Forum dyskusyjne


Refleksja po powrocie z Turcji

kategoria podróże po świecie

kraj Turcja

Małgośka dołączył
07.07.2010

Małgośka 09:41 | 04.10.2010

Na początku lipca skierowałam do forumowiczów pytanie: przez jakie kraje jechać do Turcji? Ostatecznie wybraliśmy drogę przez Słowację, Węgry, Serbię i Bułgarię. W kierunku Turcji było jeszcze w miarę OK, Słowacja, Węgry bez kontroli granicznej, przejazd błyskawiczny. Potem zaczynają się "schody" czyli przejścia graniczne Węgry-Serbia, Serbia-Bułgaria i Bułgaria - Turcja. po ok.min.1.5 godz. stania. To było jeszcze do wytrzymania. Natomiast powrót koszmarny. Przejście Turcja-Bułgaria 6 godzin stania, Serbia-Węgry 6 godzin, postój d 1 do 7 rano. Mieliśmy rezerwację na hotel w Szegedzie, 20 km od granicy, tak blisko a zarazem tak daleko. Pospaliśmy 4 godziny bo doba hotelowa kończyła się o 12:00. Mimo braku snu byliśmy szczęśliwi, że już jesteśmy na terenie UE i nie będziemy przechodzili "horroru granicznego". Następnym razem jedziemy wyłącznie przez kraje UE: Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, nieważne drogi, ważne, że nie ma kontroli granicznej !!!!


arnie dołączył
04.11.2007

arnie 10:58 | 04.10.2010

Małgosi szczerze współczuję:(.
Nie daj Bóg,żeby Cie pokorciło wyjeżdżać gdzieś w Azję lub jeszcze lepiej afrykę.
;)


tkos dołączył
29.11.2009

tkos 22:15 | 08.10.2010

Byliśmy w Turcji w tym roku, jazda przez Rumunię głównymi drogami to czysta przyjemność, gorzej w Bułgarii ale znośnie...na granicy tureckiej w nocy załatwianie wiz zajęło ok. 2 godz. Wracaliśmy przez Macedonie i Serbię (Kumanowo) i czekaliśmy w środku dnia ok. 1 godziny na granicy, ale za to potem jazda była autostradą prawie do samej węgierskiej granicy


kudik dołączył
20.07.2009

kudik 09:56 | 05.11.2010

To po co jechałaś drogą lądową ?? Przy tych cenach biletów lotniczych jeśli w planach nie ma zwiedzania po trasie podróż przez granice nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Bilet np z Berlina można kupić od ok 250-500 zł w 2 strony i cały czas urlopu poświęcić na Turcje. Unikasz wówczas straszliwych granic tego strasznego świata poza unią europejską :):)


kochampodroze dołączył
28.10.2010

kochampodroze 16:00 | 06.11.2010

Dlatego ja wolę wczasy lotnicze-odprawa idzie raz dwa :)

Pozdrawiamtravelidea.plStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl