie ...

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl