Forum dyskusyjne

gotówka czy karta płatnicza w Tajlandii

kategoria podróże po świecie

Katja dołączył
25.08.2010

Katja 20:29 | 24.10.2010

Jadę pierwszy raz do Tajlandii. Zastanawiam się czy brać raczej gotówkę czy nastawiać się na wypłaty z bankomatów? Czy bankowe przeliczniki są bardzo niekorzystne?

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 11:59 | 25.10.2010

Korzystałem tam głównie z bankomatów. Są wszędzie. W moim przypadku przelicznik bankomatowy był zdecydowanie lepszy (pamiętając o jednarozowej wypłacie większej kwoty). Mam konto w mBanku. No i oczywiście nie musisz ze sobą wozić większej gotówki, co zdaje się jest dużo bezpieczniejsze. Nas oskubali w najlepszym hotelu w mieście 5*, w którym mieliśmy 2 noce w cenie biletu lotniczego. Splądrowali nam bagaże i uratowało nas tylko to, że mieliśmy karty zamiast większej gotówki.

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 13:04 | 25.10.2010

Do każdej wypłaty w bankomacie tajskie banki doliczają sobie 150 bahtów i nieważne jaki masz bank w Polsce. Ja polecam wziąć na początek trochę gotówki i potem wypłacać, podzielić sobie na części wypłaty, ale nie latać do bankomatów co chwilę, bo to się nie opłaca.

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 14:16 | 25.10.2010

Wymieniając dwukrotnie walutę: 1 raz w kantorze polskim i 2 raz w kantorze w tajlandii, płaci się dwukrotnie prowizję (różnicę pomiędzy kupnem a sprzedażą) co wychodzi mniej korzystnie lub czasem porównywalnie niż wypłata w bankomacie. A ta pozwala na nie wożenie dużej ilości gotówki przy sobie. I dość ważne jest jaki masz bank, bo banki pobierają dodatkowo swoje prowizje. Zawsze za granicą wyciągam kasę z bankomatu, nawet jak jadę na zakupy do niemiec (20 km) i potem sprawdzam na wyciągu po wszystkich prowizjach jaki wychodzi mi kurs. I nigdy nie był gorszy niż kantorowy. A w tym przypadku mamy dwie wymiany i dwie prowizje. Nie wspominając o bezpieczeństwie. Oczywiście, że pewną ilość gotówki "awaryjnej" trzeba mieć ze sobą. I dość ważne jest w jakim banku masz kartę, bo banki pobierają dodatkowo swoją prowizję, a ta jest zależna tylko i wyłącznie od banku.

ludger dołączył
27.07.2005

ludger 23:37 | 25.10.2010

Ja polecałbym, jeżeli jedzie się tylko na kilka tygodni do Tajlandii brać wiekszość gotówki, a karty kredytowe mieć na wszelki wypadek.Uważam, że kursy kantorowe są zdecydowanie lepsze niż wypłacanie z bankomatu i małe znaczenie czy bank pobiera prowizje czy nie,mój np. nie pobiera prowizji, ale za to kurs jest zdecydowanie gorszy niz kantorowy, opowieści, że bank oferuje Ci jakąś usługę za darmo, można między karty bajek włożyć.
Tajlandia jest spokojnym krajem i przy zachowaniu odrobiny zdrowego rozsądku,nie widze specjalnych niebezpieczeństw,oczewiście zostawianie kart czy pieniędzy w pokoju hotelowym bez wzgledu na ilość gwiazdek ze zdrowym rozsądkiem nie ma nic wspólnego.

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 02:15 | 26.10.2010

Nieważne czy Twój bank pobiera prowizję czy też nie, bo bank tajski i tak sobie dolicza 150 bahtów do każdej wypłaty.

arturo.sz dołączył
25.05.2006

arturo.sz 12:46 | 26.10.2010

A mi się wydaje, że chyba ważne, czy Twój bank do tych 150 BAT doliczy następne 15-20 zł.

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 13:57 | 26.10.2010

No ważne to jest, ale ja miałam na myśli to, że może ktoś myśli, że jeśli ma wypłaty z bankomatów na całym świecie za darmo, to i bank tajski mu nie doliczy, a doliczy bez względu na to czy ktoś ma za darmo czy nie. Najczęściej prowizja to 3% wypłacanej kwoty.

mors dołączył
15.01.2007

mors 16:56 | 26.10.2010

O ile dobrze pamiętam to tylko żółte bankomaty ATM pobierały prowizję,pozdrawiam

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 18:31 | 26.10.2010

No może tak było w zeszłym roku, ale w tym roku opłatę pobierały już wszystkie bankomaty. Może kiedyś banki to zniosą i znów nie będzie opłat, bo to była odpowiedź banków na kryzys.

mors dołączył
15.01.2007

mors 11:41 | 27.10.2010

Przetestuję w listopadzie i dam znać.

Katja dołączył
25.08.2010

Katja 15:19 | 27.10.2010

Ja też właśnie jadę w listopadzie :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl