Forum dyskusyjne

Oceny zdjęć zamieszczanych przez Globtroterów

kategoria uwagi do forum i serwisu

heaven dołączył
28.09.2010

heaven 09:18 | 16.11.2010

Chciałbym poruszyć moim zdaniem poważny problem związany z ocenianiem zdjęć zamieszczanych w serwisie przez Globtroterów.
Ostatnie zmiany wprowadzone przez Administratorów Globtrotera nie do końca wyeliminują celowe i zamierzone dodawanie niskich ocen do dobrych zdjęć. Nowe zasady działają też w drugą stronę i nie pozwalają na merytoryczną ocenę niskiej jakości zdjęcia.
Podam przykład: grupa zaprzyjaźnionych Globtroterów dla zachowania odpowiednio wysokiego poziomu not za zdjęcia w swoim gronie stawia wysokie noty za oczywiste buble. W takiej sytuacji chcący właściwie ocenić kiepskie zdjęcie musiałby postawić najniższą ocenę, ale jest narażony na zablokowanie przez administrację z uwagi na notę znacznie odbiegającą od poprzednich.
Moim zdaniem należy przywrócić swobodę w ocenie zdjęć. Przywrócić zaufanie do bezstronności i obiektywizmu globtroterów.
Każdy zarejestrowany w serwisie liczy się z tym, że zamieszczając w nim swoje zdjęcia naraża się na różne, nawet nieprzychylne i złośliwe komentarze i oceny.
Co do samej oceny zdjęć. Będzie to zawsze sprawa subiektywna. Globtroterzy prezentują różny poziom doświadczenia i umiejętności w sztuce fotografowania, jak również możliwości oceniania. Odbiór każdego zdjęcia może być różny. Ilu oceniających, tyle ocen. z tym trzeba się liczyć i uważam to za rzecz naturalną.
Dla wysoko ceniących swoje dzieła fotograficzne proponuję profesjonalne portale dla fotografików.

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 18:45 | 16.11.2010

Bardzo słuszna uwaga :):) w zakresie pojawiajacego sie problemu oczywiście bo czy rozwiazanie, o ktorym piszesz zda egzamin ?? Nie jestem przekonany niestety.

Faktem jest, że sporo zdjęc ma pozawyzane oceny - zaden ze mnie profesjonalny fotograf ale wystarczy postawic kilka wybitnych lub nawet fajnych fotek, a jest ich troche n globie, kolo kilku "wspolczesnych" z ich ocenami na poziomie 5 to zastanawiam się kto ma problemy ze wzrokiem.

Próba jakiejkolwiek obiektywnej oceny, nie daj boże na ocene np 3, udokumentowanej komentarzem kończy się zazwyczaj wielkim obrażeniem autorów, którzy w akcie jakiegoś dziwnie pojętego odwetu przelatują wszystkie zdjęcia do 3 lat wstecz szukając gdzie tu nie ma oceny i można sobie coś pozaniżać, czy też gdzie dodać głupi komentarz na zasadzie zastraszania i wymuszania innych ocen.

Także np droga leno13, czy drogi zibisiu, czy inni naśladowcy. System ocen traktuje jako zabawe, ale dopoki jest, to co jakis czas bede ocenial zdjecia wg wlasnego sumienia i jesli bedzie to zdjecie na 2 lub 3 to wystawie taka ocene - bez względu, że przelecicie wówczas wszystkie moje zdjęcia wystawiając oceny czy dodajac dziwne komentarze. Wiem doskonale, że nie wszystkie moje zdjęcia są najlepsze - nie jestem zawodowym fotografem.

Nie mam tez nic przeciwko temu, ze komus sie nie spodobaja i wystawi mi za nie ocene 3 czy 2 ale podczas oglądania i z jakas rzeczowa uwaga, dzięki którym często uczyłem się jak nie popełniać podobnych błędów w przeszłości – nie latałem wówczas po zdjęciach autora takiego komentarza szukając gdzie mu dokopac. Natomiast oceny wystawiane po komentarzu ode mnie kilkunastu zdjeciom sprzed roku czy dwóch uważam za szczeniackie zagrywki, nie mające nic wspolnego z rzetelnym ocenianiem. Tym bardziej, że dotycza np zdjęc, ktore np dokumentują artykuly i służą jako jego tło – niestety w systemie globtrotera muszą być jednoczesnie dodane do galerii.

Osobiście nie bede podejmowal już zadnej polemiki z takimi osobami, bo uwazam to za strate czasu i nadal bede ocenial zdjęcia tak jak uwazam.
Amen

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 08:58 | 17.11.2010

Tu zgadzam się z przedmówcą , mnie nie zależy na ocenie wstawiam zdjęcia i artykuły dla przyjemności nie tylko mojej ,zdobyłem kilka książek za wykonana pracę ,ale wszystkie oddaje noclegowni dla bezdomnych .Nie podnieca mnie czy dostanę 5 czy 1 i nie oceniam czy ktoś to robi złośliwie ma takie prawo ten świat składa się z tych co złośliwi ,ale i w nich jest iskierka dobroci więc dajcie im spokój niech kleją jedynki ,,same ,, Są portale gdzie bym się martwił z jedynki ,a tu tylko wykonuję dobrą prace i wszystko HAJER

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 08:59 | 17.11.2010

KUDIK masz u mnie browara albo dwa HAJER

Agucha dołączył
17.02.2008

[konto usunięte] dołączył
16.09.2010

[konto usunięte] 13:22 | 17.11.2010

Zgadzam się absolutnie z moimi przedmówcami. Dodam jednocześnie, że każdy ma prawo nie wyrazić zgody na ocenę, jeśli uzna, że fotografia nie ma cech dobrego zdjęcia. Na uwagę zasługuje również fakt, że niektórzy oceniający "starają" się wystawiać oceny wybiórczo, tzn. : wyszukują słabszych zdjęć i je oceniają, a pomijają zdjęcia o wyższych walorach by czasami nie za bardzo dowartościować autora.

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 19:55 | 17.11.2010

Benbm a z przyjemnościa :) Ja dorzucam od siebie nastepne dwa i moze gdzies na szlaku uda nam sie je zrealizować :) Zreszta byly kiedys propozycje spotkań globowych i chyba nawet się coś takiego odbylo ?? I w tą strone powinno to pójśc moim zdaniem. W strone wymiany doswiadczen, intergrowaniu sie osób dla których podróżowanie - bez wzgledu na forme jest pasją, a nie klikanie bez większego sensu i zrozumienia:):) Kto za niech dorzuci pifko do puli :):):) Pozdr.

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 13:32 | 17.11.2010

Kolt, nie zrozumiałam Twojego przekazu...

heaven dołączył
28.09.2010

heaven 17:21 | 17.11.2010

A ja zrozumiałem doskonale. Dobrze, że wspomniana przez KOLTA tendencja nie jest nagminna.

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 20:09 | 17.11.2010

Tendencji jest kilka :)
- jest tendencja matematyczno - odwetowa tj sprawdzic wszystkie zdjecia wybrac te, przy ktorych nie ma oceny i wystawic niska ocene :) wowczas jak nie ma innych ocen najlatwiej jest obnizyc komus srednia bo 1 zdjecie z ocena 2 daje srednia ... 2 - jakos tak na matematyce bylo :)

- wyrownawczo - matematyczna w dól - o tej pisal Heaven nie nazywajac jej po imieniu :) tj slabe zdjecie a ma same oceny na 5 - zwykle od znajomych, mam nadzieje ze nie od klonow :), zasluguje na 3-4 ale zeby wyrownac srednia ocen trzeba dac mniej wowczas srednia wychodzi odpowiednia - wg oceniajacego :):)

- wyrównawczo - matematyczna w gore :) - to samo tyle ze w przypadku zdjec ewidentnie dobrych ale z ocenami zanirzonymi z roznych powodow. kilka ocen niesprawiedliwie niskich to zamiast dac 4 trzeba dac 5 by wyrownac srednia

- tendencja z rozpedu - nie wazne komu i nie wazne ile, wazny jest kolejny klik, klik, klik ..... dzisiejszy dzien sponsoruje cyferka "4" :):):)

- nie wiem jak w tym wsyztkim trzyma się tendencja z umiarem ...??

Może ktoś jeszcze jakies tendencje zauwazyl to poprosze :):)

heaven dołączył
28.09.2010

heaven 22:11 | 17.11.2010

@ kudik - bardzo trafne spostrzeżenia. A miało być sprawiedliwie i obiektywnie.
Eh, pomarzyć, dobra rzecz. Pozdrawiam.

tkos dołączył
29.11.2009

tkos 00:48 | 18.11.2010

kiedyś reagowałem na każdą formę słownej zaczepki tutaj, komenty czy niskie oceny....z czasem nabrałem do tego dystansu i mi to zwisa i powiewa czy ktoś stawia 1 czy 5...przeszedłem tu wiele łącznie z wulgarnymi wyzwiskami, seryjnymi jedynkami za wszystkie zdjęcia i groźby pobicia włącznie...nie podoba mi się to ....próbowałem kiedyś to zmieniać pomagając w opracowaniu zasad etycznych etc.....wiem jednak że szkoda na to czasu...każdy wykorzystuje ten portal do swoich celów, często skrajnie różnych...razi mnie to że zdjęcia idą ciągiem a nie w galeriach tematycznych i muszę oglądać sieczkę by często z trudem znaleźć wśród nich kilka tych wartych uwagi...wolałbym przeglądać galerie z konkretnych wypraw moich Ulubionych autorów i tyle....kiedyś stawiałem też oceny w skali od 1 do 5 obiektywnie....ale jak doszło do tego że z każdej czwórki już trzeba było się tłumaczyć, to dałem sobie spokój i stawiam tylko 5 albo nic....może jeszcze kiedyś ta skala i samo ocenianie nabiorą dla mnie znaczenia, ale na dzień dzisiejszy uważam to jedynie za dziecinną zabawę....a ściganie się w rangingu ze średnią ocen z innymi użytkownikami za zwykłą głupotę...wszelkie rozwiązania które wywołuja u ludzi niskie, negatywne instynkty jak odwet, zawiść czy niezdrową rywalizację uważam za bezsensowne i warte marginalizacji lub eleimacji...z drugiej strony jeśli ktoś wrzuca tu setki fotek bez selekcji to tylko zaśmieca ten portal choćby nie wiem jaka mu misja przyświecała...pozdrawiam wszystkich globtroterów i fotografów amatorów...czuwaj ;)

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 08:19 | 18.11.2010

Ja czuwam ,mam już bilet do Ameryki Południowej po nowe przygody więc dynda mi czy nie jaki Zibiś czy coś koło tego wstawi 1-2 z ciekawości postawiłem kolesiowi tak kolesiowi 3 i zaraz posypały się oceny jeszcze niższe ,ha ha ubawiłem się ,widać że nie chodzi kolesiowi o ocenę tylko zaspokojenie ,EGO , kolesia Nie będę się już w tej kwestii wypowiadał nie ma sensu .Kudyś dawaj ze mną przy najmniej się ubawisz ,zdjecia wkleimy po powrocie HAJER

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 21:37 | 18.11.2010

TKos nic dodać nic ując :) Ja staram sie tez klasc na to .... ale czasami nie daje rady i szlag mnie trafia jak pewne rzeczy widzę. Masz pewnie racje, trzeba robic swoje i przeczekac wynalazki - stwory jedynkowe tez przezylem juz nie raz -bylo tu kilka takich :):) Wiekszośc obrazila się na śmierc i sobie poszła :) Prawie mi ich żal :):)

Benbm kiedy ruszasz ?? i w które miejsca ?? Ja poki co poluje na powrót na południe Tunezji bo wielu rzeczy nie zobaczyłem lub na obiecany sobie wczesniej kurs nurowy do Hurghady Zobaczymy co na poczatek stycznia wyjdzie taniej :) Bilety do Hurghady mam poki co za 599 zl z Poznania :) a Tunezja z hotelem mysle ze bedzie do wylapania na jakies 8 stowek. Dłuższy i dalszy wypad musi jeszcze chwilke poszczekać :)

A przy okazji ruszyłeś ego zibisia ??:) No wiesz na twoim miejscu bym się wstydził ...:)

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 23:26 | 18.11.2010

Sprawę tą poruszaliśmy już nie jednokrotnie , na razie bez wielkiej zmiany.
Nie wiem jaki jest sens mieć te forums , możemy na razie liczyć tylko na siebie i korzystać z tego co mamy , pamiętajmy że oceniając wybieramy najlepsze zdjęcia. Dla tych , których zdjęcia są słabe mogą zawsze korzystać z nd przy wystawianiu ich zdjęć , dlatego też dobra selekcja zdjęć jest ważna , mniej narzekania później.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 07:39 | 19.11.2010

Kudik śmigam do Kolumbii ale to nie jest moim celem raczej ,Boliwia ,Honduras ,i zobaczę co dalej ,biletów do Tunezji szukaj na czarterach ,albo na lotnisku często mają ostatnie miejsca ,ja tak czasami latam za 125 do Hudgardy na deskę ,a czasami kupuje w biurze podróży ale tylko lot ,resztę odezwij się na prv trochę pomysłów ci podrzucę

heaven dołączył
28.09.2010

heaven 09:13 | 19.11.2010

@ kaczma - masz całkowitą rację. Kto nie chce narażać się na nerwy, frustrację i niskie oceny - zawsze może wybrać opcję n/d.
Oceny należy wybierać starannie i z rozwagą.
Pozdrawiam

usunięty/nieznany 10:37 | 19.11.2010

Ten portal był kiedyś miejsce dla podróżników, a nie psedofotospecjalistów ktorzy zaliczyli "wyprawy" do Tunezji czy najdalej byli na Słowacji....

annamania dołączył
28.07.2004

annamania 13:20 | 19.11.2010

faktycznie i ja tak robię......... wszystkich dotkniętych przepraszam:) i proszę o wyrozumiałość spieszę wyjaśnić czym kieruję się przy ocenie zdjęć
albo mi się podoba albo nie być może powinnam "stawiać przysłowiowe 2 i 3 "ale w sytuacji kiedy nie do końca jestem przekonana czy to zdjęcie jest kiepskie czy tylko ja je tak postrzegam po prostu nie oceniam ,czasami piszę komentarz czasami w ogóle je pomijam
wracając do meritum : myślę że jest na tym portalu możliwość oglądania tylu pięknych miejsc i sytuacji,ludzi i przyrody dzięki fantastycznym zdjęciom,że to właśnie na tym powinniśmy się skupić-ja dzięki tym zdjęciom "byłam już w tylu miejscach na świecie"
za co serdecznie dziękuję pozdrawiam anna

heaven dołączył
28.09.2010

heaven 13:46 | 19.11.2010

@anna - nie każdy ma możliwości, by odbywać długie i dalekie podróże. dzięki właśnie Globtroterowi mamy okazję być w najdalszym zakątku świata nie ruszając się z miejsca. Pozdrawiam

senia dołączył
20.06.2008

senia 19:20 | 20.11.2010

nie prześledziłam całej dyskusji, ale powem tyle - wielu fajnych autorów już nie ma na tym forum. Poszli an flogi albo diabli wiedzą gdzie.Kiedyś, może narzekaliśmy na zbyt ostre oceny, ale coś na tym forum się działo. Teraz NUDA. Jakieś towarzystwo wzajemnej adoracji, słabe foty, a ocena 5. Masakra, gdybym chciała oceniać sensownie, jak rok, półtora temu, większość to foty przecietne czyli 3. Ale jakby wrzało! Chociaż......może to jest metoda?!

16.09.2010

[konto usunięte] 20:49 | 20.11.2010

Co to znaczy wg Ciebie oceniać sensownie. Czym charakteryzuje się dobra "fota" i jakie masz kryteria oceny. A teraz mały teścik.
Jakie wg Ciebie są kryteria na " 5" wymień,
jakie na "4", "3" i jak dostać "2", też wymień kryteria.

heaven dołączył
28.09.2010

heaven 13:05 | 21.11.2010

Niezwykle trudne jest ocenianie zdjęć. Jak porównać świetne zdjęcie zbliżenia twarzy starszej kobiety np. wykonane w Indiach znienacka ze znakomitym zdjęciem pałacu Buckingham Palace ?
Jak ocenić technicznie dobre zdjęcia szczytu Mount Everest zrobione w idealnej pogodzie i zdjęcie geparda w galopie na sawannie?
Każdy z nas ma inny gust i swoje osobiste kryteria. Co innego ocena walorów technicznych , a co innego wartości artystycznych, sytuacyjnych czy tematycznych.
Oburzające są akcje odwetowe amatorów zamieszczających kiepskie technicznie zdjęcia silących się na komentarze usprawiedliwiające swoje niskie oceny odwetowe.

heaven dołączył
28.09.2010

heaven 13:08 | 21.11.2010

Do oceniania podchodzę tak: jest regulamin i staram się go nie łamać. Jeśli wystawiający umieścił zdjęcie zgadzając się na jego ocenę, więc oceniam. Oceniam tak, jak podpowiada mi kilkudziesięcioletnie doświadczenie.
Inni nie muszą się zgadzać z moimi ocenami.

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 08:26 | 23.11.2010

wymieniłaś mnie Kudlik jako "odwetowca" . Już kilka razy wyjaśniałam że oceniłam tylko kilka Twoich zdjęć ukazujących się na stronie żeby Ci udowodnić że też nie jesteś orłem fotografii... nie przelatuję niczyich zdjęć trzy lata do tyłu... może moje zdjęcia nie są dobre ale staram się ... czasami polemizuję z ocenami ale już przestaję... to nie ma sensu.

senia dołączył
20.06.2008

senia 12:47 | 23.11.2010

Sorry, ale w żadne smieszne teściki nie wchodze. Mając wprawne oko łatwo odróżnić zdjęcie wybitne od przeciętnego lub słabego. Ja z tym nie mam problemu. Pozdrawiam.

16.09.2010

[konto usunięte] 13:30 | 23.11.2010

Kiepskie kompetencje, na oko to chłop w szpitalu kipnął :) Dla mnie liczą się kryteria.

heaven dołączył
28.09.2010

heaven 22:09 | 23.11.2010

Kolt ma rację. Jeśli już bawimy się w prawdziwe ocenianie, to kryteria powinny być jasno określone.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 23:37 | 23.11.2010

Próbuje dać uczciwą ocenę ,ale jak to w demokracji ADMINISTRACJA ZABRANIA DAWAĆ OCEN ,po niżej 3 więc kończę zabawę na tym forum ,fakt że mam marne zdjęcia ,bo i widzę tylko na jedno oko ot taki żart opatrzności ,ale to nie znaczy że wszyscy są tu genialni ,bawcie sie dobrze spadam HAJER

AgaBo dołączył
02.01.2010

AgaBo 08:53 | 24.11.2010

Uczciwą???? Ha ha ha, ktoś tu chyba nie zna znaczenia tego słowa...
Z głupotą jeszcze nikt nie wygrał, brak słów.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 09:24 | 24.11.2010

AgaBo sorki głupio napisałem o tej uczciwości większość chce być uczciwa ale nie wychodzi ,miedzy innymi i mnie ale co tam to tylko zabawa ,przepraszam jak kogoś uraziłem

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 09:32 | 24.11.2010

benbm, chyba się krygujesz... masz fajne fotki, bardzo wyraźne i super kolorowe portreciki... nigdzie nie uciekaj - zamieszczaj zdjęcia.

