Forum dyskusyjne

szukam informacji o trasie Varanasi - Kathmandu

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Ksin Fergo dołączył
16.12.2006

Ksin Fergo 23:20 | 13.01.2007

Hej, wybieram się do Indii i Nepalu na przełomie marca i kwietnia. Szukam wszelkich informacji o przejeździe na trasie Varanasi - Kathmandu. Interesuje mnie zwłaszcza możliwość wynajęcia jepa przez biuro podróży. Jeśli ktoś ma doświadczenia w tym zakresie proszę o informacje.
Michał

geronimo dołączył
22.08.2006

geronimo 17:00 | 15.01.2007

Cześć,
w październiku jechałem autobusem z Varanasi do Sunauli - przy granicy z Nepalem. Bilety do kupienia na dworcu autobusowym -> tuż obok dworca kolejowego (trafić bardzo łatwo - po wyjściu z dworca kierować się w lewą stronę - z 200-300 metrów)
Cena: około 200 rupii za autobus. Czas przejazdu - około 8-10 godzin, chociaż nam podróż zajęła ponad 12 :)

Na granicy (po stronie indyjskiej) hotele za 300-400 INR za pokój. Możliwe jest zakwaterowanie także po stronie nepalskiej.

geronimo dołączył
22.08.2006

geronimo 17:02 | 15.01.2007

Jeszcze w temacie. Z granicy (Sunauli) - po stonie nepalskiej jezdza autobusy do Kathmandu i Pokhara. Czas przejazdu około 8 h w obu kierunkach.

Z Varanasi mozesz sie dostac bezposrednio do Kathmandu samolotem.

Ksin Fergo dołączył
16.12.2006

Ksin Fergo 15:42 | 17.01.2007

bardzo dziękuję za informacje. Liczę na to, że wynajmę w Varansi transport prosto do Katmandu i zmieszczę się z przejazdem w jeden długi dziń

asiady dołączył
21.09.2006

asiady 10:53 | 16.01.2007

Hej,

Ja z Varanasi jechałam nocnym pociągiem do Gorakpur /komfortowe spanie w kalsie AC2/, potem do Sonauli możesz się dostać na milion sposobów - autobus, taxi, co chcesz. Autobusy są b tanie ale trzeba czekać az zbierze się komplet - dziś bym pewnie wynajęła kierowcę z samochodem. Potem na nogach przez granicę - jakieś 150 m od przystanku autobusu, no i jesteś w Nepalu. Tam mozna kupić nilet na autobus /podobno widoki są piękne/ , ja z musu leciałam samolotem /ewakuacja wojskowa/, bo w kwietniu 2006 zaczeły się poważne zamieszki i zamknięto transport w całym kraju.

gherbowicz dołączył
16.01.2007

gherbowicz 13:52 | 16.01.2007

8 godzin z Sonauli do Katmandu jak się ma duże szczęście.
jak ja wjeżdżałem 2 lata temu to akurat ogłoszono 10 dniowy strajk autobusów - musiałem jechać najpierw kawałek rikszą, potem wojskowym dzipem, potem czekać aż zbierze się karawana autobusów eksortowana przez wojsko - w sumie jechaliśmy całe 2 dni - z przerwą na nocleg
ogromnym złudzeniem w nepalu są odległości czytane z mapy - jest wszedzie dużo dalej bo drogi wiją się w górę i w dół i w każdym kierunku

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl