Forum dyskusyjne


Indie północne w 19 dni - kilka pytań

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

glexu dołączył
09.12.2009

glexu 11:00 | 25.10.2010

Witam, kilka miesięcy temu pytałem o Indie. Dziś mam już w ręku bilet do Delhi i wizę. Jednak mam kilka kolejnych pytań i proszę o jak najwięcej uwag i informacji.

- wizę dostałem w Berlinie. Mam ważną 6mcy, wielowjazdową, ale jest na niej dopisek: "Gap of minimum 2 months is mandatory between visits to India." Co to znaczy? Planuje zwiedzić trochę Indie północne i pojechać choć na kilka dni do Nepalu, czy to znaczy że jak wrócę po np. tygodniu do Indii (wylot do Polski z Delhi) to mogą mnie nie wpuścić? (muszą minąć przed następną wizytą 2 mce?).

- Wizy do Nepalu jeszcze nie mam, czy nie ma problemu z dostaniem wizy na granicy? (jaka cena, ile zdjęć).

- Jak najlepiej dostać się z Kathmandu do Delhi? Wiem że najszybciej (i najdrożej) to samolot, ale jakie jeszcze są inne opcje? Ile czasu zarezerwować na taka podróż środkami komunikacji lądowej?

- wylot z Delhi do Polski mam 6-7 rano. Czy da się przetrzymać noc na lotnisku np. od północy? Ewentualnie czy nie ma problemu z organizacją transportu z centrum na lotnisko o 3 rano?

- Poniżej przedstawiam trasę (chyba jest w miarę standardowa jak na ten rejon) jaką mniej więcej chciał bym pokonać. Mam na to łącznie 20 dni. Jakie są Wasze doświadczenia: czy coś warto dodać? co warto zobaczyć, co sobie darować?

Delhi -> Jaipur -> Agra -> Khajuraho -> Varnasi -> Pokhara -> Kathmandu

Na razie to tyle pytań, ale pewnie za chwilę pojawią się nowe.

pozdrawiam,
Glexu


qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 11:40 | 25.10.2010

Jesli chodzi o przylot, to na terminal lotniska w Delhi pasażerowie są wpuszczani 2-3 godziny przed odlotem. Jesli jestes wczesniej to musisz koczowac przed terminalem. Na przeciwko wejscia na terminal jest kilka przeludnionych knajpek wiec mozna tam spróbować przeczekać. Pamiętaj żeby mieć wydrukowany plan lotu (potwierdzenie z lini lotniczych) zebyś mógł to pokazać strażnikowi na terminalu bo inaczej cię nie wpuści.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2017 Globtroter.pl