AgaBo dołączył
02.01.2010

AgaBo 10:12 | 24.11.2010

Właśnie, co niektórzy chyba zapomnieli, ze to tylko zabawa i miejsce gdzie można czegoś ciekawego dowiedzieć sie o świecie, pooglądać zdjęcia itp. Szkoda, że ostatnio jest to miejsce gdzie dominuje zawiść, nieczyste zagrania... Nie podoba mi się to.

16.09.2010

[konto usunięte] 22:35 | 24.11.2010

Masz rację GgaBo!
Pierwsze to jest to, co proponuję innym żeby zobaczyli.
Drugie, to jak ja to widzę i prezentuję - atrakcyjnie, żeby zainteresować.
Trzecie wreszcie - artystycznie.

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 12:41 | 26.11.2010

Zauważyłam ostatnio na Globie oceniaczy etatowych... w ten sposób zyskują punkty... Kochani a gdzie są Wasze zdjęcie? niektórzy z Was mają ich niewiele, czy Glob jest dla umieszczających zdjęcia czy dla tych którzy uważają się za fachowców i tylko po to są na Globie żeby oceniać innych? Co to ma być? jesteście niedowartościowani?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 13:19 | 27.11.2010

Witam

Moi drodzy. Emocje jakie pojawiaja sie wokol tematu zdjec, pokazuja ze to obecnie najwazniejszy element podrozniczej ekspresji, ktorym wiele osob chce sie podzielic. Dlatego tez staramy sie ciagle malymi kroczkami ulepszac ten dzial Globtrotera (np ostatnio dodany dzial ulubione). Od poczatku jego powstania udalo sie zrobic bardzo wiele (zaczynalismy od zdjec recznie wgrywanych na serwer...). Zdajemy soebie jednak sprawe, ze z jednej strony zmieniaja sie okolicznosci, uzytkownicy i liczba zdjec w serwisie.

Nasze intencje sa takie, aby galeria byla miejscem dzielenia sie podroznicza ekspresja. Nie chcemy byc drugim National Geographic i prezentowac kilka zdjec w tygodniu. Chcemy aby w bazie Globtrotera znalazlo sie jak najwiecej miejsc, uwiecznionych w postaci zdjec. Z drugiej strony duza ilosc zdjec powoduje trudnosc w wyszukiwaniu, stad oceny, ktore z naszego punktu widzenia sluza wlasnie szeregowaniu zdjec. Przyklad. Jesli jade do Nepalu to chce obejrzec na poczatek kilka kilkanascie najlepszych fotek z tego miejsca. A nie przedzierac sie przez gaszcze anonimowych zdjec.

Zdajemy sobie jednak sprawe ze algorytm tylko i wylacznie bazujacy na prostej ocenie 1-5 nie jest idealny. Dlatego podjelismy trud przygotowania algorytmu bazujacego na wielu parametrach, ktory pozwoliby na duzo bardziej "demokratyczne" szeregowanie zdjec. Wtedy ocena techniczna stalaby sie uzupelniajaca, a nie decydujaca. Mamy nadzieje ze nam sie uda. Nie podajemy jeszcze daty jego uruchomienia bo w tej chwili musimy uporac sie z 2 powaznymi tematami nad ktorymi pracujemy:
1) zmiana strony glownej (uwzgledniaca takze kilka propozycji uzytkownikow serwisu)
2) zmiana hostingu, niestety obecny provider mocno podwyzszyl nam stawki i musimy sie zdecydowac na ten krok.

Co do limitu zdjec przychylamy sie do tego, aby sprobowac z opcja 5. Galerie tematyczne mozna stworzyc samemu nawet teraz. Wystarczy dodac artykul. Kilka zdjec opisu wyjazdu i np 20-30 zdjec. Nie jest to narzedzie dedykowane, ale zapraszamy do wykorzystywania tego miejsca wlasnie w taki sposob. Byc moze dodanie przy dodawaniu artykulu opcji Fotorelacja, rozwiazaloby ten problem.

Tymczasem pamietajcie ze "Glob" jest anonimowy. Nie tak jak Facebook, czy Nasza Klasa. To powoduje czasem wieksze emocje w wypowiedziach.

pozdrawiam

GlobAdmin

kaczma dołączył
09.08.2007

kaczma 04:42 | 29.11.2010

Ode mnie kilka słów , każda zmiana jest mile widziana , tak długo jak polepszy obecną sytuację , możliwe to jest myślę tylko przy współpracy z nami wszystkimi , każdy ma różne doświadczenia i pomysły ..Często te sprawy były poruszane poprzednio więc warto i z tego wyciągnąć wnioski i opinie. Na koniec mam jeszcze jeden pomysł do przemyślenia na przyszłość , powinniśmy może mieć listę najlepszych zdjęć zależną od roku wstawienia lub wpisania na Globtroterze , ponieważ z czasem te najlepsze zdjęcia ze starych lat są coraz bardziej z tylu a przecież bardzo wiele z nich nie są gorsze niż te ostatnio dodane. Przez ostatnie kilka lat oceniający zdjęcia się zmienili jak również i oceny są inne do tych z poprzednich lat , kiedyś było prawie nie możliwe mieć 5 za zdjęcie a ile mamy 5 teraz. Lista powiedzmy składała by się z 50 najlepszych zdjęć za każdy rok , dostęp do takich zdjęć byłby łatwiejszy niż w obecnej sytuacji. pozdrawiam

heaven dołączył
28.09.2010

egzorcysta dołączył
01.12.2010

egzorcysta 08:25 | 02.12.2010

Uwaga na grasującego Zibisia!!!

16.09.2010

[konto usunięte] 08:42 | 02.12.2010

To postrach wszystkich globtroterów. Nikomu nie przepuści i nie daruje.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 09:37 | 02.12.2010

Spoko ZIBIŚ to mój ulubiony koleś ,mądry ,utalentowany ni i co najważniejsze utalentowany

heaven dołączył
28.09.2010

heaven 10:39 | 02.12.2010

Może jest i utalentowany, widzę postępy, szczególnie dobre są jego zdjęcia z imprez sportowych. Jest jeden szkopuł: bardzo krytycznie i inaczej niż pozostali ocenia większość zdjęć. Trudno wyczuć, czym się kieruje w swoich ocenach.

akras dołączył
03.07.2010

akras 10:36 | 02.12.2010

Przecież Zibiś jest PO KURSIE!
Pozdrawiam

filnec dołączył
11.01.2010

akras dołączył
03.07.2010

akras 12:04 | 02.12.2010

Zibiś twierdzi, że jest po kursie fotografowania. Chyba najgorzej z takimi, którzy widzą same wady w zdjęciach innych.

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 10:53 | 03.12.2010

Ocenianie pod kontem jakości fotografii i TYLKO pod tym kontem nie wydaje mi się zasadne. Globtroter to miejsce gdzie dzielimy się wrażeniami z podróży w postaci zdjęć, artykułów itp, wiec "robienie" tu tyko za "speca po kursie" jest co najmniej nie na miejscu. To moje zdanie na temat utrapienia - czyli Zibisia i jemu podobnych.

egzorcysta dołączył
01.12.2010

egzorcysta 11:25 | 03.12.2010

Uważam, że" lena13" ma rację. Dodawane przez nas fotografie powinny zachęcać innych do odwiedzenia tych miejsc. Chodzi też o to by temat pokazać interesująco, z intuicją. Oceny zdjęć powinny pełnić tu rolę drugorzędną.
Jak Zibiś jest po kursie to powinien tu świecić przykładem w jakości fotografii, a nie urządzać wyścigi w klikaniu.
Administrator powinien wprowadzić również dzienny limit ocen.

akras dołączył
03.07.2010

akras 12:29 | 03.12.2010

To jest dobry pomysł z tym limitem dziennym ocen! Ukróciłoby to działania klikaczy.
Zibiś wiele osób zdenerwował - nie taką działalność (krytykanctwo i zaniżanie ocen z jednej strony oraz łapanie punktów z klikania z drugiej strony) powinni prowadzić uczestnicy Globa.

heaven dołączył
28.09.2010

heaven 13:42 | 03.12.2010

Dokładnie tak. Przeglądam setki zdjęć i rzadko które zibiś ocenia pozytywnie. Wywołuje tym samym u Autorów tych zdjęć (z zaniżonymi ocenami) zrozumiałe oburzenie.
popieram wprowadzenie limitu dziennego ocen zdjęć.

bardo dołączył
20.09.2008

bardo 14:37 | 03.12.2010

Podpisuję się pod propozycjami i odnośnie wprowadzenia dodawania 5 zdjęć dziennie i limitu oceniania, aby "klikacze" nie dorabiali się punktów w ten sposób, ja staram się ocenić zdjęcie ,ktore mnie czymś zaskoczy i nie musi to być. tzw widoczek w doskonałych proporcjach, Już wiele razy były dyskusje na Globie na ten temat ale nic się nie zmienia i wielu wartościowych globowiczów odeszło, a jakość przeszła w ilość, w której giną bardzo ciekawe zdjęcia , Proponuję aby admin wprowadził zmiany od nowego roku.

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 18:43 | 03.12.2010

Jestem zdania że koniecznie należałoby wprowadzić dzienny lub miesięczny limit oceniania zdjęć - punktowany. Przekroczenie limitu powinno skutkować niepunktowaniem poza ten limit. To skutecznie wyeliminuje " klikaczy" a nie zamknie szansy na dopisanie komentarza lub ocenienia zdjęcia. Pozdrawiam.

16.09.2010

[konto usunięte] 20:45 | 03.12.2010

Popieram pomysł "egzorcysty" o wprowadzeniu limitu ocen. Wygodniejszy byłby miesięczny limit ocen.

zosia m. dołączył
17.01.2010

zosia m. 22:58 | 03.12.2010

Również jestem za tym , aby wprowadzić dzienny limit wystawianych ocen. Klikacze pracując w jakimś szalonym tempie, nie są w stanie nawet dobrze przyjrzeć się ocenianym zdjęciom - liczy się dla nich tylko ilość ocen i - co za tym idzie - ilość punktów, które windują ich na czołowkę rankingu. Miejmy nadzieję, że w końcu im się to znudzi.

16.09.2010

[konto usunięte] 13:02 | 04.12.2010

Polecam uwadze Admina i Globtroterów sposób oceniania Zibisia. Hugo Smile dodał dwa identyczne zdjęcia (przypuszczam, że przez przypadek), a Zibiś każde z nich ocenił inaczej (91751 na "3", a zdjęcie 91757 na "4"). Duże dysproporcje między Zibisiem i innymi oceniającymi wystąpiło przy fotografii nr 91761. Tak nie powinno być. To rażące naruszenie zasad oceniania.

konto nieaktywne dołączył
28.11.2010

konto nieaktywne 15:37 | 04.12.2010

Jestem tu od niedawna i może nie powinienem się odzywać:) ale zgadzam się z tym, ze punktowanie za ocenianie ma średni sens. Sam akurat mam ostatnio sporo czasu i przez te kilka dni oceniłem i skomentowałem sporo zdjęć - ale naprawdę nie po to żeby zbierać punkty, ale dlatego że to po prostu przyjemne. Oceniam i komentuje te fotografie, które robią na mnie wrażenie z jakiegoś konkretnego powodu; fajne miejsce, ciekawa scenka, oryginalny kwiat, drzewo, uchwycona chwila, zabawne spostrzeżenie i.t.p - a nie koniecznie arcydzieło sztuki fotograficznej:). Moim zdaniem do pokazywania arcydzieł i współzawodnictwa w sztuce fotografii znajdzie się parę innych portali. Jestem już dużym chłopcem i śmieszą mnie takie współzawodnictwa w ilości klikniętch ocen. Zarejestrowałem się po to aby oglądać świat i szukać miejsc wartych poznania., Sam też wiele widziałem i chciałbym to pokazać innym...A zbisia i jego oceny dla pomyłkowo zamieszczonego zdjęcia Huge Smil'a pozwliłem sobie skomentować wcześniej :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl