Forum dyskusyjne

w co wziąć bagaż

kategoria podróże po świecie

kraj Indie

parvati dołączył
03.01.2011

parvati 18:57 | 04.01.2011

Ponieważ za kilka dni lecę do Indii ( pierwszy raz) i zamierzam być tylko w dużych miastach, mam pytanie: czy przemieszczając się między miastami ( samolot lub pociąg) oraz lotnisko/dworzec - hotel ( a potem już bez bagażu) wygodniej z plecakiem czy walizką?

Jadu dołączył
19.09.2003

Jadu 00:29 | 05.01.2011

kto z walizka jedzie do indii ???? ehhh tylko plecak, wez a potem sam/a zobaczysz ze był to dobry wybór

Magz dołączył
06.01.2007

Magz 00:53 | 05.01.2011

Yyyy... Ja zawsze brałam walizkę. Potem tylko chodziłam z torebką po mieście no ale ja walizę mogłam zostawić w domu :D Jak masz gdzie zostawić walizkę, to po co się się męczyć z plecakiem. Tylko plecy Ci się spocą.

meteoryt dołączył
29.12.2010

meteoryt 17:19 | 05.01.2011

Ja na twoim miejscu wziąłbym plecak, dużo wygodniej, a jak dobry plecak to i plecy się nie spocą :-)
Ja wszędzie zabieram plecak i zwykle jestem zadowolony, że nie wziąłem walizki, nawet po głupich schodach jest dużo wygodniej wychodzić.
Pozdrawiam meteoryt.

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 01:47 | 06.01.2011

Dosyc dziwne pytanie. Plecak- mozesz z nim wszedzie sie przemieszczac, masz wszystko przy sobie, gniota sie ubrania, waliza- jesli na kolkach to i sama jedzie tylko gdy wyprawy sa hotelowe, masz transport z lotnisko-hotel zapewniony i nie musisz jej targac jest ok, rzeczy sie nie gniota. Ja zazwyczaj przemieszczam sie duzo, wiec zabieram plecak, nie szpanuje wtedy modnym ciuchem, niepogniecionym, bo mi wszystko jedno, plecak potrzebny mi jest gdy chce miec przy sobie wszystkie rzeczy i nie mam ich gdzie zostawic, badz szybko podejmuje decyzje o zmianie miejsca pobytu.....itd....itp.

parvati dołączył
03.01.2011

parvati 10:31 | 06.01.2011

Dzięki za wszystkie rady. Tak jak myślałam, że to tylko kwestia typu wyjazdu. Ponieważ jadę tylko na 2 tygodnie i w planach mam pobyt w miastach ze spaniem w hotelach (tak jak zaznaczyłam w prośbie o radę), to jeszcze się zastanowię, bo w Izraelu (zresztą podobnie jak w większości państw europejskich) byłam np. z walizką, którą zostawiałam tam gdzie spałam, a zwiedzałam z plecaczkiem/ torbą. Może jednak plecak jest na Indie właściwszy...

akirija dołączył
05.01.2007

akirija 15:36 | 07.01.2011

Też sugerowałabym plecak, walizka dobra jest tam gdzie wszędzie są chodniki...a nie krowie placki.

asinka72 dołączył
09.01.2011

asinka72 20:12 | 09.01.2011

z walizka moglabys sie wybierac gdbys jechala z jakims biuem podrozy co wszedzie klimatyzowanym autokarem podwiezie...ale jesli to blizej "niezorganizowany wyjazd" to stanowczo polecam plecak.

asinka72 dołączył
09.01.2011

asinka72 20:14 | 09.01.2011

aha, przypominam tez ze koleje indyjskie nie sa az tak dobrze zorganizowane i komfortowa jak polskie, nawet podczas grudniowej "masakry" ;)

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 23:32 | 09.01.2011

mysle ze nawet "grudniowa masakra" to przy kolejach indyjskich pikus, po pierwsze dostac sie do srodka bez twardych lokci - cud, dwa : znalezc swoje imie i nazwisko na liscie wlasciwego wagonu drugi cud, troche spokoju i intymnosci trzeci cud (chyba ze wykupilo sie super luksus gdzie sa kabiny zamykane jakim ja nie jechalam), czwarty cud: nie smierdzi. Jesli masz wysoki budzet to zdecydowanie lepsze samoloty (a wtedy walizka jak najbardziej), bo do samolotu taxi driver zawiezie i po plackach isc nie bedziesz musiala.Autobusy to kolejna zdecydowanie inna bajka, chyba duzo bardziej esktremalna jazda niz pociag:) ja spedzilam lacznie ponad 40h w liniach kolejowych indyjskich.....

parvati dołączył
03.01.2011

parvati 07:06 | 21.03.2011

Pociągi w indiach przeżyłam - ekstremalny był dworzec w Agrze a właściwie za Agrą - z oczekiwaniem na ekspres ponad 13 godzin i następne 12 w pociągu. Przy czym żadnych kłopotów z wejściem czy intymnością nie miałam, bo kupiłam bilet bardzo dobrej ( ichnej) klasy. A z Waranasi do Delhi - spóźnił się tylko o godzinę i na miejsce przyjechał spoóźniony chyba tylko o jakieś 4 godziny, ale jechałam najlepszą klasą i wbyło dobrze.

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 11:59 | 22.03.2011

mają tam zapory przeciw inwalidzkie na przejściach dla pieszych więc z plecakiem łatwiej się przez nie przeskakuje, do pociągu warto mieć worek zapinany do schowania plecaka ( w sklepach turystycznych ok 100zł) zamykasz plecak z butami przypinasz łańcuchem i śpisz spokojne a rano wyciągasz czysty nie zakurzony i nie okopany plecak.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl