Forum dyskusyjne

Rajasthan w 10 dni - NOWY plan podróży

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

kuba_s dołączył
19.12.2010

kuba_s 11:49 | 24.12.2010

… teraz bardziej realny plan, co o tym sądzicie ?
dzień 1- rano przylot do Delhi, zostawienie zimowych ciuchów, po południu pociąg do Agry
dzień 2- Agra – Taj Mahal, fort
dzień 3- Agra – Fatehpur Sikri, nocny bus do Ajmer
dzień 4- Ajmer, przejazd do Pushkar - nocleg,
dzień 5- Pushkar nocny przjazd do Udajpur
dzień 6- Udajpur
dzień 7- wynajęcie samochodu, przejazd: Udajpur –Kumbarlagh-Ranakpur-Jodhpur
dzień 8- Jodhpur, nocny przejazd do Delhi
dzień 9- Delhi
dzień 10- Delhi, rano wylot
Varanasi + Nepal – może w przyszłym roku ….

Magz dołączył
06.01.2007

Magz 20:54 | 24.12.2010

Mi się Ajmer nie podobał, za to nie zobaczyć Jaipuru!? Przecież to tak piękne miasto. Owszem, mega nastawione na turystykę, no ale czego się spodziewać skoro są tam takie zabytki.

ogul dołączył
21.07.2009

ogul 10:56 | 25.12.2010

Kuba,
Trasa jak najbardziej do zrobienia.
- przez Amber tylko przejeżdżałem kierując się do Pushkaru, nie wydał mi się specjalnie ciekawy, ale nie znam. Pushkar z kolei to mała mieścina, za to klimatyczna – w planowanym tempie pół dnia Ci starczy, ja jedynie sugerowałem aby to było drugie pół ;-)
- ale najważniejsze: to Twoja podróż i Tobie ma się podobać, nie nam – wydajesz się mocno niezdecydowany; znajdziesz na necie mnóstwo info i zdjęć z poszczególnych miejsc; jeśli jesteś z Wawy mogę Ci przy okazji trochę poopowiadać, pokazać zdjęcia
peace!

Magz dołączył
06.01.2007

Magz 14:16 | 25.12.2010

Amber nieciekawy!? No proszę Cię! Ten fort jest wspaniały, a jakie widoki!! No ale co kto lubi. Masz rację, że każdemu podoba się co innego.

ogul dołączył
21.07.2009

ogul 14:21 | 25.12.2010

przepraszam, chodziło mi o Ajmer. Amber mi się podobał (widoki też ;-) ). Ale to dygresja - w wątku chodzi o to, by Kuba wybrał to, co jemu podoba się najbardziej

one dołączył
22.06.2002

one 20:31 | 26.12.2010

Proponuje Ci się nie spieszyć. Plan masz OK. Bilety jakoś wymęczysz trochę kilkanaście godzin wcześniej) Puszkar w miare fajny jak będzie woda w jeziorku bo jakoś było w remoncie ostatnio. Wg mnie od razu jedz do Varanasi lub gdziekolwiek nad Ganges.

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 19:05 | 27.12.2010

pewnie to juz wiesz , ale tak na wszelki wypadek: Ta Mahal jest zamkniety w kazdy piatek wiec warto to uwzglednic w planie.

piejaster dołączył
21.03.2011

piejaster 15:47 | 21.03.2011

a za ile byliscie. Jestem zbyt leniwy, a do tego nie mam kasy, dlatego zlecilem planowanie podrozy takiej parce z TravelMe.pl . NO powiem wam ze znalezli loty w obie strony za 1460 zl. Gooood :)

Palawan dołączył
16.02.2011

Palawan 17:43 | 26.03.2011

Witam . A Ty Kuba kiedy jedziesz bo trasę mamy bardzo zblizoną tak bardziej do Twojego 1-go wariantu czyli z Varanasi . My od 1-21 XII

kuba_s dołączył
19.12.2010

kuba_s 13:48 | 28.03.2011

Cześć, my już wróciliśmy - byliśmy w lutym. Ostatecznie plan wyglądał tak:

dzień 1- rano przylot do Delhi, zostawienie ciepłych ciuchów w przechowalni, pokój na 3h (dzemka i prysznic) wieczorem pociąg do Varanasi
dzień 2- Varanasi
dzień 3- Varanasi, wieczorem pociąg do Agry
dzień 4- przyjazd rano do Agry, wieczorem pociąg do Jodhpur
dzień 5- Jodhpur, nocleg
dzień 6- Jodhpur, wieczorem slipper bus do Udaipur
dzień 7- Udaipur, nocleg
dzień 8- Udaipur wieczorem slipper bus do Delhi
dzień 9- Delhi
dzień 10- Delhi, wylot

na tak krótki czas wybraliśmy taką trasę żeby nie "zaliczać" z wywieszonym jezorem, był czas na wszystko (wszystkie bilety kupine z Polski - zaoszczędziło nanm to stania w kolejkach i nerwówki)
pozdrawiam

Palawan dołączył
16.02.2011

Palawan 20:32 | 28.03.2011

Witaj . A my wstępnie zrezygnowaliśmy jednak z Varanasi na rzecz Politany i leniuchowania 3 /4 dni w Diu oraz dłuższego pobytu w Udajpurze /Ranakpur i Kumbhalgrh/Wszyscy piszą że to piekne miasto . Czy można liczyć na Twoje info add cen , polecanych hoteli i uwag co warto zobaczyć , na co zwrócić uwagę a co omijać z daleka

Palawan dołączył
16.02.2011

Palawan 01:28 | 29.03.2011

Jeszcze o czymś .bardzo ważnym wspomniałeś . BILETY NA POCIĄG. Jak je rezerwowałeś , jak płaciłeś i gdzie odbierałeś .

kuba_s dołączył
19.12.2010

kuba_s 21:49 | 06.04.2011

bilety lotnicze i kolejowe : www.cleartrip.com  - działa, płaciłem kartą Visa Credit z MBank
bilety na Sleeper Bus - www.ticketvala.com 
wybierasz wszystko łacznie z miejscem w wagonie, placisz, dostajesz e-ticket na mail i to wszystko, prowizja minimalna ok 5zł

turystka70 dołączył
25.11.2006

turystka70 12:19 | 09.04.2011

W 10 dni w Rajastan mozna zrealizować taka trasę: Delhi, Udaipur, Jodhpur, Pushkar, Jaipur, Agra, Delhi szczegóły na www.indienepal.pl/nit-27.html 

lub nieco dłuższą 12 dni Trasa: Delhi - Jodhpur - Udaipur - Ranekpur - Pushkar - Jaipur - Fathepur Sikri - Agra - Delhi szczegóły www.indienepal.pl/nit-03.html 

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl