Forum dyskusyjne

Planuję podróż Pomożecie A może się ktoś przyłączy

kategoria podróże po świecie

kraj Wietnam

chetnypodrozy dołączył
25.01.2010

chetnypodrozy 15:49 | 25.12.2010

Witam.
Zaczynam planować od nowego roku podróż do Wietnamu, jeśli starczy czasu to chciałbym również połączyć to z Laos lub Kambodżą i mam parę pytań.

1. Jak wygląda tam sytuacja z biletami? Pociągowymi, lotniczymi itp. ? Czy bilety kupię normalnie w kasie czy muszę szukać jakiejś specjalnej dla obcokrajowców?

2. Czy ok. 3 tygodnie wystarczą, by zobaczyć Hanoi, następnie przemieścić się samolotem w okolice Ho Chi Minh, zobaczyć Deltę Mekongu i zahaczyć w podróży o Kambodżę?

3. Jak wygląda sprawa wiz?

4. Co możecie polecić do zobaczenia?

Jeśli ktoś chciałby się przyłączyć jesteśmy otwarci na propozycję. Jednak termin naszej podróży może niektórych odstraszyć, gdyż chcemy się tam wybrać lipiec/sierpień.

sircamill dołączył
22.08.2006

sircamill 17:27 | 25.12.2010

Witam, Na przełomie pażdziernika i listopada 2010r byłem w Wietnamie. Bilet z Hanoi do Sajgonu proponuję kupić wcześniej. Polecam tanie linie www.jetstar.com/vn/en/index.aspx  Odradzam podróż pociągiem bilety są drogie i wychodzą w podobnej cenie co samolot. Polecam wyprawę na Północ do Sapa, zatokę Ha Long, Hoi An, Mui Ne, Phu Quoc. Wietnam jest bardzo tani, znajomość angielskiego wietnamczyków zaskakująco dobra. Wiza miesięczna to koszt 150zł bez problemu. Najtaniej można dolecieć do Hanoi liniami Aeroflot ok. 2000zł. Kambodza mnie rozczarowała, w stolicy jest drogo jak na warunki Azjatyckie.. Bardzo polecam Wietnam!

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:55 | 25.12.2010

Sprostuję parę informacji z poprzedniego posta. Hoi An jest po środku Wietnamu i nie ma szansy obejrzeć go lecąc samolotem z Hanoi do Sajgonu. Podróż pociągiem na tej trasie jest bez sensu, ale możesz pojechać sleeping busem kupując bilet open ticket w Sinh Turist (taniocha), wtedy możesz robić sobie stopovery po całej trasie i przy okazji zobaczyć Hoi An i Hue (moim zdaniem warto). Do Phnom Pehn najlepiej dostać się bezpośrednio z Delty Mekongu (Chau Doc) jeżeli wybierasz się do niej lub z Sajgonu jeżeli nie jedziesz do Delty.
Co do Kambodży, trudno mi się zgodzić, że jest mało ciekawa, chyba że ktoś był tylko w Phnom Penh. Pragnę zauważyć, że Angkor jest również w Kambodży, a to już jest prawdziwy odjazd dla tych co lubią stare mury i walczącą z nimi dżunglą. Dziwi mnie też , że w PP jest drogo (chybaże coś się zmieniło w ciągu pół roku, ale nie sądzę). Capitol Guesthouse- 2 osobowy pokój z klimą 8 USD, to jest taniej niż w Wietnamie (poza Sapą) szczególnie w porównaniu z Hanoi i Sajgonem. Bilet na przeloty po Wietnamie najlepiej kupować w Vietnamair, jest najtańszy na liniach krajowych, jeżeli kupujesz z odpowiednim wyprzedzeniem. Wiza do Wietnamu- w ambasadzie w Warszawie, do Kambodży- można przez internet (plus 5 USD) lub na przejściu (ale sprawdź czy przejście którym planujesz wjazd wydaje je), Laos też można na granicy (ale uwaga podobna jak z Kambodżą, my wjeżdżaliśmy z Tajlandii i nie było problemu.
Pozdrawiam Zbyszek

chetnypodrozy dołączył
25.01.2010

chetnypodrozy 20:12 | 25.12.2010

Macie może jakieś wskazówki/porady co muszę wiedzieć żeby przeżyć?
Czy mieliście z czymś problemy podczas swojej podróży wychodzące ze swojej nie wiedzy na jakiś temat? Znaczy np. problemy z kupnem biletów, noclegiem itp?

sircamill dołączył
22.08.2006

sircamill 21:23 | 25.12.2010

Prawda nie ma szans zobaczyć Hoi An chyba ze w drodze powrotnej, biorąc bilet lotniczy z Sajgonu do Hue lub Dalat. W Kambodzy jest droga żywność i raczej paskudna oprócz owoców chyba że żle trafiłem, drogie jest piwo, zakwaterowanie jest rzeczywiście tanie. Hotel ok 15 USD - trójka. Przyznaje z Kambodzy widziałem stolicę i wracałem po 2 dniach do Wietnamu, nie miałem ciśnienia na Ankor Wat. Zbyt bardzo turystyczne miejsce jak dla mnie. Linie jetstar polecam bo je znam, z dnia na dzien można kupić bilet w dobrej cenie. Np lot z Sajgonu do Dalat ok. 95zł.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 23:22 | 25.12.2010

Trochę błąd w myśleniu. Tak samo turystycznym miejscem, a może jeszcze bardziej jest zatoka Ha Long. Jest tam taki wybór świątyń, ze nie ma potrzeby obcowania z tłumem. Niektóre są położone 30 km od Angkor Watu. Poza tym w kambodży jest wioska Battambang, którą też mozna zobaczyć. Piwo owszem droższe niż w Wietnamie, jedzenie raczej w tej samej cenie. Vietnamair w tej samej cenie co jetstar, w wwiększy wybór połączeń. Za przelot Sajgon- Da Nang płaciliśmy 90 zł.
Zbyszek

tomstoj dołączył
16.07.2009

tomstoj 11:04 | 26.12.2010

Hej. Ja mam jak najbardziej odmienne zdanie od Kambodży. Angor jest piękny. Turystyczny jest w najbardziej popularnych świątyniach, można zawsze się zapuścić do świątyn oddalonych, do których wdziera się dżungla, a do których amerykańscy turyści nie docierają. Naprawdę polecam. Phnom Phen naprawdę mi się podobało, Kambodżanie mili i spokojni, nikt nie chciał nas wykręcić, na targowiskach świetnie się targowało, a słynne "tlajnaaaa", czyli "za drogo" przełamywało wszystko i wywoływało śmiech na ich twarzach, a potem dodatkowe obniżanie ceny :) Sikhanukville (miasteczko portowe) brudne i śmierdzące, ale plaża Otres puściutka i pięęęęękna ! Warto dla niej pojechać. Kambodża to całkowicie inny klimat niż Wietnam, dla samego porównania warto pojechać.

szkot dołączył
01.06.2006

szkot 14:29 | 27.12.2010

ja również uważam, że Kambodżę warto odwiedzić. Mając 3 tyg można pojechać z Hanoi do HCMC Open Busem zatrzymując się w ciekawszych miejscach (szczególnie polecam Mui Ne) i wrócić samolotem. Na krótki wypad z HCMC do Kambodży wystarczy 4- 5 dni. Na stronie www.mariusztravel.com  zamieściłem zdjęcia i relację z podróży po obu krajach, zapraszam!

sylwesterek1975 dołączył
29.12.2010

sylwesterek1975 11:29 | 29.12.2010

Witaj
byłem na przełomie pazdziernika i listopada w Wietnamie Kambodży i Malezji
Witnam naprawde godny do zjechania ja jechałem z północy na połodnie .Wietnam jest tani troche rozczarowała mnie swoją brzydotą brudem stolica Hanoi reszta bardzo ok.Ja przemieszczałęm się autokarami które są zawsze wieczorem nazywaja sie sliping bus są tanie przejazd 15godzinny kosztuje ok 15$ Hotele bardzo ok.Kazdy hotel ma bióro podróży i polecam tam wykupowac wycieczki gdyż można utargować pare $ i te wycieczki są naprawde tanie.Kambodża hmm to naprawde bardzo piękny kraj tylko bardzo drogo ceny podane są w amerykańskich dolarach,ale warto.Jeśli masz pytania to chętnie odpowiem
Pozdrawiam
Sylwek

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 19:14 | 27.12.2010

Tak jak podpowiadaja koledzy i kolezanki najciekawsza opcja jest podrozowanie autobusami na "open ticket" ktory jest dostepny praktycznie w kazdym biurze podrozy i hotelu. Wysiadasz gdzie chcesz i zostajesz na tak dlugo jak chcesz. Angkor i okoliczne swiatynie sa naprawde wartye zobaczenia, moze i duzo turystow tam jest, ale wczesnym rankiem mozna sobie zwiedzac w miare normalnie. A jesli chodzi o powrot , to skoro juz bedziesz tak daleko, to sie nie cofaj tylko wez autobus bezposrednio do Bangkoku i z tamtad samolot do domu, Do bankgkoku lataja praktycznie wszystkie linie ( np w miare tani Aeroflot) i przy okazji zobaczysz cos nowego.

chetnypodrozy dołączył
25.01.2010

chetnypodrozy 17:51 | 28.12.2010

Znacie może jakiś dobry przewodnik po Wietnamie i Kambodży? Lonely Planet odpada, ze względu na jęz. angielski. A jakiś polsko-języczny? Może przewodniki Pascala ?

sushis4 dołączył
29.12.2010

sushis4 17:51 | 29.12.2010

witam:)
Planuje jakis ciekawy urlop na rok 2011, nie mam jeszcze konkretnego miejsca (waham sie między Kenia a Wietnamem) . Max urlopu to 3 tygodnie,może nawet jakos na przełomie lipca sierpnia:). Narazie jestem sama więc chetnie przyłączyłabym się do Was jeżeli tylko termin urlopu akurat bedzie podobny:)

sushis4 dołączył
29.12.2010

sushis4 21:01 | 29.12.2010

a z przewodników to :
z pascala jest przewodnik Azja Poludniowo- Wschodnia i tam jest wszystko : Tajlandia, Wietnam , Laos, Kambodża, MAlezja itd
albo National G. Wietnam.

chetnypodrozy dołączył
25.01.2010

chetnypodrozy 22:39 | 29.12.2010

A który bedzie lepszy pod wzgledem ogolnym? Głownie chodzi mi o dodatkowe informacje typu godziny otwarcia, ceny itp.

qzaj dołączył
28.01.2010

qzaj 20:18 | 30.12.2010

Pascal to jest przedruk LP wiec zawsze bedzie nie aktualny jesli chodzi o ceny i troche nieaktualny jesli chodzi o baze hotelowa. NG nie korzystalem wiec nie wiem. Jesli koniecznie chcesz prewodnik po polsku to wez Pascala a na miejscu kupisz za grosze najnowszego LP (ksero w formie ksiazki, lecz z marnej jakoscia mapami).

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 07:04 | 03.01.2011

Co do tanich linii lotniczych Jetstar, to lubia odwolywac loty i czekac az uzbiera sie pelen samolot. Czasami sie czeka 2h, czasami 8h a czasami do nastepnego dnia!
Pociagiem najlepiej przejechac sie z Hue do Da Nang. Reszte

polvietcom dołączył
24.08.2009

polvietcom 07:06 | 03.01.2011

Wietnamu tak jaki pisali koledzy powyzej przy pomocy open ticket'a. Oprocz HN i HCM warto zobaczyc Sape, Ha Long, Hoi An, Hue, My Son, Da Lat, Pleiku... Czesc wycieczek lepiej zrobic z biurem podrozy, czesc mozna samemu!

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl