Forum dyskusyjne

Podatek przy wyjeździe

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

Angua dołączył
01.12.2010

Angua 14:28 | 01.12.2010

Witam!
W przewodniku znalazłam informacje na temat podatku dla turystów wyjeżdżających z Indii. Może on być wliczony w bilet lub płaci się go przy wylocie. W necie nic nie mogłam znaleźć. Czy ktoś ma informacje na ten temat? Czy jest to jakaś stara informacja?
Będę wdzięczna za odpowiedź :)

Orbital dołączył
30.06.2010

Orbital 15:17 | 01.12.2010

pierwsze słyszę o takim podatku. wracałem z Indii we wrześniu (wylot z DEL) i nie było żadnych dodatkowych opłat.

Angua dołączył
01.12.2010

Angua 15:22 | 01.12.2010

Dziękuje za opinie. Też mi się wydawało to mało prawdopodobne, ale wolałam się upewnić.
Czy ktoś inny mógłby się również wypowiedzieć. Z góry dziękuję.

benbm dołączył
09.06.2002

benbm 16:01 | 01.12.2010

Był taki pomysł w styczniu ale ,nie wejdzie w życie ,tak postanowił parlament więc spoko

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 20:19 | 01.12.2010

Wracałem 2 tygodnie temu z Delhi i nic nie płaciłem. Oierwsze słyszę o takim pomyśle.
Zbyszek

Magz dołączył
06.01.2007

Magz 22:34 | 02.12.2010

2 razy byłam w Indiach (2009, 2010) i nigdy nic takiego nie było. Tak więc spokojnie. Nic nie trzeba płacić.

Angua dołączył
01.12.2010

Angua 08:21 | 03.12.2010

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)

adamus.hoh dołączył
14.08.2007

adamus.hoh 18:48 | 11.12.2010

No,a ja mam złe doświadczenia w tym temacie. 17 maja ubiegłego roku wrcalismy z Delhi i na lotnisku hindusi z Finnair kazali na m płacić ileś tam rupii (około 60 zł) jako PODATEK NA ROZBUDOWĘ LOTNISKA. Na lot do Helsinek czekała masa Finów, Szwedów, Niemców i Holendróew, którzy niechętni byli płacic.My jako Polacy wzielismy więc na siebie ciężar kłótni. Naszym głównym argumentem było to, że na bilecie było napisane tax and fares included, i wieceie co....przyszedł jakiś najwyższy stopniem celnik i powiedział " Jesteście z Europy , macie pieniądze wiec macie płacic"...i musielismy ciapakom zapłacić.Nie polece więcej do Indii,za to w ciemno polecam NEPAL.

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 16:59 | 18.12.2010

nie ma takiej możliwości, jeżeli pobrali kasę muszą dać potwierdzenie, jeżeli jest to nie prawnie pobrane doradzam zgłosić reklamację w Finnair przez biuro, w którym kupowało się bilety.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl