Forum dyskusyjne

Indie na pierwszy raz

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 16:11 | 26.10.2010

Tak się od niedawna zastanawiam nad Indiami. Wcześniej raczej wykluczałam ten kierunek ze względu na raczej hardcorowe warunki, które tam panują :) Ale może ktoś by mi doradził jaka byłaby najlepsza trasa na pierwszy raz? A lubię i zwiedzanie i nic nie robienie. Nie interesuje mnie zaliczanie jak największej liczby miejsc. Z reguły podrożuję tak, że najpierw dużo się przemieszczam, zwiedzam, a potem osiadam w jednym miejscu. Powiedzmy, że podroż na ok. 3 tyg.

one dołączył
22.06.2002

one 14:26 | 27.10.2010

Opcji masz wiele. Zaproponuję Ci półoc(jeżeli okres będzie odpowiedni). Jest zielono. Od groma bardzo fajnych miejsc np wzdłuż Gangesu. Czasami jest wysoko nawet bardzo wysoko. Przez to droga może być niebezpieczna. 3 tygodnie to takie fajne minimum żeby się tam porozglądać. Podsumowując: Indie + troche Tybetu (Dharmashala, mały tybet) + himalaje + ganges i "kilka" fajnych miejsc świętych + Amistar i szopka na granicy z Pakistanem. I pewnie wiele więcej miejsc których nie miałem okazji zobaczyć ale o których słyszałem bardzo ciepłe słowa.
Pozdrawiam

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 14:24 | 27.10.2010

proponuję ORISSĘ
wspaniałe zabytki w BHUBANESHWAR, KONARAK, PURI, jesli lubisz to dżungla też jest blisko a dla relaksu plaże w Puri i nie tylko

kochampodroze dołączył
28.10.2010

kochampodroze 13:06 | 28.10.2010

Ja proponuję Goa-tutaj sobie odpoczniesz i nie będzie

kochampodroze dołączył
28.10.2010

kochampodroze 13:07 | 28.10.2010

Na pierwszy raz proponuję Goa-tutaj sobie odpoczniesz i nie zaznasz hardcoru. To chyba najbardziej "cywilizowane" miejsce w Indiach.

Pozdrawiam

travelidea.pl

Eweline dołączył
27.09.2010

Eweline 14:29 | 28.10.2010

Ale chyba nie siedzenie przez 3 tyg. na Goa?

sulek3 dołączył
05.10.2008

sulek3 01:15 | 29.10.2010

W Goa - Palolem. Nie ma hoteli tylko chaty. Lecz jeżeli pojedziesz na Andamany to zapomnisz o Goa. Polecam Ci trasę mojej drugiej podróży do Indii: Bombaj-Goa-Kerala-Madras-Andammany-Bombaj. Nie tak komfortowo jak w Tajlandii, ale na 100% nie mniej ciekawie:-)

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 05:55 | 29.10.2010

Orisa ja byłem w lutym tego roku ,zamordowano policjanta i ogłoszono stan wyjątkowy ,i oprócz plaż i Karnaku zamknęli dojazd w głąb Orisy ,czyżby już stan wojenny minął

piotrwaz dołączył
31.01.2010

piotrwaz 15:29 | 13.11.2010

Na pierwszy raz , proponuje agre,varanasji,khajuraho, bombaj, reszta na plazach goa lub kerala ( andamany drogi przelot)

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 19:48 | 17.11.2010

jeśli nie chcesz hardcoru to raczej południe , jest czyściej, mniej tłoczno, ciszej mniej klaksonów i sprzedawcy mniej upierdliwi .My na pierwszy raz zrobiliśmy klasyczną trasę na północy potem Elura i trochę południa. więc mam trochę porównania, polecam Hampi 2 dni na spokojnie .3 tygodnie na samym goa to masakra zanudzisz się i bez rewelacji pewnie lepiej na wyspy skoczyć. Wschodnie wybrzeże ciekawie na południe od chenayu.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl