Forum dyskusyjne

problemy z wiza

kategoria podróże po świecie

signiorina dołączył
01.07.2004

signiorina 13:43 | 05.10.2010

bardzo prosze o pomoc, wybieramy sie z mezem do tajlandii, koncem listopada, niestety nie wiemy dokladnie kiedy ze wzgledu na obowiazki zawodowe i chcemy przez to kupic bilety w ostatniej chwili, a teraz zalatwic juz wizy, bo pozniej czasu bedzie malo a najblizsza ambasada znajduje sie od nas z 500 km. Niestety Pani w Ambasadzie zazadala od nas nie tylko potwierdzenia rezerwacj samolotowej w dwie strony ale takze rezerwacji hotelu na pobyt w Tajlandii. Nasza wyprawa bedzie miala raczej charakter przygodowy, mamy wstepny program ale pewnie ulegnie on jeszcze wielu zmianom w trakcie podrozy a poza tym jestesmy raczej nastawieni na gest-housy a nie hotele, w zwiazku z czym takiej rezerwacji do konca nie bedziemy miec. Czy ktos mi moze powiedziec jak to obejsc i czy oni to w jakis sposob weryfikuja, czy np jakies trefne rezerwacje moge im dolozyc do tego wniosku wizowego?
bardzo dziekuje za pomoc.
A i jeszcze jedno, jak jest z wizami do Kambodzy i Wietnamu? Mozna je dostac na granicy? jak tak to gdzie i za ile?
pozdrawam

fireman dołączył
17.10.2009

fireman 15:20 | 05.10.2010

kiedy wyjezdzalem w kwietniu nie robili takich problemow,nie zadali rezerwacji lotu a w kwestionariuszu wizowym nie wypisywalem zadnych szczegolow miejsca pobytu,zadzwoncie i spytajcie sie od kiedy istnieja te nowe przepisy i po co,w danych rezerwacji hotelu wpiszcie jakies dane adresowe hotelu.

Jacky dołączył
15.08.2006

Jacky 18:32 | 05.10.2010

Zgadzam się firemanem. Pierwsze słysze,żeby Ambasada Tajska w Warszawie tego żądała (może jakaś nowoprzyjęta dziunia nie wie o co jej chodzi) Co prawda we wniosku jest rubryka na wpisanie nr lotu i adresu w Tajlandii ale nikt tego nie weyfikuje.
Moja rada: Spisz nr lotów jakiekolwiek (nalepiej liniami, którymi chcecie lecieć w przyszłości tylko w innej dacie) co do hotelu napisz jakąkolwiek nazwę z netu (najlepiej przy Khao San - dzielnica globtroterów)
W razie problemów jest jeszzce możliwość załatwienia wizy na lotnisku w Bangkoku ( visa on arrival ale dają tylko na 15 dni)
Do Wietnamu należy załatwić wizę w Warszawie (brak możliwości na granicach ) - ale bezproblemowo, chyba 60 $. Do Kambodży i Laosu wizy dają na granicach - tylko kaska ok. 30 $ i jazda. Gratuluje wyboru miejsca, byłem w lutym. Tam jest cudownie. Pozdrawiam.

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 19:06 | 05.10.2010

Aleś mnie nastraszyła tym postem!
Dwa dni temu wysłałam do koleżanki z Warszawy paszporty i formularze wizowe ze zdjęciami, żeby załatwiła wizy dla mnie i moich kompanów. Nie przesyłałam żadnych biletów ani tym bardziej potwierdzenia rezerwacji hotelu, bo coś takiego nie było wcześniej wymagane. Mam nadzieję, że to jakieś nieporozumienie, bo nie chciałabym przysparzać problemów ani sobie, ani koleżance.
pozdrawiam :)

signiorina dołączył
01.07.2004

signiorina 22:56 | 05.10.2010

przepraszam za napedzeni wam stracha, to nie sa wymagania ambasady tajskiej w Warszawie ale w Rzymie, ja mam stale miejsce zamieszkania tam i tam sie staram. Co prawda ja moge sie starac w Warszawie ale moj maz niestety nie bo nie ma pobytu stalego, ani nawet tymczasowego w Polsce, w zwiazku z czym zostaje Rzym. Dziekuje wszystkim za pomoc.
A myslicie ze beda to weryfikowac? ta durna baba kazala nam przyniesc kopie rezerwacji, a poniewaz takiej nie mam to chyba cos pokombinuje z photoshopem na rezerwacji biletow znajomych z ktorymi jedziemy. Tylko boje sie zeby nie miec problemow.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 07:32 | 06.10.2010

Co Ambasada to władza ,a traf na taką jak nasza pani minister ,, Fatyga ,, ,no całkiem oszalejesz

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 10:54 | 06.10.2010

Ja myślę, że kombinowanie na rezerwacjach znajomych nie jest najlepszym rozwiązaniem. W Polsce też, teoretycznie, wymagają biletów i rezerwacji hoteli, a później nikt tego nie sprawdza. Jeśli już boisz się, że będą koniecznie chcieli rezerwację to lepiej poszukaj biura gdzie możesz zarezerwować lot i zrezygnować np. w przeciągu 24 godzin. Zarezerwuj a później odwołaj :-)

Edgarek dołączył
16.08.2008

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl