Forum dyskusyjne

Papierosy a Singapur

kategoria podróże po świecie

Izma79 dołączył
29.07.2010

Izma79 14:22 | 25.10.2010

Witajcie,
Za kilka dni wyjażdzam do Singapuru. Palę papierosy. Czytałam, że wwozenie do Singapuru papierosów jest nielegalne. Czy rzeczywiście nie powinnam brać do bagażu głównego nawet jednej paczki? Czy jednak te przepisy nie są aż tak restrykcyjnie egzekwowane? Macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Będe wdzięczna za informację zwrotną :)
Pozdrowienia!

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 00:27 | 26.10.2010

Nic nie wiem o zakazie wwozu papierosów ,ale palenie to restrykcje finansowe i to nie małe ,możesz ryzykować i palic po kryjomu ale jak cię nakryją no to ci kasy nie sterczy ,masz okazję na odwyk

Izma79 dołączył
29.07.2010

Izma79 14:46 | 26.10.2010

Wiem, że mozna palić w określonych miejscach. Palę kilka papierosów dziennie, więc nie muszę na każdym rogu ulicy się zatrzymywać i odpalać zapalniczki ;) dlatego zamierzałam wziąć 1 paczkę ze sobą (spokojnie wystarczy na te kilka dni w Singapurze), ale nie wiem, czy w ogóle ryzykować...:/ chyba kupię zatem papierosy na miejscu...ech...;)

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 15:21 | 26.10.2010

Bez przesady paczka dwie smiało to nie przemyt i tak nie kopią przy najmniej mnie nigdy o nic nie pytali a ja byłem tam kilka razy

jamesu dołączył
07.12.2008

jamesu 20:43 | 26.10.2010

Moje 7 paczek pysznych kretekow , ktore wwiozlem z indonezji komisyjnie pocieto na lotnisku. Chcialem oszczedzic 3 papierosy, ktore zostaly w napoczetej paczce, ale nawet to nie bylo mozliwe. Przepis mowi, ze nie wolno wwiezc ani jednego papierosa. wolno tylko po oplaceniu podatku w wysokosi 12 dolarow za paczke (25zl). Za niezgloszenie paczki, w razie kontroli przewidziaqna jest kara 500 dolarow. nie warto ryzykowac

Izma79 dołączył
29.07.2010

Izma79 09:00 | 27.10.2010

Dzięki za informacje. Może rzeczywiście nie warto ryzykować. A wiecie może ile (mniej więcej) kosztują papierosy w singapurze, malezji, tajlandii?

jamesu dołączył
07.12.2008

jamesu 07:40 | 28.10.2010

w Singapurze okolo 20zł, w Malezji tak jak w Polsce, w Tajlandii nie pamietam, w Laosie, Wietnamie Chinach Indonezji i tego typu krajach już od 3zł. Najlepsze w Indonezji

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 09:28 | 28.10.2010

Wolno jak widać ale trzeba mieć pecha że kolegę sprawdzali ,ale wiózł kredki a je czuć z daleka ,no nic pech

agnieszka.m dołączył
14.10.2010

agnieszka.m 06:04 | 04.11.2010

Juz chyba za pozno, ale moze innym jeszcze sie przyda ta informacja. Moza miec jedna zaczeta paczuszke papierosow, takze jednego papieroska trzeba sobie wypalic przed wylotem do Singapuru. A co do samego palenia, to nie mozna palic w miejscach publicznych. W centrum byle gdzie na pewno nie zapalisz. Miejsca wyznaczone do palenia przy ulicach rozpoznasz po koszach na smieci z popielniczka na gorze :) Poza centrum juz jest znacznie lepiej, w niezatloczonych miejscach mozesz sobie palic normalnie, isc z papierochem w reku.. byle tylko ludzi tam nie bylo (wiem to w przypadku Simei).. no i pamietac zeby peta nie rzucic na ziemie ;-)

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 08:36 | 04.11.2010

No żeby ludzi nie było to rzadkie zjawisko ,ludzie pala po kryjomu po mimo drakońskich kar ,a jakie to się dowiesz bo cennik wywieszają dość często

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl