Forum dyskusyjne

Ktorego przewoznika wybrac

kategoria podróże po świecie

przemo77390 dołączył
26.02.2010

przemo77390 13:03 | 21.10.2010

Czy ktos wie w ktorych liniach lotniczych najtaniej kupie bilet z Bankoku na Bali

aaleksandraa dołączył
07.01.2009

aaleksandraa 22:22 | 21.10.2010

2 lata temu gdy ja lecialam na tej trasie najlepiej wypadala AirAsia - mysle, ze i teraz nie ma sobie rownych.

:)

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 02:14 | 22.10.2010

Potwierdzam AIRAZJA ale najtaniej tymi linjami z KL

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 02:32 | 22.10.2010

A ja nie potwierdzam, że Air Asia. Sprawdź JetStar.

Piotr Śmieszek dołączył
23.10.2010

Piotr Śmieszek 19:59 | 23.10.2010

Air Asia z przesiadka w Kuala Lumpr.Warto zostać w mieście 2 dni bo to i tak nie zmienia ceny biletu.Z KL dalej do Denpasar też AA.
Możesz też jednym lotem podlecieć z Bangkoku do Jakarty, a potem pociągiem przez Yogyakartę (tez warto wpaść) i Surabaya na Bali.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 08:09 | 24.10.2010

Oj w Indonezji można wpaść i zakochać się nie tylko w kraju kilku moich znajomych już po ślubie ,

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 15:33 | 24.10.2010

Oo :) Ale fajnie :) Naprawdę? :)

przemo77390 dołączył
26.02.2010

przemo77390 12:46 | 24.10.2010

W tej chwili Air asia oferuje bilet na 2 osoby za 11.300 THB - myslicie ze uda sie znalesc cos aby zmiescic sie w 400 zl za osobe z Bankoku na Bali (moze air asia tez ma jakies promocje). Znalazlem lot do Bankoku za 1680 zl w dwie strony i mysle ze to jest bardzo dobra cena wiec skoro sie da do Bankoku to i pewnie sie da na Bali - jak myslicie?
Piotr moglbys cos wiecej powiedziec na temat tej podrozy z Bankoku do Jakarty a potem a potem pociągiem przez Yogyakartę i Surabaye na Bali.
Dzieki za info.
Pozdrawiam

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 19:42 | 24.10.2010

Ja leciałam do Indonezji za 700 zł JetStarem, ale to było w szczycie sezonu, czyli w lipcu, cena na pewno jest uwarunkowana sezonem turystycznym. Te 11.300 THB to za 2 osoby w 2 strony? Jeśli tak, to jest to zajebista cena i wcale bym się nad nią nie zastanawiała. I to nie jest tak, że da się i do BKK tanio i na Bali. Tajlandia jest bardzo popularnym kierunkiem więc linie mają konkurencyjne ceny, ja już 2 razy leciałam za 1800 zł, ale nigdy nie widziałam żadnych promocji w takich cenach do Indonezji, a już ttm bardziej na Bali, do Jakarty owszem, trafiają się, ale na Bali już niekoniecznie. Przede wszystkim to jest dalej niż Tajlandia więc nie należy oczekiwać cudów, ale Luthansa miała na początku tego roku z Wawy do Jakarty cenę ok. 2000 zł. Na pewno są lepsze promocje do Indonezji z Nemiec bądź UK.
Ja odbywałam taką podróż z BKK do Jakarty i teraz wiem, że jak będę leciała drugi raz na Bali, to na pewno już nie przed Jakartę, chyba, że cena byłaby naprawdę powalająca, inaczej to nie wchodzi w grę, bo po pierwsze to strata czasu, a po drugie jak wylatujesz z Jakarty to płacisz jakąś durną opłatę wylotową, co jest strasznie wkurzające, bo nie dość, że zostawiasz w tym kraju pieniądze, płacisz im te ich słynne 10% + 5% tzw. podatku rządowego za wszystko praktycznie (a dlaczego mam płacić podatki skoro tam nie mieszkam?), to jeszcze Ci na koniec podróży dowalają opłatę wylotową. Ale byłam w Indonezji pierwszy raz w tym roku więc chciałam zwiedzić i kawałek Jawy więc wylądowałam w Jakarcie i teraz wiem też, że z wiedzą, którą mam teraz, to wolałabym kupić lot od razu do Yogyakarty, zamiast siedzieć w tym okropnym mieście jakim jest Jakarta i do tego drogim. Z Jakarty jedzie się pociągiem do wspaniałej Yogyakarty, gdzie warto spędzić parę dni. Podróż trwa całą noc, trzeba liczyć się z opóźnieniami i niezbyt wygodną podróżą, coś w stylu nasze PKP, ale pociąg osobowy, nie pośpieszny. No i dalej też długa i męcząca podróż na Bali, najczęściej powiązana ze zwiedzaniem wulkanu Bromo, naprawdę jest to strasznie męczące, niezły maraton, ale warty przeżycia. Na szczęście już z Bali nie wracałam lądem, tylko samolotem Air Asia, a do Indonezji leciałam z BKK liniami JetStar przez Singapur.

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 15:35 | 24.10.2010

Tylko trzeba pamiętać, że jak się będzie wracać przez Jakartę, to obowiązuje opłata wylotowa, płatna gotówką zanim się wyleci.

bozwie dołączył
13.04.2009

bozwie 13:13 | 11.11.2010

Ja dopiero wróciłam z Indonezji, jeżeli chodzi o opłaty to nie tylko z Jakarty
ale z Denpasar również 150.000, rupii. Jeżeli chodzi o loty to fasktycznie Air asia jest raz, że najtansza w Azji to ma najwieksza ilosc lotow bo jest potentatem. Latam z Air azja kilka lat i zawsze dostaje oferty na promocyjne loty. Tak bylo w tym roku lecialam do Kuala Lumpur z Londynu za 1200 zl. tam i spowrotem, potem Indonezja, Bali za smieszne pieniadze. Wiec uwazam, ze lepiej leciec z Bangkoku odrazu do Denpasar.

bardo dołączył
20.09.2008

bardo 20:39 | 13.11.2010

wróciłam 3 tygodnie temu z Azji, wszędzie przemieszczałam się Asia Air/ tam gdzie latają/ nas taniej wyniósł bilet nie bezpośredni ale właśnie przez Kuala Lumpur . Jeśli chodzi o przeloty w Indonezji to lataliśmy Lion Air, Mandala Air i Batavia Air, wszystkie OK. bez opóżnień, bilety na miejscu - bez rezerwacji, a o to martwiłam się przed wyjazdem, bo nie można było przez internet płacić za nie kartą.. Powodzenia.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl