Forum dyskusyjne

Południowe Indie - co polecacie

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Marek B. dołączył
14.12.2009

Marek B. 15:16 | 08.10.2010

Planuje w lutym 3 tygodnie w południowych Indiach (lot do Bombaju). Co polecacie, a co odradzacie i dlaczego? Z góry dziękuję za wszystkie info.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 20:32 | 08.10.2010

Zapytam inaczej czego oczekujesz ,w tamtym rejonie mnóstwo do zobaczenia jedyny problem to odległości

Marek B. dołączył
14.12.2009

Marek B. 14:21 | 09.10.2010

Interesują mnie zarówno zabytki jak i przyroda. Mam już zarys planu trasy, ale chciałbym się dowiedzieć, co z rzeczy polecanych w przewodnikach jest szczególnie ciekawe, a co można sobie darować (np. czy jechać z Bombaju do Ellory i Ajanty, czy raczej więcej czasu spędzić w okolicach Madurai i w Kareli). Byłem w Indiach północnych i w Nepalu, słyszałem że południowe są całkowicie odmienne i tej odmienności jestem ciekaw...

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 18:37 | 09.10.2010

Ajanta możesz odpuścic natomiast Ellora to szok warto na prawdę warto poświęcić cały dzień ,nie zapomnij o Hampi kolejne cudo ,Maduraj i Karela bajkowe miejsca ,powodzenia

Magz dołączył
06.01.2007

Magz 20:35 | 26.10.2010

Ja polecam Karnatake. Jest tam dużo zabytków, na których akurat mi najbardziej zależy. Najbardziej podobało mi się: Hampi koniecznie trzeba zobaczyć!, Mysore (należy tam być w weekend, bo tylko w sobotę i niedzielę zapalają o zmroku lampy na pałacu - tak było rok temu, wstęp wieczorem był za darmo, tzn tylko na tereny pałacowe a nie do środka), Badami ładne świątynie w skałach i na skałach, Bijapur też fajny ale trochę mniej, poza tym np. można się zatrzymać w miasteczku Hassan (chodzi o nocleg, bo samo miasteczko nic ciekawego) i 1 dnia pojechać zobaczyć Belur i Halebidu (wstęp za darmo), a drugiego cudowne miejsce Shravanabelagola! (wstęp za darmo) Tam było wspaniale. W Kerali byłam tylko w Bekal fort (ładny, zwłaszcza, że malowniczo położony nad morzem) oraz w Kochi (tutaj chyba jestem dziwna, bo mi się akurat średnio podobało. 1wszego dnia trafiłam na strajk w całej Kerali i wszystko było zamknięte, jeździły tylko riksze i naciągali przez to straszliwie. Podobno strajki są tam dość częste. Samo Kochi to trochę syf, tzn było naprawdę brudno, śmieciowo, pełno białych turystów i ceny niemal europejskie, no nie wiem ja się tam trochę zawiodłam). Jak chce się zobaczyć trochę Tybetu w Indiach, to jest np kolonia tybetańska w Mundgod. Ładnie było w Murudeshwara, plaża też tam piękna, ale tylko na godzinę się tam zatrzymałam, zobaczyć nową świątynie nad morzem. Obok był hotel na palach wbitych w morze, siedzisz pijesz sok a pod spodem masz wodę. Co jeszcze? Jest dzienny pociąg z Bangalore do Mangalore. Wrażenia wspaniałe, bo jedzie przez Ghaty, przez tunele i przepaście, ale jedzie z 12h więc strata całego dnia. Zależy czego oczekujesz.

bravo11 dołączył
07.05.2009

bravo11 22:56 | 02.11.2010

Polecam Keralę, Z jednej strony góry i plantacje herbaty (munar) z drugiej bajkowe backwaters. Absolutna rewelacja. Polecam.

drabby dołączył
25.08.2010

drabby 15:45 | 03.11.2010

Tutaj jest fajny program na te rejony:
www.gaudeamus.com.pl/wyprawy/indie_poludniowe_i_goa/ 

może Ci się przyda przy wytyczaniu własnej trasy :)

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 20:16 | 17.11.2010

Ellora to rewelacja i świątynie i krajobrazy, gorzej z samym Aurangabadem -Taj dla ubogich jak i samo miasto bez rewelki.Ciekawie jest w Mahallipuram 50km na pd od Czenaju, choć plaże lekko zasyfione, No i Hampi niedrogie noclegi w przyzwoitych warunkach a widoki i zabytki piękne. Kancipuram -jeśli się lubi świątynie to można ale to tak jakby zwiedzić wszystkie kościoły Rzymu- chociaż kamienne łańcuchy zobaczyć warto.

vertia dołączył
08.11.2010

vertia 14:34 | 10.11.2010

Informacja praktyczna:) polecam lupić od razu bilety na wszystkie pociągi, którymi chcesz podróżować. Miałam sytuację jadąc z Mombaju do Panjim (stolicy Goa), że bilet trzeba było kupić 3 dni wcześniej. Nie miałam czasu dlatego ruszyłam autokarem co było 13 godzinną jazdą ekstremalną czego nie polecam. Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl