Forum dyskusyjne

Wietnam Laos Kambodża luty 2011 16 dni

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 10:20 | 02.10.2010

Dzięki za opinie. Owszem wybijam sobie z głowy 3 kraje w 16 dni lokalnym transportem. Podajcie mi proszę jakieś kontakty do wietnamskich biur podrózy które mogą mnie obwieźć po tych trzech krajach w 16 dni. Heńku z Białegostoku, podaj kontakt telefoniczny. Ja będe bookował LOT 16 lutego do Hanoi

bigmark dołączył
26.12.2008

bigmark 12:13 | 02.10.2010

Spróbuj tu : www.traveller2000.com/  , www.vietnamsunshinetravel.com/  , ale mślę,ze najlepiej skontaktować się zludżmi z Polvietu www.polviet.com/index.php?language=pol  .
Ale rozważ , czy nie lepiej co roku zobaczyć jeden kraj ? Mi Wietnam zajął 21 dni...a w Kambodży byłem dwa razy i wybieram się trzeci raz w tym roku. To duże i ciekawe kraje , gonitwa nie ma sensu.
pozdrawiam
Marek

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 18:05 | 02.10.2010

Marek ma rację zajedziecie się i tylko na pamiątkę zostaną wam wizy w paszporcie ,i nie zobaczycie a raczej ominiecie to co w tych krajach najważniejsze

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 16:33 | 18.10.2010

To że ktoś was "obwiezie" nie sprawi że czas się wydłuży.... niestety, troszkę czasu zyskacie ale nie tyle żeby naprawdę coś zobaczyć. Proponuję albo sam Wietnam z wycieczką na 3 dni zorganizowaną np. do Siem Reap albo kambodże i Laos. My przejechaliśmy Wietnam w 14 dni (większość motorem) i to było naprawdę niezłe tempo

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 19:33 | 18.10.2010

Też byłem w Kambodży już 2 razy i pewnie za 2-3 lata pojadę raz jeszcze. 16 dni to akurat na sam Wietnam i to z lekkim pośpiechem albo na Laos z Kambodżą, dobrze tutaj wszyscy Ci piszą, więc rozważyłbym takie opcje.
Zbyszek

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 12:31 | 19.10.2010

Do bynia i matkowka.
Jak dostawaliście się z południa Witnamy do Kambodży. Ja wymysliłem sobie, że w ramach wycieczki po delcie Mekongu z Saigonu dotrę do Chau Doc na granicy i stamtąd drogą wodną dojadę do Pnom Penh. Jak długo to zajmie czasu i czy bez problemu znajdę lokalnych przewoźników wodnych

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 15:22 | 19.10.2010

Przejedziesz bez problemu. My akurat jechaliśmy w przeciwną stronę tzn. z Phnom Pehn do Chau Doc, ale na przejeściu pomiędzy Kambodżą, a Wietnamem spotkaliśmy Polaka, który razem ze Szwedem podróżował w drugą stronę. My za bilety płaciliśmy 7 USD za całą trasę, chcieli nam wcisnąć speed boata, ale na szczęście nie chcieliśmy. Okazało się, że zarówno speed jak i slow boat przypłynęły o tej samej porze. Myślę, że możesz bez problemó wykupić w Sinh Cafe wycieczkę po Delcie Mekongu z transferem do Phnom Pehn. Na całą podróż z Sajgonu do Phnom Pehn z oglądaniem Delty musisz liczyć 3 dni. W Phnom Pehn bedziecie około 16.
Pozdrawiam Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 20:22 | 19.10.2010

A wymyśliłeś bardzo dobrze, to optymalne połączenie przejazdu z Sajgonu do Phnom Pehn i zwiedzania Delty Mekongu.
Zbyszek

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 14:26 | 22.10.2010

Nie wypowiem się :-) Wietnam robiłam oddzielnie bez przekraczania granic a Kambodże przy okazji Laosu. Pozdr.

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 14:29 | 22.10.2010

a o opcji "3 dni do Angkoru" z sajgonu mówiłam w kontekście 3 dniowych wyjazdów zorganizowanych przez lokalne biura podróży w Sajgonie lub Delcie - widziałam sporo takich ofert.

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 07:57 | 23.10.2010

Dzięki bynio za bardzo pożyteczne wskazówki.
Chciałbym się jeszcze dowiedzieć jak kombinować podróż z Phnom Penh do Siem Reap i Hanoi. Czy rezerwować z Polski loty z Phnom do Siem i potem po kilku dniach do Hanoi (bo stamtąd mam powrotny lot do Polski), czy kupię te bilety tanio na miejscu i gdzie. Jeśli możesz podaj do siebie kontakt mailowy lub telefoniczny. Chciałbym o tym pogadać, bo widze że jesteś oblatany w tym rejonie.
pozdrawiam Wojtek

marecki77 dołączył
06.09.2010

marecki77 20:11 | 29.10.2010

witaj ,,,wlasnie jestem w wietnamie ,,na twoim miejscu wybral bym wietnam i kambodze wszyscy omijaja laos popierwsze niema tam nic poza stolica a z hue to kawalek drogi my tu jestesmy na 19 dni zaczelismy od polnocy i jedziemy na poludnie juz jestesmy w hoi an zeby sie wyrobic,,,biur na miejscu jest mase,,,oferuje wycieczki lokalne,,hotele sa tanie od 8 do 15 sa super
dolarow
nalepiej kup sobie bilet na slipingbusa wyjezdzaja po 18 i rano jestes na miejscu,,,pozdrawiam,,,,

karola666 dołączył
19.05.2007

karola666 22:22 | 15.01.2011

mam pytanie; czy na wycieczke zorganizowana 3 dniowa z wietnamu do phnom phen trzeba miec wize do kambodzy i wize do wietnamu mutliple czy wystarczy single? patrzą na to?

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:02 | 15.01.2011

Chyba Twoi znajomi nie wiedzą, że Luang Prabang, Vang Vieng i oklice Pakse też są w Laosie, a właśnie w stolicy Vientiane nie ma co robić. Nie wszyscy omijają Laos, masa ludzi spływa Mekongiem do Luang Prabang albo ogląda cudowne krajobrazy i ptaki w okolicy Pakse jadąc dalej do Kambodży. Twoi znajomi nie mają racji.
Pozdrawiam Zbyszek

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 21:24 | 18.01.2011

Bynio, masz 100% racji, wg mnie Laos jest najciekawszy z rejonu Indochin i mówie to nie będąc nigdy na północy Laosu. Zjechałam południe, głownie na motorze i z jednym się zgadzam, nie ma tam olbrzymiej oferty wycieczek w biurach podróży:-) koniecznie chcę tam wrócić.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl