Forum dyskusyjne

Zanzibar-wycieczki lokalne czy samemu

kategoria podróże po świecie

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 16:02 | 24.10.2010

Mam pytanie dotyczące wycieczek na Zanzibarze,lepiej samemu np.pojechać do jozani forest czy brać wycieczkę?podobnie zdelfinami i innymi rzeczami?Jak wygląda transport na wyspie tzn.czy dojadę wszędzie czy też dala dala jeżdżą tylko w określone miejsca np 2 razy dziennie?Będe miaszkał w Jambiani.

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 13:05 | 28.10.2010

Hej, w Jambiani spedziłam cudny tydzień:) .
Jeśli chodzi o tzw. wycieczki to jak dla mnie są one spro przereklamowane, ale jeśli się upierasz na delfiny to nie brałabym żadnego biura podróży, na plaży znajdą Cię sami organizatorzy w ciągu pół godziny i nie opędzisz się od nich przez cały pobyt. Warto się poorientować trochę w cenach, bo zaczynają od kosmosu, a okazuje się że można to załatwić o wiele taniej. Zatem - negocuj;) My popłynęłyśmy z miejscowym człowiekeim katamaranem ponurkować i popoatrzeć jak łowią ośmieornice na klifie ( potem nam je obrano i przyrządzono wieczorem:), żadnych więcej wycieczek nie bralyśmy. Spałyśmy w Oasis beach ( domki przey plaży, standard niezły, knajpka miła, dobre jedzenie ). A gdzie Ty się zatrzymujesz? No i czy planujesz Stone Town? Bo ososbiście polecam miasteczko:) Ah no i njawazniejsze. Obok Oasis Beach jest knajpeczka prowadzona przez lokalnego Rastafarianina - pozdów go prosze od Agnieszka i Ani z Polski:)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:12 | 28.10.2010

Pozdrowię na pewno:)
Ja śpię w Blue Oyster.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:14 | 28.10.2010

Stone Town oczywiście planuję po przylocie z nairobi,najgorsze jest to,że przylatuję do stone 12 grudnia i jest to dzien niepodległości,może być pozamykane.Mam pytanie dot.transportu na zanzibarze,można bez problemu dostać się dala dala z stone town do jambiani?kursują regularnie czy jak to wyglada:)?Pozdr

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 17:28 | 28.10.2010

Hej:)
W Stone jest przystanek dala dala, kursują co godzinkę (lub jak sie zbiorą ludzie) początkowo dala dala jest puste, a w miarę podóży nie ma gdzie palca wepchnąć:) jedzie 2 godzinki do jambiani. Z powrotem łapałyśmy stopa z jambiani bo nie było miejsca w zadnym dala dala. Podórż tym środkiem transprtu to prawdziwa przygoda:)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 19:46 | 28.10.2010

I ja to właśnie kocham:):):):)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 19:47 | 28.10.2010

A gdzie jest przystanek w jambiani?gdzieś blisko plaży,czy daleko?

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 09:02 | 29.10.2010

Gdziekolwiek się nie ruszysz tam jest przystanek :) Poprosisz biletowego to Cię wysadzi tam gdzie zechcesz, a jak mu powiesz ze do blue oster to Cie jeszcze osobiście zaporwadzi:)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 10:22 | 29.10.2010

a co z tym blue oyster,że aż mnie sam doprowadzi?:)

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 10:33 | 29.10.2010

Nie nie, nic sie nie martw:) zaprowadzą Cię wszędzie czy tego chcesz czy nie:) To miałam na mysli

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl