Forum dyskusyjne

Syria Liban

kategoria podróże po świecie

kraj Syria

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:18 | 25.10.2010

Właśnie wróciłem z wyjazdu po Syrii i Libanie. Jeśli jest ktoś zainteresowany aktualnymi informacjami z tych krajów dotyczących podróżowania, cen, hoteli, itp prośba o kontakt. Pozdrawiam

MMSz dołączył
27.10.2010

MMSz 19:20 | 27.10.2010

Witam,
Właśnie na szybko organizujemy wyjazd do Syrii i chętnie skorzystam z podpowiedzi co i gdzie :) Jak sie podróżuje? Jakimi środkami lokomocji najlepiej. Których miejsc nie można pominąć, a które odpuścic sobie. Wskazówki co do hoteli równiez mile widziane.
... i wybieramy się z ośmiolatkiem :)
Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:05 | 28.10.2010

Generalnie kraj ciekawy, bardzo przyjazny, lubią dzieci ! Sprawdza się Lonely Planet, z tym że są dość nieaktulne ceny, ale adresy hoteli, busy, trasy jak najbardziej tak. Moim zdaniem trzeba zobaczyć Damaszek, Palmyrę, Aleppo, zamki krzyżowców, Bosrę, darować sobie można (z tych miejsc co widziałem Homs, Latakię czy Maalulę), z tym że Homs jest dobrym miejscem do organizacji przejazdu do Krak de Chevallier. Jeśli nie wracacie samolotem na granicy trzeba opłacić departure tax (500 funtów syryjskich, kurs aktualny 1 usd to jakieś 46 funtów), wymana w bankach, kantorach, nie ma żadnych problemów. Jak chcecie więcej można na maila, pozdrawiam

MMSz dołączył
27.10.2010

MMSz 11:15 | 28.10.2010

Dziękuję. Poczytamy informacje na Lonely Planet i pewnie sie odezwiemy.
Pozdrowienia

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 17:45 | 28.10.2010

Kraj bardzo ciekawy :) wróciliśmy tydzień temu i kilka uwag:
- taksa wyjazdowa to 500 syp + 50 na znaczki, płacić trzeba nawet jak się wyjezdza do Libanu i wraca do Syrii
- nam osobiście Malula podobala się bardzo - szczegolnie po gwarnym Damaszku miło było choc na chwilę zanurzyć się w puste uliczki miasteczka - oczywiście przy świątyniach autokarowe wycieczki z mnóstwem ludzi :) - także to kwestia gustu
- ceny noclegów faktycznie poszły znacznie w góre - osobiscie drugi raz szybciej ucieklbym z polecanej chocby w Lonely planet Hamy - super miasteczko ale na jeden dzień chyba ze jako wypadówka do zamków. Natomiast największy skok cen widac wlasnie w hotelikach z Lonely Planet w Hamie - dwojka aktualnie to ok 1200 syp
- z innych noclegów polecam camping w Palmyrze - tuz za ruinami - niesamowite miejsce z noclegiem w namiocie beduinskim - 200 syp od głowy, miejscem na wlasny namiot i CZYSTYM BASENEM !!!
- z zamków ciężej dostępny ale zdecydowanie spokojniejszy jest Kalat al Markab
- w Libanie koniecznie trzeba się wybrać do doliny Kadiszy z przepięknymi widokami
Tyle w telegraficznym skrócie. W listopadzie postaram się podzielić informacjami praktycznymi na łamach globa

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 17:48 | 28.10.2010

A podróżuje się jak we wszystkich krajach arabskich niezwykle przyjemnie, łatwo i tanio. Kurs z Homs do Palmyry (+/- 200 km) to 100 syp - ok 2 usd, taksówki jak się dobrze negocjuje potrafią kosztować ok 50 -100 syp za kilkokilometrowy kurs. Ze względu na niskie ceny ceny najlepiej autokarami :) lub busikami.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 19:56 | 28.10.2010

Hej, generalnie też potwierdzam - w Damaszku na drugą część pobytu wybierałem już hoteliki spoza LP (było znacznie taniej, a standard podobny). Malula mi się nie podobała za badzo - może to kwesta nastawienia liczyłem na bardziej tradycyjne miasteczko, a tam większość domów jest nowoczesna, jak również większosć klasztorów zbudowana z betonu (szczególnie te w wyższej części miasta, a już ten niby Siq to kompletne rozczarowanie, zamiast wąwozu jest spacerniak z koszami na śmieci co pół metra (a i tak śmiecą wszędzie gdzie się da) i wiszącymi drutami. Qadisza jest rzeczywiście super, te przestrzenie, monastyry, cedry, niestety wszędzie pełno śmieci (zrzucają z góry...) droga z Bcharre w dół biegnie w jednym miejscu praktycznie po wysypisku śmieci.
Ja z zamków krzyżowców zdecydowanie poleciłbym też zamek Saladyna (koło Latakii), dojazd ciężki, ale jest wspaniale położony.

Swoją drogą kudik ciekawe, może byliśmy nawet w tym samym czasie ?

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 23:01 | 03.11.2010

Malula oczywiscie zalezy od nastawienia :) My po kilku dniach w Damaszku odetchnelismy tam z radoscia. Nawet ten krociotki wawoz byl fajny :) I bez przesady az tak duzo smieci nie bylo :):)Smietniki to byly w niektorych syryjskich laskach gdzie chodzilo sie miedzy foliowkami :) I tak jest lepiej - tak jak piszesz sa juz nawet smietniki i jest gdzie jakby co smieci wywalac. A ze nie wszyscy to robia ... Natomiast z pozytywnych tez zmian codziennie rano sprzataja to co wczesniej nabrudzili :) Przynajmniej w Damaszku :) Albanczycy tez tak niestety maja. Bedzie stal smietnik. Pusty. A dookola smietnika bedzie drugi "smietnik":(

A bylem na przelomie wrzesnia i pazdziernika. Na miejscu, poza Egiptem spotkałem 3 Polaków :) i mignela niewielka wycieczka zorganizowana w Palmyrze. A Ty kiedy byłeś ??

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:51 | 04.11.2010

W Maluli jeśli chodzi o wąwóz nastawiłem się na powtórkę z Siqu (tak trochę reklamowało LP), ciekawe, ale do Petry ma się nijak...
Smieci są generalnie w całej Azji, chyba zaczyna to być problem dostrzegalny w tych krajach (w Damaszku, na Starym Mieście, jest już nawet jakaś organizacja zajmująca się ochroną środowiska, są też plakaty nawołujące do nieśmiecenia...)
Ja byłem 9-24 października, 6 dni w Libanie, reszta w Syrii, może też coś napiszę, muszę tylko trochę odsapnąć, no i wrócić z Etiopii (10-29 listopada), pozdrawiam

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 18:37 | 04.11.2010

To sie mijalismy gdzieś na trasie :) - my wróciliśmy 15/10 glownie syria i liban, ale po kilka dni w jordanii i egipcie. Ostatnie dni bylismy w Hamie i okolicach i w Aleppo Daj znać jak wrocisz z etiopii bom bardzo ciekaw, a o wliskim wschodzie tez troche praktycznych informacji na dniach przepisze :)

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 18:38 | 04.11.2010

A nieee, wawozik w maluli to kolo Petry nawet nie leżał :):):)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl