Forum dyskusyjne

Kenia safari masai mara i lake nakuru plus nairobi i Zanzibar właśnie wróciłem-chętnie pomogę jak macie pytania

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 18:44 | 23.12.2010

Pytajcie jak macie pytania i jak będe potrafił odpowiedzieć:)

Promyczek dołączył
11.01.2009

Promyczek 18:25 | 15.01.2011

i ja rowniez:)szkoda, ze nie ma tak wielu chetnych do dyskusji o Chinach do ktorych sie wybieram :))))

Szajn dołączył
26.01.2011

Szajn 15:51 | 26.01.2011

hej, zastanawiam się jak to jest z safari - mógłbys polecic kogos - z biura podrozy niechetnie bym kupila bo wiem ze jest duzo drozej i duzo osob w samochodzie... jak sie ksztaltuja ceny takiego safari? wszelkie wskazowk beda dla mnei cenne :-)

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:08 | 26.01.2011

Safari zarezerwowałem przez net-jechałem z africahomeadventure(mają stronę w necie)-wersja ekonomiczna-440$-w tym:transfer z lotniska do hotelu,wyżywienie,namiot z łazienką w masai mara,hotel w nakuru,transfer do hotelu na safari i powrót.W pierwszy dzień byliśmy sami w lake nakuru,potem dołączyły do nas 4 osoby-obiecują window seat i trzeba ich o to pytać-każdy z nas miał dużo miejsca na foty,dach otwierany i świetnego kierowcę,który naprawdę się starał.
Ogólnie żadnych przykrych niespodzianek -wręcz przeciwnie-baardzo pozytywnie.
Pozdr.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 17:11 | 26.01.2011

Pisałem o 4 dniowym safari-lake nakuru i masai mara.Wokół pełno masajów,więc jak ktoś ma ochotę może udać się na wizytę do wioski-20 $,my mieliśmy za strażników masajów,obok naszego kampu z resztą codziennie,"gonią"krowy i owce,więc jest fajny widok również na życie codzienne:).Ogólnie są baaardzo pozytywni.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 17:43 | 26.01.2011

Do Chin wybieram się 18 kwietnia, na razie jestem w trakcie planowania.

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 20:12 | 10.04.2011

czesc arnie
Wybieram sie w 5 osób w sierpniu do Kenii, Tanzanii na safari i na koniec na 3 dni na odpoczynek na Zanzibarze. Mam pytania. które zadałem na wątku Aguchy:
- Czy rezerwować safarii z Polski. Mam polecone biuro www.primetime.co.ke.  Z tego co czytam taniej będzie wytargować cene na miejscu w Nairobi.
- Hotel. Przylatuje do Nairobi o 2 w nocy (turkish airlines). Czy mogę bezpiecznie o takiej godzinie jechać do poleconego przez ciebie hotelu taksówką. Będe miał dużo gotówki, a różnie sie o tym mieście słyszy.
- Tanzania. Czy będąc wczesniej w Masai Mara, Nakuru i Amboseli jest sens jechac jeszcze do Serengeti i Ngorongoro. (taki mam plan).
- Zanzibar. Szukam taniego i czystego hotelu. Słyszałem o ciekawych hotelikach na palach przy plażach. Jak tego szukać. Przylecę na Zanzibar samolotem z lotniska Kilimanjaro.

odpowiedz,
pozdrawiam
Wojtek

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 08:25 | 11.04.2011

Cześć,
1.ja rezerwowałem z Polski bo cena zaproponowana mi nie była wygórowana(420 Dol czy 430 nie pamiętam dokładnie)za 4 dni masai mara lake nakuru z wyżywieniem,odbiorami z lotniska etc,natomiast też słyszałem,że można próbowac taniej-ja się cieszyłem,że nie musze łazić po biurach i nie musze próbowac się wpasowac w terminy,to zalezy ile masz czasu.
-z tym przylotem w nocy:Nairobi bezpieczne nie jest,szczególnie w nocy,z okolicą w której jest hotel khweza hotel też aż tak słodko nie jest,natomiast tragedii tam nie ma-można jezdzić taxówka docentrum albo iśc pieszo ok 10-15 min max,alternatywą sa hotele w ścisłym centrum ale piekielnie drogie,co do zabezpieczeń,ja miałem saszetkę którą nosiłem na sobie i pasek w którym miałem kasę ale w nairobi mi mówili,że mam sam oddać kasę jakby mi ktoś guna przystawił i w ogóle nic nie gadać:)
-Serengeti widziałem tylo w kawałeczku malutkim za masai mara-jest bardzo podobne,co do ngoro nie wiem bo nie byłem
-zanzibar jest obłędny ale 3 dni to naprawdę stanowczo za mało,rozważcie czy wam się opłaca-samo Stone Town jest świetne i trzeba ze 2 dni żeby tam połazic i pogubić się w nim,mieszkałem w Jambiani w Hotelu Blue Oyster-dość drogi ale naprawdę rewelacja,poza tym wtopiony w wioskę i miejscową ludność-rewelacja.
Jak będziesz miał pytania -pytaj,
taxi też możesz zamówić z hotelu,ceny mają zupełnie normalne,na lotnisko jechałem za ok 1400 KHS
Polecam jeśli nie byliście,sierociniec dla słoni-REWELACJA!!!!!!!!
Pytaj jak masz jeszcze pytania

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 12:29 | 11.04.2011

Cześć,
wybrałes bardzo dobry- jesli nie najlepszy termin na Masai Mare- kumulacja zwierzat:), ale po kolei:
1/ transfer z lotniska o 2 w nocy- cóz Nairobi ma tez druga nazwe: NIGHT ROBBERY:) na lotnisku kręca sie kierowcy busików, taksiarze, ale tak jak na całym swiecie- nocny transfer za 20-25 usd będzie wymagał od ciebie zdolności negocjacyjnych:)- rozwaz dealowanie via internet z biurami polecanymi przez arniego lub przesle Ci na maila kilka z którymi współpracuje od lat- jedno z nich ma własny kemping w Masai Mara- po drodze do Sopa Lodge- proste namioty, ale w niektórych łózka sklecone z nieoheblowanych desek- i jak dobrze pogadzasz z Masajem- Peter( zarzadza posciela na kempingu) to i posciel masz- czesto z nich korzystałem kiedy mialem safari dla ludzi, ktorzy nie zabierali plecakow i spiworow do afryki a nie chcieli super wypasu i super ceny w lodges:)- to wszystko mozesz łacznie z transferem zalatwic mailem.
2/ co do negocjacji na miejscu w Nairobi- wszystko jest kwestia czasu-czy chcesz siedziec w miescie i negocjowac - czy wolisz miec wszystko klepniete przed?
3/ pewnie, że warto zobaczyc Tanzanie- inny kraj, tngorongoro- dla samego ngorongoro -kaldery- warto zobaczyc, yp samochodów( w 5 osób łapiecie sie na wieklszego- 7 osobowego jeepa) inne drogi( asfalt lepszy niz w Posce do samego prawie Ngorongoro:) mozesz to klepnac via net- ja robie tak, ze oddzielna firma obsluguje nas w Kenii i oddzielna w Tanzanii- do arushy jezdzimy busikami za 20-25 usd - kursowymi dla i w Arushy z parkingu odbiera nas kontrahent tanzański.
w sierpniu wiekszosc zwierzat z Serengeti bedzie w Masai Mara- i nic tego safari nie przebije pod wzgledem fotosafari- mozesz o tym zdecydowac na miejscu - po objezdzie Kenii- ale na pewno warto pomeilowac z jakims biurem tanzanskim przed- i szczerze im napisac ze decyzje podejmiesz na miejscu- kenijsie biuro tez na pewno wspolpracuje z jakims w Tanzanii- ale lata wspolpracy nauczyly mnie, ze warto robic to bezposrednio- unika sie niedopowiedzen:)
4/ zanzibar- napisz i przesle Ci namiary na goscia z ktorym mozesz wydealowac taki uklad- odbiera Cie z lotniska- wiezie do Stone Town, nocujesz za tyle ile okreslisz mu budzet( obwiezie cie po kilku guesthousach- a na pobyt nastepnego dnia- polnocno-wschodni Zanzibar polecam:)- i uklad podobny- placisz mu za transport i wybierasz co ci pasuje:)
podsumowujac- wszystko w Twoich rekach:)- a w Nairobi uwazaj- z reguły albo jestes"zrobiony" pierwszego dnia w afryce albo ostatniego- pierwszego bo nie rozpoznajesz zagrozeń a ostatniego bo czujesz sie zbyt pewnie:)
i jeszcze jedno- zwróć uwage na oferty które bedziesz dostwal- sa dwa typy- jedno safiri to bedzie saring( moga dokoptowac Wam doadtkowe osoby do vana lub private- busik tylko dla was- przy 5 osobach rozwazalbym private

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 21:24 | 12.04.2011

Arnie i flugo dzieki wielkie za bardzo wazne i pozyteczne dane.
Wybiliście mi z głowy nocne wojaże taksówkami po Nairobi, tym bardziej że będę z zoną, blisko znajoma i jej dwoma nastoletnimi synami. Skorzystam arnie
z Twogeo kontaktu, pogadam również z poleconym mi z Gaudeamusa.
Zakręciłes mnie tez na ten Zanzibar.
Flugo widzę, że jestes niezły w te klocki.(przejrzałem www.flugo.com.pl)  Skorzystam z Twojego kontaktu na Zanzibarze. Mam na całość tylko 16 dni. 6 w Kenii+1 transfer z Amboseli do Arushy+4 Tanzania+lot(wykupiony fly540) z Kilimanjaro na Zanzibar+3 dni i powrót (fly540) do Nairobi i dalej do Europy. Nie wiem czy mogę bezbolesnie
na miejscu przebookowac bilet z Kilimanjaro o dzień wcześniej. Podajcie mi prosze kontakty do siebie na mój adres lesniak@poczta.onet.pl. Mam sporo pytan, a w Bydgoszczy bywam często słuzbowo.
pozdrawiam
Wojtek

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 08:16 | 13.04.2011

Prześlę Ci linka na maila ze zdjęciami to zobaczysz sobie m.in zanizbar,sierociniec dla słoni etc no i słynnego leoparda w nakuru co to mnie ktoś tu zrównał z ziemią że nie ma w nakuru;)
Liniami Fly 540 leciałem,wszystko ok tylko jakies dziwne międzylądowania i totalny burdel na lotnisku w nairobi,bo linie 540 nie mają jakby swojego stanowiska i skaczą sobie,bez żadnego wskazania na tablicach informacyjnych,fajne jest też wchodzenie bezpośrednie wchodzenia na płytę do samolotu:)

flugo dołączył
17.04.2009

flugo 09:42 | 13.04.2011

spoko- odpisałem na prive'a- wpadnij na festiwal PODRÓŻNICY- pogadasz z wieloma ludźmi którzy byli tam niedawno- im więcej opinii poznasz i lepiej sie przygotujesz tym fajniej bedzie juz tam na miejscu:)

lesniak dołączył
30.09.2010

lesniak 19:32 | 13.04.2011

thanks a lot panowie. skontaktuję sie na pewno.
O festiwalu w Bydgoszczy zdecydowanie pomyslę, tym bardziej po programie który wysłałes.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl