Forum dyskusyjne

Kilka pytań

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 18:25 | 19.12.2010

W lutym wybieram się do Wietnamu, związku z tym mam kilka pytań do tych z Szanownych Globtrowiczów, którzy w Wietnamie już byli:

1. Wiadomo, że jeśli nie mieszka się w Warszawie, to wyprawa po wizę może być kłopotliwa. Lepiej więc skorzystać z tzw. wizy online (a dokładniej visa on line) czy wysłać po prostu przez jakieś biuro paszport (jakieś godne polecenia)?

2. Jadę na ponad dwa tygodnie, ale wiadomo, że to choć niby mało czasu nie jest, ale i tak wszystkiego nie da się zobaczyć. Mam więc pytanie o to, co warto zobaczyć. I czy mój pomysł, aby z Hanoi, gdzie przylatuję udać się samolotem do Ho Chi Minh i stamtąd spokojnie udawać się różnymi środkami transportu do Hanoi na samolot powrotny, jest dobry pomysłem?

3. Jak wyglądają sprawy z noclegami? Jak kształtują się ceny? Jadę sam i to na nisko budżetową wyprawę, więc interesują mnie tanie i dla jednej osoby noclegi (oczywiście nie muszę spać w jednoosobowych pokojach). Czy są problemy z noclegami na prowincji? Jak szukać tanich miejsc, by nie naciąć się na coś drogiego? Jak kształtuje się dzienny, backpackerski budżet?

4. Może ktoś podzieli się, jakimiś innymi wskazówkami, które mogą okazać się przydatne?

5. A w końcu, czy może ktoś będzie w lutym w Wietnamie? Miło byłoby się przecież gdzieś tam spotkać.

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

krzysiek

marecki77 dołączył
06.09.2010

marecki77 21:50 | 19.12.2010

witam
ja 3 tygodnie temu wrocilem z wietnamu... z hotelami niema prolblemu za spoko 2 osobowy placilismy 12 lub 15 dolarow ..bylem tam 20 dni i zjechalem caly wietnam i troche kambodzy... wize najlepiej elektroniczna jest najtansza biura posredniczace sporo biara mi jedno biuro proponowalo za 500 zl cholernie drogo...jedzenie jest niedrogie przejazdy tez ,,,nie ktore wycieczki najlepiej wykupic w biurze nie sa drogie

Olita dołączył
19.12.2010

Olita 22:28 | 19.12.2010

ja bylam w zeszlym roku w lutym w Wietnamie,i chetnie moge sluzyc rada

1. Wize zalalatwialam w Warszawie - i jej wyrobienie zajelo mi 20 min., oplata na miejscu, Nie wiem ile placi sie poprzez biura posredniczace. Najlepiej zalatwic przy pomocy znajomych mieszkajacych w Warszawie:)

2. Dolatywalam do Hanoi i od razu przelatywalam do Sajgonu - potem Delta Mekongu Can Tho , Nha Trang, Hoi An,powrot do Hanoi i stad wycieczki SApa - koniecznie z trackingiem, zatoka Halong.
Kilka razy korzystalam z przelotow wewnetrznych - bardzo dobre i tanie, bilety rezerwowalam w polsce,przejazd pociagiem tez jest dobrym pomyslem - w zaleznosci od klasy roznie ksztaltuja sie ceny.
Klasa najnizsza - laweczki jako przygoda jak najbardziej:)
3. Ogolnie w Wietnamie jest dosc tanio - ceny noclegow bardzo rozne w zaleznosci od standardu

Wietnam jest bardzo bezpiecznym krajem ,ludzie sa mili i otwarci. Zawsze pomocni, usmiechnieci - podczas calej podrozy zawsze moglysmy liczyc na pomoc.
jesli bedziesz mial pytania chetnie udziele jeszcze odpowiedzi

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 23:35 | 19.12.2010

Dzięki za pomoc.

Mam pytanie związku z przelotem z Hanoi do Sajgonu. Przesiadałaś się w dosłownym tego słowa znaczeniu z samolotu na samolot? Gdzie rezerwowałaś bilet? Vietnam Airlines czy Jetstar? Rezerwowałaś przez ich strony? Niestety wszystko tam jest już zarezerwowane. Natomiast na Vietnamflight.net można jeszcze kupić bilety.

Olita dołączył
19.12.2010

Olita 11:10 | 20.12.2010

tak w doslownym tego slowa znaczeniu.W Hanoi mialam 3 h na przebranie sie,napicie sie piwa i samolot do Sajgonu.Wszystkie loty zalatwialam w POlsce przez internet Vietnam airlines, rezerwowalam przez ich strony
Pewnie w tym okresie znowu sa swieta - wiec moze dlatego.
Wszystkie linie w wietnamie sie dobre:)wszystkie samoloty sa nowe wiec jak najbardziej polecam
w razie pytan nadal zapraszam:)sluze pomoca

sprawdz jak tam w tym roku swieto Tet sie u nich - bo wtedy rzeczywiscie swietuja i wszyscy sie przemieszczaja i sa problemy nawet z zarezerwowaniem biletow na pociag
pozdrawiam

kkmakin dołączył
24.07.2010

kkmakin 10:03 | 22.12.2010

Dzięki za uwagi. Sprawdziłem, święto Tet kończy się w tym roku 5-go lutego, więc 8-go już wszyscy powinni być w pracy i w domach, a nie przemieszczać. Mam przynajmniej taką nadzieję. Postanowiłem bowiem nie rezerwować biletu, a kupić na miejscu (z czym podobnież w dniu wylotu nie ma większych problemów, a ceny tak jak u nas nie zmieniają się wraz z terminem odlotu). Zobaczymy, zawsze zostaje pociąg.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 11:37 | 22.12.2010

Nietety cena biletu zmienia się wraz z terminem odlotu. Może nie być po prostu miejsc w tańszej taryfie. Pociąg na trasie Hanoi-Sajgon jest tragicznie wolny. Lepszą opcją jest sleeping bus i bilet open ticket.
Zbyszek

Olita dołączył
19.12.2010

Olita 11:51 | 22.12.2010

ja jednak sprobowalabym zarezerwowac bilety wczesniej.Ceny zmieniaja sie z dnia na dzien - a nadal mimo wszystko sa jeszcze dla nas korzystne
z opcji sleeping bus nie korzystalam ale z pociagu jak najbardziej.
Choc z rezerwacja czasami ze wzgledu na swieto bylo roznie.Teraz po swiecie moze na chwile odpusci:)
pozdrawiam

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 13:00 | 22.12.2010

Żałuj, że nie jechałaś sleeping busem. Niezły fan. A pociąg na trasie Hanoi-Sajgon to nie to samo co do Sapy. Natomiast w pociągu do Sapy w sypialce, jak okazało się, że razem z nami podróżują na "gapę" karaluchy to konduktor doradził nam, aby nie gasić światła.

Olita dołączył
19.12.2010

Olita 13:40 | 22.12.2010

ja glownie latalam zwlaszcza z Hanoi do Sajgonu. A przejezd z SAPA najniższa klasa uwazam za niezla przygode:)zwlaszcza ze mialam jedynie do wyboru taki wagon z mala twarda laweczka.na szczescie nie spotkalam karalucha:)

neronek dołączył
19.04.2007

neronek 15:21 | 22.12.2010

o przejeździe z Sapa do Hanoi piszę w swoim blogu Wietnam Tajlandia zapraszam :
to była jazda ! niezapomniana jazda :}
jak masz jakieś pytania śmiało dzwoń tel podam na priva neronek@op.pl
pozdrawiam
neronek
neronek.geoblog.pl/ 
Birma Tajlandia neronek5.blog.onet.pl/ 
Tajlandia -Kambodża-Laos: darekneronek.blog.onet.pl/ 
Wietnam-Tajlandia: neronek2.blog.onet.pl/ 
Singapur-Borneo-Malezja- neronek41.blog.onet.pl/ 

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 18:48 | 05.02.2011

Witaj
Ja jadę z zoną do Wietnamy i Kambodzy . wyjatuję do Hanoi 16 lutego. Mam kupione bilety lotnicze do Do Nang tam chcemy byc kilka dni w |Hoi An i Hue, potem lecę do Saigonu i chcę kupić rejs łódką aż do Phnom Penh, stamtad do Siem Reap i z powrotem do Hanoi. Całość 17 dni. Może ktoś mi doradzi gdzie w Saigonie szukac taniej łódki po Mekongu. Krzusztof chce dzwon do mnie 606 256 700 możemy pogadac możemy spotkac sie na miejscu
wejdź na blog neronka (świetny), skontaktuj sie z nim, fajny facet, pomógł mi dużo przed moim wyjazdem. Jeszcze do niego będę dzwonił
wojtek

dominkom dołączył
19.07.2008

dominkom 21:39 | 07.02.2011

Do Sajgonu leciałam Cebu Pacific z Manili i bardzo polecam tą linię tanie bilety, dużo lotów w obrębie Filipin jak i międzynarodowe

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl