Forum dyskusyjne

10 dni w Maroku

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 22:47 | 06.01.2011

cześć,
wybieramy się ze znajomymi na 10 dni do Maroka. Lądujemy w Fez 3 lutego i tak sie zastanawiamy jaka strategie obrac. Wiecie chodzi o efektywne wykorzystanie tego krotkiego czasu. Zastanawialismy sie nawet nad lotem do Agadiru, ale sprawdzilismy ceny i z tego co podaja na necie nie jest to tania opcja. W gre wchodzi jeszcze wypozyczenie samochodu, ale tez nie wiemy na jakie koszty bylibysmy narazenii.... (wezcie prosze pod uwage termin wylotu, jest to pora raczej deszczowa, wiec mozemy roznie trafic). Jak macie jakies propocycje, uwagi bardzo prosimy o rady :) Moze ktos juz byl na tak krotko :)
Pozdrawiam :)

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 23:08 | 07.01.2011

ja będąc w Maroko podrózowałam tamtejszymi autobusami. Są różnego typu, od expresowych po najzwyklejsze, zatrzymujace sie wszędzie :) ale kazde z nich są tanie. te zwykłe mają jedynie nieprecyzyjnie określone godziny odjazdu - kierowca czeka na komplet pasażerów :) mimo wszystko polecam - tanio i bezpiecznie. pozdrawiam i zazdroszcze :) Maroko jest niesamowite!!!!!

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 12:17 | 08.01.2011

wlasnie poczatkowo tez tak planowalismy, ale jestesmy ograniczeni czasowo tak jak wczesniej wspomnialalam 10 dni (ladujemy i wylatujemy z Fez). Dlatego zastanawiamy sie jaka trase obrac zeby byla " najtresciwsza"

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 21:37 | 09.01.2011

ja startowałam z Agadiru, z największa plażą jaką widziałam :D Koniecznie musicie zobaczyć Marrakesz po zmroku!! Z Fez autobusem to ok.7h jazdy, drugie tyle jest do Agadiru. Trasa wiedzie przez Góry Atlas. Widoki niczym w Wielkim Kanionie :D dominuje kolor czerwony... Mając chorobę lokomocyjną - bez aviomarinu nie radzę wsiadać do auta! Polecam także nadmorskie miasteczko Essaouira (nie pamietam jak sie poprawnie pisze). Niesamowity klimat i świeże ryby :)..., jeżeli lubisz błękitny kolor - to miejsce Ci sie spodoba :) z Agadiru zwykłym PKSem jechaliśmy 4h, a autobus miał trasę do Casablanki. Ja niestety tam nie dotarłam :( Jeżeli chcecie zobaczyć stolicę, nowoczesne życie współczesnych ludzi - to tylko w Rabacie. Są także miłosnicy stolicy...

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 21:37 | 09.01.2011

ja startowałam z Agadiru, z największa plażą jaką widziałam :D Koniecznie musicie zobaczyć Marrakesz po zmroku!! Z Fez autobusem to ok.7h jazdy, drugie tyle jest do Agadiru. Trasa wiedzie przez Góry Atlas. Widoki niczym w Wielkim Kanionie :D dominuje kolor czerwony... Mając chorobę lokomocyjną - bez aviomarinu nie radzę wsiadać do auta! Polecam także nadmorskie miasteczko Essaouira (nie pamietam jak sie poprawnie pisze). Niesamowity klimat i świeże ryby :)..., jeżeli lubisz błękitny kolor - to miejsce Ci sie spodoba :) z Agadiru zwykłym PKSem jechaliśmy 4h, a autobus miał trasę do Casablanki. Ja niestety tam nie dotarłam :( Jeżeli chcecie zobaczyć stolicę, nowoczesne życie współczesnych ludzi - to tylko w Rabacie. Są także miłosnicy stolicy...

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 21:42 | 09.01.2011

a w jakim okresie TY bylas, mam na mysli m-c ? i jak dlugo ... znajomi proponuja wynajac samochod, jak to widzisz?

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 18:17 | 11.01.2011

ja byłam na 2 tyg, ale pojechałam tam głównie wypocząć;).Jednak nie potrafie plackiem leżeć na leżaczku :D Byłam na przełomie X i XI. Pogoda wtedy idealna na podróżowanie autobusami, bo nie doskwiera upał, a i nie marznie się wieczorami. W południe można poplażować na słoneczku by naładować baterie, a o zmierzchu poszaleć ;) jak na razie Maroko jest moim jedynym krajem, w którym mogłabym zamieszkać :) ciepły i suchy klimat Afryki z nutą francuskiej kultury :) jeżeli masz jeszcze jakies pytania, moze uda mi sie pomóc :) a tak w ogóle, kiedy planujecie wyjechać? macie już określone wstępne koszty? janekka9 zbierał tutaj ekipę na zwiedzanie Maroko. Może on podsunie ciekawe propozycje?...
pozdrawiam

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 23:25 | 11.01.2011

My wylatujemy 2 lutego do Mediolanu stamtad 3 do Fez, a mamy wracac 11. Bilety w dwie strony kosztowaly nas 367 zl (bierzemy tylko bagaz podreczny). A ile jeszcze tam wydamy tego nie wiem, ale nie wydaje mi sie zeby to byla jakas przesadna suma. Widze, ze interesuje Cie podobny tryb podrozowania do mnie, jak nastepnym razem bdz sie gdzies wybierac to dam znac. Jak nasuna mi sie jeszcze jakies pytania bd pisac :D

Agucha dołączył
17.02.2008

Agucha 14:22 | 14.01.2011

Rozważaliści opcję wypożyczenia auta? Ciekawsze od kierunku wybrzeże jest kierunek pustynia, polecam Merzouga i wyprawę na pustynię z noclegiem na pustyni. Poza tym marakesz, a jak juz jestescie koło Fezu to KONIECZNIE musicie odwiedzic Szewszewan. Cudne niebieskie miasteczko w górach , dla mnie najpiekniejsze miejsce w Maoku. Już poczułam smak słodkiej Mint Tea w jednje z tych pięnych kolorowych knajpek...

poleslavus dołączył
05.01.2011

poleslavus 00:41 | 15.01.2011

Również się wybieram tyle ze pod koniec lutego i chyba przeważy opcja z wynajmem samochodu jako ze zawsze mozna sie nim przemieszczac i spac w nim lub biwakowac obok.Cena za wynajem przy 6 dniach to okolice 700zł za KIA Picanto i to chyba najtansza opcja.Benzyna to koszt ok 4pln za litr.
Gdyby ktoś miał ochote dołączyć to zapraszam, zawsze koszty troche niższe:)

paradaro dołączył
16.01.2011

paradaro 23:11 | 16.01.2011

Cześć, pewnie lecicie ryanair, ceny rewelacyjne! Złapałem małą chandrę, do nart w marcu nie wytrzymam.Pewnie wybiorę się do Maroka w tym samym terminie.Proszę o kontakt paradaro@yahoo.com,bez zobowiązań. Pozdrawiam!

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 16:42 | 17.01.2011

puścilam info do ludzi z ktorymi jade. Wiec jak cos to dam znac :) bo w sumie mamy zamiar wynajac samochod i w zasadzie mamy pelny sklad ale zobacze czy juz wynajeli czy jeszcze daloby sie cos zrobic...

kasiaijulka dołączył
07.01.2010

kasiaijulka 15:43 | 18.01.2011

sprawa, wyglada tak. Samochod juz mamy zarezerwowany, wiec niestety nie mamy juz miejsca. Ale spokojnie mozemy spotkac sie gdzies na trasie np na piwo :) My bedziemy w Fez 3 lutego a powrotny mamy tez z Fez 10 lutego. Chcemy zrobic objazdowke, wiec jesli trafilibysmy w to samo miejsce to fajnie byloby sie spotkac. Co myslisz?

paradaro dołączył
16.01.2011

paradaro 22:29 | 19.01.2011

Lecę do Fez 29 stycz , wracam 8 lutego. Nie mam jeszcze planu. Bilety kupiłem przed chwila. Może nasze drogi się skrzyżują..Odezwijcie się na maila, to wymienimy się tel. Pozdrawiam !

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl