Forum dyskusyjne

Z Libanu do Syrii

kategoria podróże po świecie

kraj Syria

blackart dołączył
23.12.2010

blackart 09:50 | 23.12.2010

hmm..nie wiem czemu z poprzedniego postu wycielo jako deklarowany kraj Syrie...wiec powtorze go (za co przepraszam)
Witam! Widze, ze ponizej jest podobny watek, lecz... malo w nim interesujacych mnie konkretnych informacji, dlatego tez postanowilem zalozyc nowy.
Konkretnie: wybieram sie w marcu na 7 dni (na miejscu liczac) do Syrii. Ale - laduje i startuje z Bejrutu. Jak dobrze sie doszukalem - wizy dla Polakow w Libanie sa bezplatne i mozna otrzymac je na lotnisku. Pytanie - czy to w praktyce jest prawda? Bo teoria teoria a ...zycie zyciem:)
Liban chce potraktowac raczej tylko jako punkt dolotowy (ot trafil sie niedrogi przelot), wiec raczej jak najszybciej bede sie staral przedostac do Syrii. Czy sa jakies oplaty wyjazdowe z Libanu?
Doczytalem, ze na granicy syryjskiej mozna kupic wize. Czy to prawda? I jaki to obecny koszt oraz..ile to trwa mniej wiecej (nie chcialbym utknac na parenascie godzin na granicy). Podobnie z powrotem (jak mowilem, wracam rowniez z Bejrutu), czy wjazde bezproblemowo do Libanu? Doczytalem, iz czeka mnie oplata wyjazdowa z Syrii (ok. 550SYP) a nastepnie bede musial na granicy zalatwic wize tranzytowa (o ile rozumiem bezplatna) do Libanu. Czy dobrze rozumiem?
Wiem, ze powyzsze pytania brzmi moze troszke naiwnie i byc moze juz gdzies kiedys na nie odpowiedziano, lecz z podrozy po innych krajach arabskich wiem, ze dosc czesto tam sie wszystko zmienia a i nawet info uzyskane w ambasadach niekoniecznie okazuja sie prawda na miejscu.

Bardzo chetnie tez poslucham rad, jak sensownie wykorzystac/co zwiedzic w trakcie owych 7 dni w Syrii (laduje pierwszego dnia nad ranem w Bejrucie, przed polnoca dnia siodmego musze byc ponownie tam na lotnisku). Wyprawa typu backpackers, preferowane srodki transportu: busy, taxi, pociag, "wsio-ryba" :) ...autostop raczej w ostatecznosci. Noclegi raczej niedrogie. Chetnie zobacze fajne miejsca aczkolwiek niekoniecznie musze ogladac kazda kupe zabytkowych kamieni ledwie wystajacych z ziemi :) (troszke sie ich juz naogladalem w innych krajach aczkolwiek Palmiry czy czegos podobnego raczej nie odpuszcze).
Moze ktos juz odbyl podobnie krotka podroz i moze podrzucic jakis plan trasy z ew. podpowiedziami w kwestii transportu i niedrogich noclegow (bo te ostatnie tez nierzadko sa "niedrogie" tylko w przewodnikach).

pozdrawiam
blackart

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl