Forum dyskusyjne

Liban tanie noclegi

kategoria podróże po świecie

kraj Liban

bastet3 dołączył
04.09.2010

bastet3 11:45 | 18.10.2010

Witam!
Czy mógłby ktoś z grona forumowiczów polecić tanie noclegi w Libanie....

Pozdrawiam.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:15 | 25.10.2010

Trochę sprecyzuj pytanie, bo tam jest generalnie sporo miejsc noclegowych. Generalnie jeśli chodzi o Bejrut są dwa hoteliki (obok dworca autobusowego) dość tanie - 10 -12 dolców za miejsce w pokoju, w tym jeden z LP - New Talal Hotel, reszta w Bejrucie jest droższa, poza Bejrutem można znaleźć nclegi w cenie 10-15 usd za sgl (ja spałem w Baalbeku za jakieś 15 usd i za podobną cenę w Cedrach). Generalnie do kwot podanych w LP (Syria & Lebanon) trzeba dołożyć koło 20-25%. Pozdr

drabby dołączył
25.08.2010

drabby 15:54 | 03.11.2010

Właśnie, też ostatnio szukam. Bo teraz można tanio dolecieć z Warszawy, tylko na miejscu mało jest opcji budżetowych...

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 22:28 | 03.11.2010

W Bejrucie nie pomoge bo tam nie spalismy. Niestety ciężko jest w Trypolisie. Polecane w pascalu - a chyba i w lonely planet hotele sa drogie w stosunku do oferoanego standardu. W el-Koura ciezko dogadać się po angielsku. Włąściciel za pokój zażyczył sobie 80 usd - po 20 usd za łożko. Nie bylo nawet czego i z kim negocjować.

Drugi z hoteli - Palace - dosc ładnie opisywany przez Pascala okazuje sie byle jakim hotelem z Pania dobrze mowiąca po angielsku natomiast o minie i zachowaniu cerbera. W ciągu 3 tygodni i wcześniejszych wizyt nigdy nie spotkałem kogoś tak ... w sumie to nawet brak mi słów na jej zachowanie. Pokój z łazienką 33 usd za dwójkę z balkonikiem na główną ulicę. Pokoje bez łazienek były tańsze. Za oferowany standard zdecydowanie DUŻO ZA DUŻO.

Natomiast godzina jazdy w góry do doliny Kadisza, w miejscowosci Bszara znajdujemy hotel - nomen omen o tej samej nazwie :) Palace. Płacimy po długim targowaniu 35 usd ale za piękną, bardzo dużą dwójkę w standardzie 3* z obłednym widokiem na otaczające szczyty. Tu każdy wydany dolar był tego wart - w przeciwieństwie do imiennika w Trypolisie. Hotel jest w tej chwili remontowany - na głowny sezon tj zima ma byc gotowy. Pokoiki w nieco gorszym skrzydle mają kosztować ok 30 usd za dwojke - zimą pewnie nieco więcej (w okolicy jest centrum narciarskie !!!

Te tańsze tak naprawde niczym się nie różnia po remoncie od tego, który mieliśmy my poza tym ze sa nieco mniejsze - ale sterylnie czyste i z pieknymi łazienkami. Do tego przesympatyczna obsługa. My zostaliśmy dłużej niż zakładaliśmy :) www.palacehotelbsharry.com  - w tej chwili powinna być modernizowana wg zapewnien własciciela.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:18 | 04.11.2010

Jakby ktoś się wybierał: w Bejrucie tani nocleg to Talal Hotel (bardzo blisko dworca autobusowego Charles Helou), okolica średnia, ale tanio, jak jest pełen (a często jest) to tuż obok jest jeszcze jeden hotelik, o zbliżonych cenach i standardzie.
W Bcharre nie spałem tylko w Cedars (póki nie ma sezonu da się przeżyć) płaciłem 30 usd (po targach) za dwójkę ze śniadaniem, standard niezły

drabby dołączył
25.08.2010

drabby 13:36 | 25.11.2010

Dzięki za info, może uda mi się tam dotrzeć w najbliższym czasie :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl