Forum dyskusyjne

Rajasthan w 10 dni - plan podróży

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

kuba_s dołączył
19.12.2010

kuba_s 18:33 | 19.12.2010

Witam
wyjazd bardzo krótki - ale tylko tak się dało
Proszę bardziej doświadczonych ode mnie o analizę mojego planu
dzień 1- rano przylot do Delhi, wieczorem pociąg do Varanasi
dzień 2- Varanasi
dzień 3- Varanasi, wieczorem pociąg do Agry
dzień 4- przyjazd rano do Agry, wycieczka do Fatehpuhr Sikri
dzień 5- Agra, bus do Jaipur, nocleg w Jaipur
dzień 6- Jaipur, bus do Ajmer, nocleg w Ajmer
dzień 7- Ajmer, wycieczka do Pushkar, przejazd nocny do Jodhpur
dzień 8- Jodhpur, przejazd nocny do Delhi
dzień 9- Delhi
dzień 10- Delhi, wylot
Trochę gęsto, czasu malutko, nie wiem czy to realne, czy coś odchudzić, z czego ewentualnie zrezygnować. Będę baardzo wdzięczny za uwagi i pomoc

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 13:38 | 21.12.2010

Przy dobrej samodyscyplinie masz szanse to zrobic, co prawda nie bylem w Ajmerze i Pushkarze i nie wiem jak tam wyglada komunikacja ale chyba powinno sie udac, Jezeli masz juz taki konkretny plan to wykup sonie wszystkie bilety kolejowe juz w Delhi , bo potem moga byc problemy, Bilety czesto sa wykupowane juz na 2-3 dni wczesniej. Z Agry do jaipuru jezdza tez pociagi , wiec jak wezmiesz "hard sleepera" to moze byc szybciej i wygodniej.

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 19:39 | 22.12.2010

Jaipur - wg mnie mocno przereklamowane duże miasto, brakuje Jaisalmeir - ma urok, piękne widoki itd

ogul dołączył
21.07.2009

ogul 11:51 | 23.12.2010

Plan do zrobienia. Moje rady:
- zważywszy na odległości bierz poprawkę na możliwe opóźnienia i to w godzinach
- w razie opóźnień w pierwszej kolejności skreślałbym Jaipur. Jaisalmer (i pustynia Thar) faktycznie ciekawszy, ale nierealny, bo za daleko
- pomyśl o noclegu w Puszkarze zamiast Ajmeru, to kilka km, dojedziesz tam rikszą a miasteczko ma backpackerski klimat, zwłaszcza wieczorem
Dobrej zabawy!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl