Forum dyskusyjne

Sprawa dotycząca limitu zdjęć ogłaszanych na Globtroter

kategoria uwagi do forum i serwisu

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 04:32 | 04.11.2010

Witam,

W obecnym czasie dzienny limit wystawianych zdjęć na Globtroterze jest max. 10 , nie wszyscy są zadowoleni z tej sytuacji , sprawa wraca co jakiś czas jak bumerang. Myślę że dobrze byłoby jeszcze raz to przedyskutować w kooperacji z Admn..
Zachęcam wszystkich zainteresowanych do dyskusji i opini.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 08:43 | 04.11.2010

Hm nie wiem jaki mają serwer ,ja z każdej wyprawy przeciętnie wożę 20 tys fotek ,część wstawiam na tej stronce ,są portale gdzie można wstawić 3 zdjęcia ,wydaje mi się że limit powoduje że trzeba sie zastanowić co pokazać ,poza tym 10 zdjęć dziennie daje możliwość oceny i przyjrzeniu się co autor chce pokazać a jak wejdzie masówka no to poleca jak na NK śluby,komunie itp ale to moje przemyślenie HAJER

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:33 | 04.11.2010

Mi też się udaje, szczególnie ostatnio, przywozić trochę więcej zdjęć niż zwykle z wyjazdów, ale to wcale nie oznacza, że od razu trzeba je wszystkie prezentować. Do swoich zdjęć mamy na ogół stosunek emocjonalny, chciałoby się móc pokazać wszystko, w każdym ujęciu, a największą frajdę i tak daje oglądanie świata w rzeczywistości, a nie na zdjęciach. Ostatnio nawet staram się nawet nie oglądać zdjęć miejsc do których się jedzie, żeby było choć trochę zaskoczenia...
Reasumując myślę, że 10 zdjęć dziennie jak najbardziej wystarczy, a nawet zmusza do pewnej selekcji. Pozdrawiam

AgaBo dołączył
02.01.2010

AgaBo 11:42 | 04.11.2010

Uważam, że wstawienie 5 zdjęć dziennie w zupełności wystarczy, aby pokazać co "autor ma na myśli". Zmusiłoby to wstawiających do jeszcze większej dbałości o jakość, a nie ilość zdjęć. Ciekawy obiekt wystarczy pokazać w 1-2 ujęciach, a nie w kilku, z różnych kątów. A czasem mam wrażenie, że chodzi też o nabijanie punktów...

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 18:33 | 04.11.2010

Aga - zgadzam się w pełni - 5 fotek dziennie zmusiłoby do starannijszej selekcji - szczególnie co niektóre osoby. Aktualnie obowiązujace 10 sztuk dziennie to absolutne maksimum chyba, że glob ma się zamienic w darmowy hosting (kiepskiej jakosci :P:P albo kolejna fotkę.

To, że z wyjazdy przyjeżdźa ze mną tyusiąc, dwa czy 3 tysiace w zależności od długości pobytu nie świadczy o tym jak ktoś ładnie zauważył by wbijac je wszystkie.

Także jeśli w grę miałaby wchodzić jakakolwiek zmiana to w stronę zmniejszenia dziennego limitu, a nie odwrotnie. Może faktycznie mniej pojawiałoby się przypadkowych fotek ...??

mario-mil dołączył
21.10.2008

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 01:18 | 05.11.2010

niestety właśnie przez tę sieczkę i masowe wstawianie podobnych do siebie zdjęć przez wielu użytkowników portal staje się coraz nudniejszy...myślę że limit 3 zdjęć dziennie jest rozsądną propozycją...już dawno temu postulowałem by był atu mozliwość tworzenia przez każdego użytkownika swoich galerii tematycznych np. z danej wyprawy, a nie wstawianie fotek jak leci z innymi użytkownikami...ale grochem o ścianę ;((((

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 04:53 | 05.11.2010

Na jakąkolwiek zmianę potrzebujemy więcej głosów i opini.

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 09:51 | 05.11.2010

Faktycznie patent z tworzeniem galerii tematycznych mógłby być fajnym pomysłem. Coś podobnego funkcjonuje lub funkcjonowało chyba na odysei - była opcja dodania fotoreportażu z max 20 zdjęć. Tylko wówczas dobrzeby było, żeby zdjęcia układały się w jakąś całość, opowieść i zawierały choć cień informacji dodatkowych co zawierają.Czyli coś pośredniego między artykułem, a samymi zdjęciami ...

akras dołączył
03.07.2010

akras 12:08 | 06.11.2010

Nie miałam sprecyzowanej opinii na poruszany tutaj temat, ale właśnie "pogadałam" sobie ze swiftem (zaczęło się źle, ale skonczyło nienajgorzej) i uświadomiłam sobie, że rzeczywiście limit aż 10 zdjęć dziennie powoduje najczęściej obniżenie ich jakości. Ale na Globie można uzyskać punkty tylko na parę sposobów - wklejając zdjęcia, oceniając zdjęcia innych, komentując czy pisząc artykuł. Nie ukrywajmy, nie wszyscy działają tu altruistycznie, dużo chce przynajmniej wygrac przewodnik. Ocenianie dla większej liczby ludzi niż myślałam staje się nabijaniem punktów. Jeżeli nie będzie można zdobyć 100 ptk. na zdjęciach, spowoduje to prawdopodobnie zwiększenie oceniania. I może to nie byłoby złe, gdyby w regulaminie zamieścić obowiązek zamieszczania uwag (fachowych), jeżeli zdjęcie oceniło się na 3 i mniej. Przynajmniej byłaby jakaś korzyść. Co do pomysłu zamieszczania obok zdjęć opowiadań o nich, to dobry pomysł, pod warunkiem, że zdjęć nie będzie więcej niż 5, inaczej będziemy czytali tu książki. Chyba, że tego właśnie chcemy. Pozdrawiam.

TESSA_43 dołączył
15.11.2009

TESSA_43 20:18 | 06.11.2010

Witam,
ja również uważam, że 3-5 fotek to wystarczający limit dzienny. Pomysł z możliwością tworzenia sesji tematycznych jest świetny. Co do wystawiania ocen 3 i poniżej - też uważam, że powinien być wystawiany konstruktywny komentarz.
Pozdrawiam serdecznie
TESSA_43

benbm dołączył
09.06.2002

5mark dołączył
15.07.2010

5mark 22:41 | 06.11.2010

Jestem z tymi wszystkimi co są za limitem 3 do 5 zdjęć dziennie. Tworzenie galerii tematycznych - wspaniały pomysł. Była by to w pewnym rodzaju opowieść - reportaż.
Wystawianie zdjeć w celu nabijania punktów. Przecież to takie jasne.

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 01:55 | 07.11.2010

Kilka słów ode mnie , nie wiele pisałem, ponieważ otworzyłem to forum i nie wypadało pisać mojej opini na początku. Zainteresowanie rośnie , chociań możemy tylko liczyć na aktywnych z ich opiniami i nie jest takich wielu.
Jeżeli chodzi o mnie to jestem za zmianą , 5 zdjęć na dzień byłoby najbardziej właściwe dla każdego , myślę że z czasem to zawsze można byłoby zmiejszyć lub zmienić.
Na Globtroter jest ponad 65 tys. zdjęć jeśli się nie mylę.
Myślę że jakość powinna być ważniejsza niż ilość , nie wiem kto jest w stanie przeglądnąć taką ilość zdjęć. Zmiejszenie limitu byłoby jedną z wielu inicjatyw , które mogłyby wpłynąć na polepszenie jakości zdjęć , te inne inicjatywy zostawiam dla Admn.
Mniej zdjęć to większa różnorodność i wybór , jest ciekawiej oglądać i oceniać zdjęcia z różnych stron świata niż mieć serię z jednego miejsca w takiej ilości , jaką mamy w obecnej chwili. Nie dotyczy to tych którzy wchodzą na Globtroter raz w miesiącu.

Myślę że większość jest za zmianą , czekam na więcej wypowiedzi , trzymajmy się jakkolwiek tego tylko tematu. Pod koniec następnego tygodnia chciałbym Admn. o zajęcie ich opini i stanowiska wobec tej sprawy. Powodzenia

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 11:06 | 07.11.2010

I z tych 65 tys polowa powinna leżeć w szafie a z 25% powinno byc skasowane zaraz po zrobieniu. Temat powraca jak bumerang. Kilkukrotnie byly na globie podejmowane próby "wytłumaczenia", że przed dodaniem zdjęcia nalezy zrobić selekcję, że zdjęcia z imienin u cioci Marysi nie nadają się na globa, czy żeby starać się opisać - chociaż w 2 słowach co na zdjęciach się dzieje. Zazwyczaj kończylo się to akcjami odwetowymi :):) rozżalonych uwagami..., głupimi komentarzami przy fotkach i przelatywaniem z ocenami zdjęć osób ośmielajacych się skrytykować ich piekne dzieła do 5 lat wstecz :)

W tej chwili, mnówstwo fajnych zdjęć przepada posród tysiecy zdjęc byle jakich, pstryknietych przypadkowo, czy sesji 100 fotek pstryknietych zza szyby autokaru. Niestety nie mam czasu, by w poszukiwaniu perełek przeklikac tysiace innych, nieudanych kompozycji. Niektórzy czas jak widać mają patrząc po ocenionych prawie 2 tysiącach zdjęc w ciagu tygodnia :):)

Także jak najbardziej jestem za zmniejszeniem limitu do 5 fotek, mając nadzieję - może zludna, że polepszy to jakość fotek oraz wprowadzeniem fotoreportaży - szperając w sieci znalazłem na chyba francuskich stronach kilka fajnych materialów - gdzie fotki ułożone były w historie wyjazdu i ogladało się to rewelacyjnie. Konieczność komentarza przy ocenach poniżej 3 jest również jak najbardziej wskazana - osobiście jeśli coś oceniam na 3 i mniej staram się zamieścić uwagę co w danym zdjęciu mi się nie podoba - chyba, że jest to recydywa :):)

Uff, starczy. Kaczma powodzenia w walce. Klikacze niech klikają, a ja spadam na ostatnie w tym roku żagielki. Pozdrawiam.

zosia m. dołączył
17.01.2010

zosia m. 21:18 | 07.11.2010

Jak najbardziej - jestem za tym, aby ustanowić limit 3-5 zdjęć dziennie, lub miesięczny limit w ilości np. 100 zdjęć, Ten temat wraca jak bumerang. Mam nadzieję, że tym razem zostaną podjęte jakieś decyzje w tej sprawie. Pozdrawiam :-))

Alveiro dołączył
04.11.2008

Alveiro 21:38 | 07.11.2010

Uważam że 3 zdjęcia dziennie wystarczą. Kto chce zaprezentować innym swoje zdjęcia może to zrobic na swojej stronie internetowej.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:28 | 07.11.2010

Witam wszystkich :-)

oczywiście na bieżąco czytam Wasze wpisy i pod koniec tygodnia, tak jak to sugeruje Kaczma, napiszę coś od siebie na ten temat

pozdrawiam
GlobAdmin

pruski46 dołączył
23.11.2009

pruski46 00:01 | 09.11.2010

Fotocommunity.de ma bardzo dobra renome w europie poniewaz nie ma tam praktycznie badziewia - mozna tam wstawic bezplatnie 1 - zdjecie tygodniowo .
Zanim je wstawisz , to sie 10 razy zastanowisz ktore wybrac . 5 - zdjec dziennie to jest juz za duzo . Tkos ma racje - 3 zdjecia jest O.K . Ja bym poszedl nawet dalej i ograniczyl do 1 - sztuki . Bedzie wtedy mozna zobaczyc duzo , duzo ciekawszych zdjec , pokomentowac je . Skonczy sie dodawanie rolek papieru toaletowego . Administracja niech przyznaje nagrode miesieczna nie za ilosc , a za jakosc .To ze jeden tam wyzej piszacy przywozi z jednej wyprawy okolo 20 tysiecy zdjec , to tylko sie rozplakac . Powiadomic celnikow na granicy , niech mu te karty pamieciowe zabiora . Jestem za wprowadzeniem bezplatnie 1- go zdjecia dziennie i mozliwoscia wykupienia np abonamentu za pare groszy co da naprzyklad mozliwosc wstawienia max 5 - fotek dziennie . Skonczy sie rywalizacja , zawzietosc , obnizanie ocen , a dojdzie dobry , konkretny opis zdjecia ( bedzie wtedy na to czas ) , dojdzie wiecej komentarzy itd .
Milej nocy zycze !!!

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 00:40 | 09.11.2010

Pierwsze - ilość - 3 wystarczy. Drugie - jakość - zmniejszając do wymaganej wielkości (często nawet 10-krotnie) zdjęcie bardzo dużo traci, może dałoby radę wrzucać mniej a większych. Trzecie - żyjemy w "epoce obrazków" i zdjęcia mają duży wpływ na wizerunek portalu, zazwyczaj ludzie zaglądają tu szykując się do wyjazdu - może dałoby radę, by była zakładka "zdjęcia z danego kraju", wyświetlające się od najlepszych - czasem to zdjęcia decydują o kierunku na jaki się decydujemy (artykuły mają mało zdjęć i nie zawsze dobrych).

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 07:09 | 09.11.2010

Ale macie problem ,,Globtroter ,,wstawił taką formę zabawy i to szanuję ,dyskusja 10 --1 zdjęcie ,jest biznes do zrobienia utworzyć portal na 1 zdjęcie i po sprawie .A jeśli ktoś myśli że wklei jedno zdjęcie i go obiektywnie ocenią ,to powodzenia ,dajcie luzik bawcie się HAJER

TESSA_43 dołączył
15.11.2009

TESSA_43 09:37 | 09.11.2010

Zdecydowanie 10 zdjęć to zbyt dużo. W ostatnich miesiącach pogorszyła się jakość wstawianych zdjęć. Wcześniej pisałam o 3-5 zdjęciach i to jest chyba max, choć 3 może byłoby w sam raz. Liczę na poprawę jakości.
Pozdrawiam
TESSA_43

ewa587 dołączył
23.09.2010

ewa587 17:51 | 09.11.2010

Mam takie same zdanie,w zupełności wystarczą 3 zdjęcia.
Jestem tutaj od ponad miesiąca i oglądam sukcesywnie zdjęcia,przyznaję że te wcześniejsze są dużo lepsze jeżeli chodzi o jakość.
Pozdrawiam Ewa

zosia m. dołączył
17.01.2010

zosia m. 21:11 | 09.11.2010

Taka zakładka w sumie istnieje. Wystarczy na górze, po prawej stronie, wpisać w ramce "szukaj zdjęć" nazwę kraju, którego zdjęcia chcemy obejrzeć, następnie zatwierdzić klikając polecenie "szukaj" i system pokaże nam zdjęcia z danego kraju - te najlepsze.

zosia m. dołączył
17.01.2010

zosia m. 21:13 | 09.11.2010

powyższy komentarz dotyczy wypowiedzi Bo1, którą pozdrawiam :))

Bo1 dołączył
30.06.2007

Bo1 21:54 | 09.11.2010

upssss....rozpędziłam się (chyba tak jak zwykle....) - również pozdrawiam :)))

zosia m. dołączył
17.01.2010

zosia m. 22:04 | 09.11.2010

Natomiast jeśli chodzi o wielkość pliku - masz absolutnie rację Bo 1 . Zdjęcie pomniejszone nieraz dziesięciokrotnie - to już ... trociny. Może Wielki Brat pozwoli nam jednak w końcu na nieco większe pliki :-))

akras dołączył
03.07.2010

akras 22:58 | 09.11.2010

Please - trzymajmy się tematu, a uprzejmości wymieniajmy w prywatnych e-mailach. Po zobaczeniu ostatnich zdjec traktorow i rur (to byl heaven - i na szczescie itych zdjec juz nie ma) jestem za 3 zdjeciami na dzien.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 10:51 | 10.11.2010

Jestem za a nawet przeciw ,bęndę pamiętać by rur nie wstawiać

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 23:22 | 10.11.2010

Benbm - jak nie masz nic konstruktywnego do dodania to weź się za ocenianie , będzie łatwiej Ci zrozumieć ten problem.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 08:15 | 11.11.2010

Kaczma czas cenzurę i obowiązkowe oceniane ,już to przerabiałem ja nie oczekuję ocen ,orderów ,pochwał wklejam zdjęcia dla przyjemności pokazania miejsc w jakich byłem i tym się dzielę w artykułach i fotkach .Jeśli administracja uzna że coś nie tak to znikam z waszej zabawy i po kłopocie

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 22:28 | 11.11.2010

Benbm - tutaj nie chodzi o Ciebie tylko o limit zdjęć.

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 05:50 | 12.11.2010

Myślę że każdy miał wystarczający czas żeby wziąść udział w dyskusji.
Podsumowując wyniki , większość się opowiedziała za zmianą.
Pozostawiam sprawę dla Admn. na wyciągnięcie wniosków i przedstawienie ich stanowiska i ich opini na ten temat.

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 13:05 | 27.11.2010

jestem tu krótko - bo od września i chyba dopiero teraz załapałam jak powinno być na Globie. Przepraszam wszystkich za moją " sieczkę" - dodawaną w dobrej wierze... Jestem za dodawaniem 1-3 zdjęć dziennie, Chociaż Kaczma podsumował już dyskusję to proszę wziąć mój głos pod uwagę.

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 13:22 | 27.11.2010

Witam
Informacja co do limitu zdjec zostala umieszczona w watku o "Ocenie zdjec":

"Co do limitu zdjec przychylamy sie do tego, aby sprobowac z opcja 5. Galerie tematyczne mozna stworzyc samemu nawet teraz. Wystarczy dodac artykul. Kilka zdjec opisu wyjazdu i np 20-30 zdjec. Nie jest to narzedzie dedykowane, ale zapraszamy do wykorzystywania tego miejsca wlasnie w taki sposob. Byc moze dodanie przy dodawaniu artykulu opcji Fotorelacja, rozwiazaloby ten problem."

pozdrawiam

GlobAdmin

akras dołączył
03.07.2010

akras 18:03 | 27.11.2010

No narezscie jakieś odezwanie! Dziękuję za zaaprobowanie naszej petycji. Niezależenie od Kaczma, ktory to wzystko zainicjował i pewnie odezwie się za parę godzin (przesunięcie czasowe). Myśle, że było warto :). A konkretnie - od kiedy???

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 03:42 | 28.11.2010

Cieszę się z opini i decyzji Admn.
Myślę że każdy może być zadowolony z tego wyniku i niezłej kooperacji.
Czekamy teraz z niecierpliwością na wprowadzenie tej zmiany.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl