Forum dyskusyjne

KAMBODŻA - ceny

kategoria podróże po świecie

marta dołączył
07.12.2009

marta 16:14 | 27.09.2010

Planuję podróż do Kambodży styczeń-luty 2011. Proszę o informację o cenach noclegów (hostele, motele), wyżywienia i transportu na miejscu.

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 16:22 | 27.09.2010

Byłem 3 lata temu i było naprawdę tanio. W sikhanouk ville pokój 3 osobowy nad samym morzem kosztował nas 7 dolców za 3 osoby. Jedzenia tam było jednym z najdroższych, czyli: 3-4 dolary za wypaśny obiad na plaży: kawał ryby, albo talerz owoców morza z dodatkami. Piwo 1 usd w barze. W stolicy mieliśmy fajny domek na jeziorze za 10 dolców za 3 osoby. Jek będziesz w Phnom Phen to koniecznie jedź szukać noclegu na "lejk sajd" nie daj się wmanewrować w pokój u szwagra, wujka itp. Najdrożej jest w Siem Rep, ale tam też znaleźliśmy za chyba 7 dolców całkiem przyzwoity guest haus. Jeśli chodzi o jedzenie to w ulicznych barach jest (było) naprawdę tanie, taniej niż w tajlandii.

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 17:24 | 27.09.2010

byłem w ubiegłym roku, wejdź na transazja.pl jest tam zestawienie kosztów

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 09:32 | 28.09.2010

W Pnom Peń polecam Sandej gesth zarąbista atmosfera

drewniana dołączył
14.09.2010

drewniana 21:17 | 28.09.2010

Witaj, polecam przewodnik po Kambodży www.discoveryplanet.pl/Kambodza_Przewodnik_Lonely_Planet_Cambod  ia_9781741794571-88.html znajdziesz tam i ceny i opisy hoteli i fajne knajpki. Wszystko czego potrzebujesz :)
Pozdrawiam

ewelasia dołączył
26.03.2012

ewelasia 10:42 | 15.12.2013

Wróciłam z Kambo 2 tyg temu. Ogólnie jest tanio, bardzo tanio. Wcale nie wymieniałam kasy-wszystko płaciłam w dolarach. Warto mieć jednodolarówki. Pokój ze śniadaniem w hotelu z basenem ok 20 usd za dwie osoby (Siem Reap lub Sihanoukville). Posiłek obiadowy np Lok-Lak od 1,5 USD do 6 USD w zależności od miejsca. Polecam mango shake od 1 USD do 2,5

zultodziub1 dołączył
16.11.2013

zultodziub1 14:56 | 27.12.2013

Jeśli możesz doradzić jak zwiedzales angkor tuk tuk czy na wlasna rękę a jeśli tuk tuk ile cię to kosztowało ? Z góry dzięki

marzena_izabelin dołączył
12.04.2012

marzena_izabelin 19:01 | 27.12.2013

Dopiero co wróciłam z Kambodży.
Bilet do Angkor Wat trzeba kupić po południu. Wtedy są otwarte kasy.
Są duże kolejki, ale idzie sprawnie. Robią Ci foto i czekasz na bilet.
Ja kupiłam całodniowy, co oznacza, że po zakupie biletu możesz od razu jechać i zwiedzać. Jest to pomyślane tak, by jednego dnia obserwować Angkor o zachodzie, a drugiego dnia o wschodzie słońca.
Lepiej wynająć tuk tuka i od razu umówić się na cenę za cała usługę, czyli jedziecie kupić bilet, potem zwiedzasz, a on czeka, następnego dnia przyjeżdża po Ciebie, byś zdążył na wschód słońca (warto!!!), potem jedzie z Tobą do Angkor Tom i ostatniego watu. My daliśmy się wrobić, bo na pytanie o cenę powiedział, że jakoś się dogadamy, no i potem był problem.
Można wynająć rower lub motor . Rower bardzo polecam, tylko trzeba z Siem Rep dość wcześnie wyjechać, żeby dojechać na wschód słońca.

Polecam też wizytę we floating village - ok. 30 km od Siem Rep. Najlepiej kupić wycieczkę w jakimś biurze w Siem Rep.

Polecam też masaże na głównej ulicy oraz znakomitą indyjska knajpę przy głównej ulicy z super jedzeniem i miłym właścicielem.

+/- dołączył
08.11.2013

+/- 20:16 | 30.12.2013

jak będziesz w Siem to proponuje tuk tuka. naprawdę wyjątkowo uczciwy człowiek.Wiele bardzo dobrych opinii . polecam
bez-granic.pl/2012/08/tuk-tuk-szczescie-azji/#comment-3155 
www.youtube.com/watch?v=8pUDvzwC7ag 
rezerwowałem przed wyjazdem. Za 4 dni w siem + jezioro zapłaciłem 60$.+ sowity napiwek
kontakt bezpośrednio srapon@ymail.com
POLECAM !!!

Lukbart dołączył
16.12.2010

Lukbart 22:17 | 30.12.2013

W Angkor warto spędzić trzy dni, ponieważ bieganie po świątyniach mija się z celem. W te bardziej oddalone rzeczywiście można pojechać (jeden dzień) tuk-tukiem. Ale resztę polecam zwiedzać we własnym zakresie jeżdżąc rowerem. Super frajda, a jeżdżąc tuk-tukiem traci się przyjemność z "odkrywania" kolejnych świątyń i kompleksów świątynnych, a to jest najfajniejsze!

dlon dołączył
31.12.2013

dlon 10:38 | 31.12.2013

Miesiąc temu wróciłam z Kambodży.
Ankor proponuję objechać rowerem.Za cały dzień wypozyczenia go płaciłam 1 dolara.Uważam,że cały dzień wystarczy na "objechanie" świątyń.CPętla ta wynosi 26 km.I był czas na porozmawianie z miejscowymi.
Służę pomocą.
Pozdrawiam

atagaja dołączył
27.02.2012

atagaja 12:01 | 01.01.2014

Pomóżcie-gdzie proponujecie się zatrzymać, aby zwiedzać Ankor? Ze Siem Reap jest najbliżej?

www.nitkiwdrodze.wordpress.com 

makensis dołączył
26.01.2009

makensis 03:15 | 01.01.2015

Jakie pytanie, oczywiście. Nie ugeruj się tym co mówią naganiacze na dworcu, znajdziesz coś sensownego za kilku dolarów w mieście i za podobną sumę, "przewodnika" po Siem Rap.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl