Forum dyskusyjne

Dżabal Tubkal - wskazowki materily mapy

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

Duerksen dołączył
29.03.2006

Duerksen 12:46 | 14.01.2007

Hej
Wyjezdzm pod koniec stycznia i poszukuje materialow, wskazowek gdzie i w jakie mapy najlepiej sie zaopatrzyc, skad wystartowac i ile czasu przeznaczyc w zimie?. Pozdrawiam.

usunięty/nieznany 14:09 | 14.01.2007

Bylam na Tubkalu w maju 2005 . Wedrowke rozpoczyna sie z miejscowosci Imlil - ja dojechalam do niej z Marakeszu tzw.grand taxi. W Imlil mozna zrobic podstawowe zakupy - wode itp. Dojscie do schroniska pod Tubkalem zajelo mi ok. 7 godz. Droga nie jest trudna ale dla mnie bardzo meczaca (moze ze wzgleu na roznice wysokosci). W schronisku spedzilam noc i rano ok godz.5.30 zaczyna sie wejscie na szczyt (to zajelo mi ok. 5 godz.). Znajomy byl w listopadzie 2006 jednak nie udalo mu sie wejsc na szczyt ze wzgledu na zla pogode - duzo sniegu.
Pozdrawiam

Kbee dołączył
19.01.2007

Kbee 02:32 | 26.01.2007

My spalismy kolo schroniska (refugee camp). jak rozbijecie sie w odpowiedniej odleglosci bez problemu mozna spac za darmo. Wejscie na szczyt jest raczej proste i nie trzeba korzystac z mapy (my jej nie mielismy i troche zeszlismy z trasy ale generalnie trudno bardzo zabladzic przy dobrej pogodzie). Jak bardzio chcecie ksera mapy mozna kupic w Imlil bez problemu. Pzd

fil5onka dołączył
26.02.2007

fil5onka 07:41 | 27.02.2007

Czołem mam pytanie jak szukać bezpośredniego połączenia lotniczego z Marokiem aby dostać się w pobliże Toubkala a także jak tam jest z camping gazem, podobno w róznych karjach stosowane są różne typy palników. Gdzie W Agadirze czy Marakeszu mozna kupić zestaw do camping gazu

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl