Forum dyskusyjne

punktacja

kategoria uwagi do forum i serwisu

iwmich dołączył
27.08.2005

iwmich 17:25 | 16.01.2007

Witajcie.
Wydaje mi się, że dodanie artykułu powinno być wyżej punktowane w porównaniu z dodaniem zdjęcia. Obecnie jest to pięciokrotna watość jednego zdjęcia. Mam wrażenie, że aby napisać porządny artykuł, trzeba się znacznie bardziej napracować niż aby dodać pięć zdjęć. (Oczywiście jeśli ktoś chce zdjęcie bardzo dopieścić, to także musi się napracować, ale punktacja akurat jakości nie uwzględnia). W tej sytuacji ktoś, kto głównie pisze, a zdjęcia dodaje niejako w celu zilustrowania tekstu, nie ma szans na zdobycie dużej liczby punktów. Co powiecie na zwiększenie liczby punktów za artykuł do 100?

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:43 | 16.01.2007

Słuszna uwaga przemaca.
Zapraszamy do dzielenia sie opiniami.
W chwili obecnej punktacja wynosi:

dodanie artykułu: 50 GR
dodanie zdjęcia: 10 GR (NIE PUNKTUJEMY ZDJĘĆ Z POLSKI!)
dodanie linku: 5 GR
dodanie wątku na forum: 5 GR
dodanie komentarza: 2 GR
dodanie ogloszenia: 1 GR

Czy sa lepsze propozycje?

przemac dołączył
26.06.2004

przemac 22:06 | 16.01.2007

Odnosnie "Słuszna uwaga przemaca." - moja wypowiedz w formie "apelu" wygladala nastepujaco:

"Drodzy administratorzy serwisu globtroter.pl, proponuje
zakonczenie konkursu na zasadach: "kto bardziej zasmieci
serwis dostanie przewodnik". W ostatnich miesiacach obserwuje
gwaltowny przyrost duzych serii zdjec skladajacy sie z
jednakowych ujec oraz banalnych komentarzy w stylu "wow,
swietna fotka" do zdjec od nastoletnich obiezyswiatow.
Prawdopodobnie obserwujecie takze rosnace koszty hostingu :)
Jesli dobro serwisu lezy Wam na sercu apeluje o zatrzymanie
tego procesu!"

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 22:29 | 16.01.2007

Witam
Wierzymy ze uda nam sie znalezc zloty srodek. Dotychczas nie wszyscy ktorzy mieli szanse otrzymac nagrode ja dostawali, o czym pisalismy kilkukrotnie. Uzytkownicy spolecznosci z pewnoscia znajda duzo sposobow jak rozwiazac ten probelm, przy utrzymaniu upominkow dla najbardziej ambitnych. Czekamy na wasze propozycje.

pozdrawiam

GlobAdmin

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 14:50 | 17.01.2007

Jestem rowniez za wiekszym punktowaniem artykulow. Wystarczy sprawdzic kilku uzytkownikow z najwyzsza punktacja, na czym zgromadzili taka mase punktow. Mozna siedziec przed kompem cala noc i stukac punkty oceniajac zdjecia, tylko czy to wplynie na zwiekszenie poziomu merytorycznego strony? Watpie. Uwazam ze nagrody powinny dostawac osoby, ktore przyczyniaja sie do istotnego wzbogacenia serwisu, a nie osoby, ktore z nudow nabijaja sobie punkty bezsensownym klikaniem.

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 14:52 | 17.01.2007

P.S. Moze nie powinno byc punktacji, bo zawsze znajda sie osoby kore znajda na nia sposob, tylko wybor osob najbardziej zangazowanych w dzialanie strony.

usunięty/nieznany 09:54 | 09.02.2007

co do komentarza, mam troszkę innew zdanie, niż przemac. Po to jest mozliwość zamieszczenia swojego komentarza, żeby się na temat danego zdjęcia wypowiedzieć. Jeżeli ktoś chce napisać "WOW" to ok. Nie każdy komentarz musi być recenzją, powinno pisać się to, co się czuje. Jeden czuje właśnie "wow", ktoś inny zdobędzie się na parę ciekawych uwag. Czy można to rozgraniczyć?, a raczej - czy powinno?

12250 dołączył
21.06.2005

12250 01:59 | 02.02.2007

W styczniu faktycznie rozgorzała walka o punkty skoro podjęto ten wątek na forum. Jeśli już muszą być punkty by uatrakcyjnić "Globtrotera.pl" to niech będą, choć dla mnie są niepotrzebne. Stać mnie na zakup przewodnika w sklepie.
Kolega "dawidfischer" napisał: "... w dupie mam te przewodniki jak chcecie to jee sobie wescie..." (cytat i pisownia - oryginalne). Bardzo proszę nie wysyłać mu "wygranego" przewodnika. Jest on osobą, która sztucznie "nabija" punkty by być w czołówce rankingu. Nie tylko ja to zauważyłem. A propos. W Regulaminie jest paragraf 2 z podpunktami informujący o możliwości blokady konta użytkownika przez Redakcję. Czy jest to "martwy zapis"?
Popieram zwiększenie premii za artykuł do 100 punktów. Czy jest możliwość nagradzania najlepszych zdjęć (na koniec miesiąca) dodatkowymi punktami? Jeśli tak, to proponuję pozostawienie punktów za ocenę fotek. Wielu autorom zależy na dowiedzeniu się jak inni odbierają ich prace. Jeśli oceny nie są rewelacyjne motywuje to do pracy nad sobą, a gdy oceny są dobre to powód do satysfakcji.
Jestem za automatycznym "wyrzucaniem" dubli przez Administratora. Niekiedy pojawiają się one niezamierzenie. Dotyczy to również komentarzy. Ja sam powieliłem nieświadomie jeden z komentarzy i po zorientowaniu się nie umiałem go usunąć.
Jeszcze uwaga odnośnie komentarzy. Niektóre są prawie artykulikami. Nie zgadzam się z osobami twierdzącymi, że bardzo łatwo jest coś napisać. Usiądźcie przed kompem i napiszcie coś sensownego, powodzenia. Nawet "lać wodę" trzeba umieć. Może te bardziej rozbudowane komentarze premiować większą ilością punktów? Natomiast za te "elokwentne" typu: "wow" lub "fajne zdjęcie" proponuję odejmować punkty.
Pozdrawiam wszystkich.

maciuchen dołączył
09.02.2007

maciuchen 17:54 | 13.02.2007

Jestem nowym użytkownikiem serwisu i od razu mam taką propozycję, żeby połączyć punktowanie zdjęć i wystawienie komentarza, tzn. punktowanie byłoby równoznaczne z koniecznością uzasadnienia swojej oceny. Tak chyba byłoby najbardziej uczciwie. Nie gonię za punktami (mam w serwisie dopiero 1 - słownie jedno - zdjęcie) ale nie podoba mi się, że ktoś widząc dobre oceny mojej fotki (3x5,0) celowo daje mi 2,0, żebym spadł z "TOPu" i to najlepiej niżej od niego. Nie o to przecież w tym wszystkim chodzi. Moim celem jest przedstawienie innym użytkownikom serwisu moich wizji miejsc, które odwiedziłem i jeśli ktoś poprzez ocenę i komentarz zechce podzielić się ze mną swoimi odczuciami, będzie mi niezmiernie miło. Pozdrawiam wszystkich :-)

katasia dołączył
01.12.2006

katasia 19:43 | 17.01.2007

coś mis się wydaje, że ten wątek na forum zrodził się też z mojego powodu. Jeżeli to co robie kogoś uraziło, to przepraszam ale to nie jest wcale tak, że siedze z nudów przy komputerze i klikam po nocach żeby sobie punkty nabijać! Mam teraz więcej wolnego - to fakt - ciesze się z tego że moge więcej czasu poświęcić na to co lubie a jedną z tych rzeczy jest oglądanie zdjęć właśnie na tej stronie (ale nie tylko na niej) . I powiem jeszcze coś jak dla mnie to te punkty mogłyby nie istnieć i nie zależy mi na wygrywaniu nagród.
Głownie zaglądam tu po to żeby pooglądać zdjęcia ludzi, którzy robią to lepiej ode mnie (tak na prawde to można się przez to wiele nauczyć) , a poza tym interesuje się podróżowaniem i z tych zdjęć bardzo łatwo mi wywnioskować gdzie ludzie chętnie podróżują, są z wyjazdów zadowoleni i jakie miejsca mogłyby mnie samą zaciekawić! Uwielbiam odkrywać nowe miejsca i wiem że moje zdanie może się tu mało liczyć bo jestem dużo młodsza od reszty użytkowników ale ja też dodałam tu kilka wydaje mi się na serio dobrych zdjęć z moich podróży i niektóre przez Was zostały ocenione wysoko i skomentowane na prawdę bardzo miło:) ciesze się z tego - nawet nie wiecie ile radości sprawia takiemu młodemu podróżnikowi jak ktoś z większym doświadczeniem napisze coś miłego pod zdjęciem albo nawet więcej - wyśle maila ze wskazówkami na przyszłość.
Chciałabym żebyście zrozumieli, że to nie jest tak, że siedze przed komputerm i klikam bezmyślnie na zdjęcia żeby mi się liczba punktów powiększyła. To nie tak!!
Mam nadzieje że nie będzie z mojego powodu jakiś kłopotów więcej.
Kasia

dawidfischer dołączył
12.12.2006

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 21:22 | 17.01.2007

Również jestem za tym aby dodawanie artykułów było zdecydowanie wyżej punktowane. Nie podzielam jednak opinii, że ocenianie zdjęć i pisanie komentarzy to zaśmiecanie i sztuczne nabijanie punktów. Między innymi dlatego wstawiłem tutaj swoje zdjęcia, żeby zobaczyć co sądzą o nich inni ludzie. Bardzo cenię sobię opinie nawet jeśli to jest tylko "Wow...". Inna sprawa, że sporo pojawiło się tutaj zdjęć bardzo słabych jakościowo oraz dubli. No cóż może najsłabsze zdjęcia (na przykład te ocenione bardzo nisko przez kilka osób) powinny być usuwane ? Podobnie powinno dziać się z dublami i zdjęciami źle skompresowanymi (mi samemu niestety zdarzyły się 2 albo 3 takie zdjątka).
Acha - bardzo podoba mi się fakt, że na stronie glównej pojawiły się linki do najwyżej ocenionych zdjęć w danym miesiącu. Może na podobnej zasadzie dałoby się wytypować te najsłabsze i zdejmować je ze strony ????

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 23:00 | 13.02.2007

Ciekawy pomysł - popieram ... Co do punktów to spokojnie można dawać 1 za ocenę + uzasadnienie. Sztucznego zaniżania oceny zdjęć nie uniknęlibyśmy, ale na pewno ograniczyłoby to znacznie możliwość nabijania rankingu. :-)

dawidfischer dołączył
12.12.2006

dawidfischer 21:37 | 17.01.2007

poweiem tak ze w dupie mam te przewodniki jak chcecie to jee sobie wescie ogladam zdjecia i popieram wypowiedz Katasia ona powiedziaa to co jak bym chciał napisac w 100% a dopowiedzaiała jeszcze Pacyfa reszte z tymi zdjeciami do wywalenia ,tez jestem za tym."I powiem jeszcze coś jak dla mnie to te punkty mogłyby nie istnieć"

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 21:34 | 17.01.2007

Dziekuje za bardzo cenne glosy Katasiu i Pacyfo.
Podsumowujac wasze propozycje;
1) Na pewno zwiekszymy punkty za artykul
2) Juz niedlugo chcemy dodac mozliwosc sortowania zdjec, takze po najlepszych i wtedy kazdy bedzie mogl ogladac to co chce. Zamierzamy wprowadzic kategorie
- najlepsze
- najczesciej ogladane
- najnowsze
- najstarsze
3) W przyszlosci prawdopodbnie wporwadzimy element jakosciowy tzn punkty nie beda automatycznie dodawane ale dodatkowo porownywana z jakoscia zdjec. Co bedzie oznaczalo ze lepiej dodac 2 dobre zdjecia niz np 10 slabych
4) Na chwile obecna bedziemy dalej nagradzali najaktywniejszych ale rozwazamy wprowadzenie przynajmniej do czasu wprowadzenia rozwazania 3) czynnika jakosciowego, tzn nagradzani sa najlepsi ale jednoczesnie najbardziej profesjonalni

pozdrawiam

usunięty/nieznany 10:06 | 09.02.2007

Kaśka! głowa do góry. Punktacja i komentowanie zdjęć jest fakultatywne, jeżeli ktoś nie chce, nie musi ich oceniać i/lub komentować. Zgadzam się z Tobą całkowicie, że uwagi bardziej doświadczonych podróżników (tylko jak to zweryfikować) są bardzo cenne, mogą też w istotny sposób przyczynic się np. do bezpieczeństwa. Co do punktacji, powoduje to, według mnie, jakiś chory kierunek myślenia: czy to jest serwis dla podróżników, którzy chcą podzielić się swoimi przeżyciami i doświadczeniem, czy serwis gdzie wszystko i wszyscy zostają ujęci w statystykę i przez tą statystykę oceniani? chyba coś nie tak. Pozdrawiam

GlobAdmin dołączył
04.09.2001

GlobAdmin 20:28 | 18.01.2007

Niniejszym informujemy wszystkich globtroterów i podrozników, ze punktowanie artykułow zwiększylismy do 100 punktów
Dziekujemy za cenne uwagi

Globtroter.pl

_slawek dołączył
25.06.2006

_slawek 14:27 | 19.01.2007

... a może rzeczywiście zrezygnować z punktacji za ocenę zdjęć? Jeśli budzi to takie emocje...

iwmich dołączył
27.08.2005

iwmich 14:41 | 19.01.2007

Przede wszystkim, dodając ten wątek wcale nie zamierzałam nikogo denerwować ani niczego piętnować. Dyskusja niepotrzebnie się zaostrzyła. Ja tylko zgłosiłam postulat. Przy tej okazji pozwolę sobie zauważyć, że wszyscy razem tworzymy tę społeczność i byłoby fajnie, gdybyśmy byli wobec siebie uprzejmi i w ogóle zachowywali się kulturalnie. Nie podoba mi się, kiedy ktoś na bądź co bądź publicznym forum pisze, że ma coś w dupie.

dawidfischer dołączył
12.12.2006

ts dołączył
09.01.2007

ts 23:55 | 31.01.2007

a może rozwiązanie typu: im więcej masz dobrych ocen- dostajesz więcej punktów; na marginesie- punktacja dla "najaktywniejszych" -OK, ale nie dla tych, którzy tylko tępo oceniają zdjęcia; vide: co się działo w galerii foto 31 stycznia przed północą- dla jaj dodawałem kolejne zdjęcia, bo widziałem zawziętość jednego kolegi, który zgarniał hurtowo na konto punkty za ocenę zdjęć, żeby tylko nie dać się wyprzedzić w klasyfikacji- tym sposobem obejrzał jakieś 300 fotek w ciągu godziny :)) czy to normalne???........

ts dołączył
09.01.2007

ts 17:45 | 19.01.2007

przepraszam- ze sie wtrace- ale co to sa te punkty? rozdajecie za nie super nagrody?? czy moze sponsorujecie wyjazdy dookola siwata?? ja osobiscie dodaje zdjecia bo ciekawi mnie ich odbior, komentarze ktore dostaje, oceny innych osob- czy jest to warte 1 pkt, 10, czy 50 to dla mnie i chyba wiekszosci ludzi myslacych nie ma zanczenia

pozdrawiam
ts

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 16:47 | 02.02.2007

Normalne! oczywiscie ze z Toba walczylem, skoro jest taki, nie do konca dla mnie sprawiedliwy, system nagradzania. Uwazasz ze hurtowo dodawanie zdjec jest czyms lepszym od hurtowego oceniania? Oboje robilismy to samo. Po prostu, uwazam ze przyczynilem sie w jakis sposob do wzbogacenia "globtrotera" dodajac w styczniu 4 artykuly, 85 zdjec, a takze komentujac oraz piszac na forum i dlatego chcialem byc w czubie tabeli. Uwazasz ze zrobiles wiecej i zaslugujesz na wyzsze miejsce? To tylko Twoje subiektywne zdanie, z ktorym nie musze sie zgadzac. Dla mnie jestes ok, bo daleki byles od wyczynu uzytkownika "dawidfischer". To co robi ten koles to dla mnie nieporozumienie.

Ja swoje zrobilem i dalej nie zamierzam juz sie bawic w punktacje.

radzias dołączył
16.12.2006

radzias 19:09 | 02.02.2007

aha, i ja tez ocenialem zdjecia "dla jaj" ;-)

scoobyLUBI dołączył
09.01.2007

scoobyLUBI 09:13 | 21.01.2007

Zwiększenie punktacji za artykuł to nie najlepszy pomysł,chyba że artykuł bedzie udokumentowany fotkami ,to by miało sens , bo ogólnie można wode lać a temat jak rzeka .

arica dołączył
12.06.2006

arica 10:39 | 21.01.2007

Popieram pomysl na zwiekszenie punktacji za artykul. Popieram tez zlikwidowanie punktow za oceny zdjec i komentarze. Samo punktowanie i komentowanie jest bardzo fajna opcja, sama dodalam kilka zdjec i ich oceny punktowe jak i slowne bardzo mi sie przydaly, zwlaszcza ze dopiero zaczynam bawic sie w fotografowanie. Ale golym okiem widac, ze sa tu osoby ktore dzieki punktowaniu i komentowaniu cudzych zdjec znalezli sie w 'czolowce' i dzieki temu wygrali przewodniki, a nie o to tu chyba chodzi.. Wymieniajmy sie doswiadczeniami, dzielmy sie wrazeniami, pokazujmy swoje zdjecia innym - temu chyba ma sluzyc ta strona.
Wprowadzenie kategorii dla zdjec tez jest fajna propozycja. Jestem za.

lamik17 dołączył
21.03.2007

lamik17 08:42 | 04.04.2007

Moim zdaniem 100 GR za dodanie artykułu to nadal za mało.

www.zgorki.com 

Jack_Daniels67 dołączył
27.05.2006

Jack_Daniels67 05:53 | 06.04.2007

A moze wprowadzic zasady z IV RP? Lustracja, weryfikacja! A moze wsrod nas sa agenci sluzb specjalnych? oceniajacy jak ktos wczesnie napisal "slabo jakosciowo zdjecia". A co na to ojciec z Torunia? Ludziska jezeli ktos ma chec i czas, nie ograniczajmy takich osob, niech klikaja do konca swiata i jeden dzien dluzej! Z pozdrowieniami z Hanoi!

1099 dołączył
25.02.2007

1099 12:28 | 06.04.2007

Wiecie co, smieszni jesteście, ja uwielbiam zdjecia dlatego oceniam jak najwiecej a nie po to aby n"nabić "punkty. Każdy ma prawo do wypowiedzi, ale nie mamy prawa do obrażania innych. Z życzeniami Wielkanocnymi.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl