Forum dyskusyjne

safari-kompletowanie sprzętu foto

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

Gonia64 dołączył
25.02.2010

Gonia64 17:38 | 27.12.2010

Drodzy Globtroterzy,
z ogromną radościa i podnieceniem przygotowuję się do safarii w Kenii.Wylatuję 25.01.2011 r.Z mężem jedziemy na wycieczkę zorganizowaną przez Ecco travel. Kompletują więc sprzęt,mam Canona Eos 450 D i obiektyw 55-250 mm,zastanawiam się nad telekonwerterem do niego, ale nie jestem pewna czy w przypadku zdjęć "z ręki" zda on egazmin.Może ktoś mi podpowie??będę wdzięczna i obiecuję świeże afrykańskie fotki po powrocie...pozdrawiam Wszystkich Globtroterów

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:22 | 27.12.2010

Obawiam się, że w Twoim przypadku niewiele z tego będzie. Sprawdź światło obiektywu przy ogniskowej 250mm. Konwerter x2 zmniejszy jasność obiektywu o 2 EV, czyli x4. W przypadku zdjęć z ręki, czas naświetlania powinien być co najmniej równy ogniskowej aparatu albo krótszy dla obiektywu 250mm to co najmniej 1/250s, jeżeli posiadasz obiektyw ze stabilizacją obrazu ten czas może być dłuższy. Ja robię zdjęcia lustrzankami analogowymi i na cyfrze nie znam się tak do końca, ale to są zasady ogólne w fotografii.
Pozdrawiam Zbyszek

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 18:25 | 27.12.2010

Acha, ja po prostu mam obiektyw 80-200 ze swiatłem 2,8 i jeżeli zależy mi na jeszcze większym przybliżeniu to wykadrowuję obraz. Film analogowy to ekwiwalent pełnoklatkowej matrycy około 20mln pikseli.
Zbyszek

pitol0211 dołączył
27.12.2010

pitol0211 21:44 | 27.12.2010

Witam,
w poniedziałek wróciłem z Kenii z safari. Co prawda używam Nikona, ale.. Obiektyw 55-250 da Ci ekwiwalent ogniskowej 88-400, co w wiekszości przypadków w zupełności wystarczy. Wiekszość zwierząt jest w zasięgu ręki i spokojnie tym sprzętem można fotogtafować. Ważniejsza jest stabilizacja, bo safari odbywa się wczesnie rano albo po południu i czasami brakuje światła, a w takich warunkach telekonwerter za bardzo się nie przyda. Ja osobiście najczęściej używałem obiektywu 70-300 VR (odpowiednik 105-450) i w zupełności wystarcył. Jak coś było bardzo daleko, to i tak nie warto było marnować klatki, bo na pewno innym razem było bliżej. Życzę udanych fotek i pozdrawiam.

arnie dołączył
04.11.2007

arnie 21:30 | 28.12.2010

Potwierdzam,wszystkie zwierza miałem na wyciągnięcie ręki,no może żyrafy,z tym swoim dziwnym spojrzeniem były lekko dalej :)ale ogólnie po prostu patrzysz lwom w oczy(masai mara i lake nakuru)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl