Forum dyskusyjne

tajlandia zakupy

kategoria podróże po świecie

Gumojadek dołączył
04.10.2010

Gumojadek 00:27 | 04.10.2010

witam
zamierzam odwiedzić tajlandię w ferie zimowe I poza zwiedzaniem mam zamiar kupić jakieś fajne rzeczy, tak więc mam pytanie: jak się mają ceny złota I srebra w tajlandii do tych w polsce, co polecacie kupić żeby choć troszkę się zwróciło za podróż I co na pamiątkę

Szajn dołączył
26.01.2011

Szajn 20:15 | 27.01.2011

my byliśmy z Itaką na objeżdzie - "Podróż do krainy uśmiechu", która obejmowała też północ - na północy o wiele lepiej robiło się zakupy - dużo niższe ceny i wiele przyjemniej. Najbardziej opłacało się chyba kupić ciuchy, kupiłam sobie sporo sukienek - po bardzo niskich cenach, są dobre jakościowo i zachwycają ludzi w Polsce bo nikt nie ma podobnych. Poza tym kupiliśmy ładne drewniane wazony, drewniane zakładki do książęk, matę na ścianę, materiałowe torebki. Za fajny pomysł uważam kupienie ręcznie robionych albumów na zdjęcia - nie są drogie a potem fajnie zdjęcia w nich wyglądają. Polecam też picie soków z mandarynek - pycha i niedrogo. Jeżeli będziecie w Laosie to nie kupujcie buteleczek wódki z węzami w srodku - zatrzymali nas za to na granicy i robili problemy - zostaliśmy oskarzeni za przemyt.... na szczęście wszystko się dobrze skończyło, jednak buteleczek juz nie odzyskaliśmy.

Gumojadek dołączył
04.10.2010

Gumojadek 20:26 | 27.01.2011

Dzięki wielkie, a jak tam z cenami męskich ciuchów np. garniturów czy koszul?
Pozdrawiam, gumojadek

Szajn dołączył
26.01.2011

Szajn 10:11 | 28.01.2011

niestety nie... wiem tylko ze ceny markowych ciuchow wcale nie byly konkurencyjne, oczywiscie nie mam na mysli ciuchow sprzedawanych na straganach ;-) podejrzewam ze takie ciuchy jak garnitury i koszule nie beda duzo taniej, ja sukienki dla siebie kupowalam na straganach wiec kosztowaly grosze.... jezeli chodzi o tajtandie to moge jeszcze poradzic zeby nie udawac sie do Pattayi. Okropne miejsce - wielki moloch, zgiełk, na kazdym kroku proponują seksualne show, pełno młodych tajek chodządych z 60latkami... a zatoka tajlandzka wygląda jak zupa, jest gorąca i brudna. w ogole nie podobało mi się kąpanie tam - wolałam spedzic czas przy czystym basenie hotelowym, mimo e preferuję plaże...

Gumojadek dołączył
04.10.2010

Gumojadek 10:26 | 28.01.2011

Dzięki za rady ale bardziej chodziło mi o kupno materiału(np.jedwabiu) i uszyciu na miarę gdzieś u miejscowego krawca;), a orientujesz się jak tam z biżuterią?
Pozdrawiam

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 10:40 | 28.01.2011

najlepiej i najtaniej uszyjesz sobie koszule lub garnitur w Chiang Mai .
pozdrawiam
neronek

Gumojadek dołączył
04.10.2010

Gumojadek 10:26 | 28.01.2011

Dzięki za rady ale bardziej chodziło mi o kupno materiału(np.jedwabiu) i uszyciu na miarę gdzieś u miejscowego krawca;), a orientujesz się jak tam z biżuterią?

Szajn dołączył
26.01.2011

Szajn 15:59 | 28.01.2011

wiem że itaka zabrała nas do jakiejś fabryki jedwabiu, był niesamowity wybór kolorów, mam fotkę wsród ścian z wystawionym jedwabiem ,jak chcesz mogę wysłać na maila jesli podasz, masz szczęscie bo jest tam cena ;D np. część była po 935/M a częśc 1035/M kwieciste po 725/M nie wiem szczerze mówiąc jak to się ma do cen w Polsce...

Gumojadek dołączył
04.10.2010

Gumojadek 16:32 | 28.01.2011

Dzieki wielkie , mi chodzi tylko tak zeby sie zorientowac, i tak wszystko sie okaże na miejscu

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 20:45 | 28.01.2011

Jedno jest pewne, najtaniej to w tej fabryce nie było (mimo, że nie znam cen), takie są reguły imprez zorganizowanych.

neronek dołączył
19.04.2007

Szajn dołączył
26.01.2011

Szajn 10:02 | 29.01.2011

a co do srebra, to facet kupił mi trzy cienkie bransoletki na rękę i chyba kosztowały koło 120zł, więc cenowo nie odbiegają od polskich realiów...tyle tylko że mam fajną pamiątkę

Szajn dołączył
26.01.2011

Szajn 10:03 | 29.01.2011

jeszcze mi się przypomniało że kupiliśmy dwie pary spinek do mankietów bo były po okazyjnych cenach - 3razy taniej niż u nas...

volta dołączył
09.02.2011

volta 20:42 | 09.02.2011

A czy macie doświadczenie w zakupie większych ilości wyrobów srebrnych? Jak kształtują się ceny?

Szajn dołączył
26.01.2011

Szajn 23:59 | 22.02.2011

totalnie nie... kupowalismy tylko detalicznie,nie moge pomoc

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl