Forum dyskusyjne

na własną rękę czy z biurem podróży

kategoria podróże po świecie

zaneta_paw dołączył
27.08.2010

zaneta_paw 20:58 | 08.01.2011

witam,

mam dylemat i liczę, że podróżnicy zechcą podzielić się ze mną swoimi doświadczeniami; może doradzić. Otóż zamierzam w te wakacje wybrać sie z mężem na wakacje doChorwacji (może Bułgarii) - w jakieś ciche, urokliwe miejsce. Kalkuluję różne opcje (mamy dośc skromny budżet) i okazuje się, że tak zachwalane podróże wlasnym samochodem wcale nie są tańsze od zoraganizowanych przez biura podróży. Nie wiem gdzie popełniam błąd (jeśli popełniam). Zakładam, że ludzie zwykle wynajmuja apartamenty na 4-6-8 osób i koszty rozkładają sie inaczej, niż przy dwóch osobach.

14000 km (z Katowic) to koszt benzyny (taniej będdzie na gazie) ok. 1200 złw obie strony. Do tego noclegi... i tu mam zagwozdę. Strony, po których chodze proponują apartamenty za - powiedzmy średnio - 40 eur za dobę. Czyli 160 zł. Przy 10 dniach mamy zatem;

noclegi dla dwóch osób 3.200 zł
przejazd 1200 zł
RAZEM 4.400 zl

To jakis koszmar cenowy przy założeniu, że z biurem autokarem mozna pojechać (nocleg i przejazd) mniej więcej za 1300 zl (albo nawet taniej).

Dla dwóch osób taki pobyt kosztuje 2.600 zł

CO JEST NIE TAK Z MOJĄ KALKULACJĄ??

Moze macie jakieś cenne doświadczenia..? Może poprostu zapakowac się w auto i pojechać przed siebie, a na miejscu znaleźc nocleg za male eurosiki..? czy o jest do zrobienia..?

I kolejna opcja - może niepotrzebnie nakręcam tamat i powinnam spokojnie wyczekiwać na last minute i zapakowac się w samolot za 1500 zł ze śniadaniem..?

Jestem zakręcona, rozdarta i nie mam pojecia, w którą stronę puszczać wodze fantazji...

roterka dołączył
16.10.2007

roterka 21:23 | 09.01.2011

hej:)byłam w Chorwacji w VIII `09. nasłuchałam sie wcześniej jaki to tani wypoczynek i super widoki itd. Miałam to szczęście, ze jechaliśmy w 7osób, więc nocleg faktycznie wyszedł taniej niż nad Bałtykiem :) paliwa nie liczę, gdyż moje autko mało pali, a drugie było na gaz, no i komplet pasażerów (wyszło taniej niż Twoje wyliczenia). Katastrofą finansową były jednak ceny jedzenia na miejscu! (suchy prowiant nie wystarczył na 14dni) ;) Okazało się, że niestety niskie ceny w Chorwacji już sie skończyły :( lawina Polaków zrobiła swoje :) + inwestycje w autostrady (rewelacyjne warunki do jazdy autem). Owszem, Chorwacja jest krajem robiącym wrazenie na turyście, ale wg mnie, nie za takie pieniadze :( a może dlatego tak uważam, bo widziałam piękniejsze miejsca... ;) Jezeli już się wybierzecie do Chorwacji własnym autem, koniecznie pojedźcie do Mostaru (Bośnia&Hercegovina). Starówka z alabastrowym mostem jest warta zobaczenia !!!
pozdrawiam :)

akras dołączył
03.07.2010

akras 21:43 | 09.01.2011

O jej, jakaś kosmiczna suma Ci wyszła. Ja byłam w Chorwacji 3 lata temu z biurem na objazdówce (te są droższe od pobytówek) przez 7 dni z pełnym wyżywieniem, noclegami i przewodnikami kosztowało mnie to wtedy jakieś 1500 złotych. Ale z drugiej strony, mój kolega był w Chorwacji rok temu w wakacje i rzeczywiście mówił, że niesamowicie podrożała żywność (nie wiem czy mu wierzyć, ale twierdzi, że wina podrożały 5 razy). Ja myślę, że to nie przez Polaków, tylko przez Niemców. Pozdrawiam.

Zasmakuj Portugalii (ban) dołączył
15.06.2013

Zasmakuj Portugalii (ban) 16:22 | 05.08.2014

Hej mam biuro podróży i z biurem jest ZAZWYCZAJ taniej, bo biura otrzymują inne ceny od poszczególnych "podwykonawców" tj. hoteli, przewoźników - jeśli obiekt chce współpracować z biurem to dzieli się swoim zyskiem z takim biurem, klient nie płaci więcej niż jakby nabył nocleg bezpośrednio, najczęściej po prostu hotelarz mniej zarobi... tak to działa u nas :-)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 22:38 | 09.01.2011

Hm 14 000 km to chyba dojedziesz do równika, nie wiem ile zamierzasz przejechać dziennie, ale ciężko Ci będzie w dwa tygodnie. A z cenami apartamentów faktycznie jest ok 40 Eur za pokój, ale możesz się targować, a w pewnej odległości od morza powinno być taniej

ska dołączył
10.01.2011

ska 13:51 | 11.01.2011

moi rodzice byli w sierpniu/wrześniu 2010i wydali na osobę 2000 Split-Pak-Krk. Dużo jeździli, pływali skuterami. Ale żywność brali z Polski bo tam wszystko b. drogie- ceny dla Niemców, albo dobrze zarabiających Polaków

zaneta_paw dołączył
27.08.2010

zaneta_paw 19:40 | 12.01.2011

tradycyjnie mnożę zera przy liczbach :-)

dzięki za wszystkie komentarze. Przemyslę.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 20:20 | 12.01.2011

A teraz masz jeszcze euro po 3,86 więc już jest znacznie taniej...

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 20:28 | 12.01.2011

A tak serio nie wiem w który region chcesz się wybrać. Ja byłem w 2009 - nawiasem można to zobaczyć po zdjęciach (2 dni na Istrii w Porecu, 1 dzień pod Splitem, 1 dzień w Plitvicach 1 dzień pod Dubrownikiem, 1 dzień na Hvarze, i 1 dzień po drodze między Trogirem a granicą bośniaską, reszta noclegów w Bośni, bądź Czarnogórze. Ceny od 40 Euro nad morzem (za apartament na 4 osoby) do 45-50 ale to już za super warunki w Czarnogórze. Tyle tylko, że ja nocowałem po jednym dniu w tych miejscach, i to nie jest pożądana opcja. Jak będziesz dłużej, to masz szansę na sporą zniżkę. Musisz negocjować. To noclegi. Ceny żywności porównywalne, z tym, że unikaj sklepów położonych w pasie wybrzeża, bierz supermarkety tak z kilometr od morza, ceny będą ok. Chcesz więcej - pytaj. Pozdrawiam

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 13:28 | 13.01.2011

Wszystko zależy od tego czy zniesiesz podróz autokarem -ja nie
noclegi można znaleźć taniej ale w drugiej linii (np po drugiej stronie drogi od morza 20-30 euro a bywało ,ze po 10 euro za osobę brali zamiast za pokój - wszystko kwestia standardu i widoku,), knajpy są drogie ale mając apartament z kuchnią i robiąc zakupy w hiperach ( na wjeździe do każdego większego miasta) wyjdzie jak w domu. Ale sklepy w małych mieścinkach turystycznych nawet tej samej sieci co hiper - to już ceny jak w Międzyzdrojach. Ryby najlepiej kupować na przystani z samego rana , podobnie małże i robić samemu- bo w knajpie bardzo drogo. Do paliwa dolicz koszty autostrad, vinetek .Nie zmienia to jednak faktu ,że i tak wychodzi taniej niż nad naszym morzem

wiking dołączył
13.01.2011

wiking 19:25 | 13.01.2011

tak Chorwacja to piękny kraj, byłem tam wraz z rodziną, tj. żoną i synem już czterokrotnie, zjechaliśmy ją własnym samochodem od góry do dołu. Niestety w sierpniu 2009 r. będąc na wycieczce jednodniowej w Dubrowniku byłem zszokowany drożyzną - choc Dubrownik słynie z wysokich cen. Z tego co pamiętam Dalmacja jest chyba relatywnie najtańsza w całej Chorwacji, niestety Istria to już znaczny wydatek. Oczywiście możecie wybrac Bułgarię, jest relatynie tanio albo poruwnywalnie do naszego kraju. Ja grąco polecam rozważenie wyjazdu do Czarnogóry, jest cudowna i mała, więc w 10 dni można sporo zobaczyc. Polecam okolice Zatoki Kotorskiej-ewenement w skali europejskiej. W sierpniu 2009 r. byliśmy już drugi raz w Czarnogórze w miejscowości Herceg Novi, było z tamtąd dośc blisko do Bośni i Hercegowiny gdzie ceny są bardzo przyzwoite (i płacimy wszystkim co jest wymienialne). Z Herceg Novi można sobie zrobic wycieczkę właśnie do Dubrowniuka i na wyspę Locrum.

wiking dołączył
13.01.2011

wiking 19:27 | 13.01.2011

zapomniałem dodac, iż w sierpniu 2009 r. za dobę z rodzinką płaciliśmy 9,5 Euro, czyli znacznie niżej niż ofrują biura, i miejsce oraz pokoje były na bardzo przyzwoitym poziomie.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 11:03 | 16.01.2011

A gdzie udało Ci się płacić 9,5 Euro ? Bo to strasznie tanio. Za pokój, czy za osobę ?

TESSA_43 dołączył
15.11.2009

TESSA_43 12:18 | 16.01.2011

W czerwcu 2010 r. zapakowaliśmy bagaże i pojechaliśmy do Chorwacji bez jakiejkolwiek rezerwacji. Pierwszy nocleg w okolicach bratysławy, kolejny udało się znależc pod Rijeką za 20 euro za pokój ze śniadaniem. Zwidziliśmy Istrię, po 4 dniach przenieśliśmy się zwiedzając jez. Plitvickie w okolice Splitu, tu noclegi za 15 euro za pokój + darmowe butelki doskonałego wina z winnicy gospodarza :). Po zwiedzaniu PN Krka, Zadaru, Trogiru, Splitu ruszyliśmy w kierunku Dubrownika. Pojechaliśmy na płw. Peljasać i tu udało nam się wynająć i wynegocjować cenę za apartament nam morzem i z własnym basenem za 40 euro za apartament. Ceny żywności były porównywalne , czasami drożej niż w Polsce. Generalnie Chorwacja jest cudowna, ludzie, których spotykaliśmy byli bardzo życzliwi i zawsze mogliśmy liczyć na pomoc w znalezieniu kwatery, nawet w późnych godzinach wieczornych. Zawsze o noclegi można pytać na stacjach benzynowych :).
Pozdrawiam

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 14:57 | 16.01.2011

W przypadku Chorwacji faktycznie wyjazd z biurem często może wyjsć Ci taniej niż jazda samodzielnie - szczególnie w dwie osoby. natomiast jazda samochodem ma tą zaletę, że jedziesz tam i wtedy gdzie i kiedy masz na to ochotę. Wszystko zalezy od potrzeb. Rezerwując w listopadzie wyjazd autokarowy z 9 noclegami na miejscu w apartamentach w Makarskiej ceny zaczynały sie już od ok 550 zl za osobe. W tej chwili rabaty sąmniejsze ale nadal w czerwcu można pojechać za ok 600 zł za os z autokarem, zakwaterowaniem i ubezpieczeniem - np www.wakacje.turystyka.pl 

12 dniowa wycieczka ze zwiedzaniem Splitu, Trogiru, Dubrownika i wodospadow KRK-a z rabatem to ok 1400 zł + bilety wstepu - w zależności od terminu.

Apartamenty nawet (a może własnie ) zalwtwiane przez biuro można dostać w tej chwili od ok 150 euro za tydzień w kwietniu czy maju do 300 euro w czerwcu czy na poczatku lipoca.

W razie zainteresowania adresami służe na priv
Pozdrawiam

kudik dołączył
20.07.2009

kudik 21:28 | 17.01.2011

A poza sezonem na południu i np w Czarnogórze da sie złapać pokoje już od 10 euro za pokój :) Sprawdzone na przykładzie Ulcinji gdzie za drugą noc zapłaciliśmy we wrześniu właśnie dyche - piękny pokoik z lodówką i aneksem kuchennym, kilkadziesiąt m od plaży :) Także można i tak :)

marta dołączył
07.12.2009

marta 09:27 | 18.01.2011

Witam,
w maju 2010 byliśmy w Makarskiej - Baska Voda. za apartament 4-osobowy (2 pokoje z kuchnia i lazienka, wyposażone) płaciliśmy po 10 euro od osoby za dobę. W lipcu 2009 w Drveniku 11 euro (trzeba się targować). Paliwo ok 1000zl. Jedzenie w restauracjach bywa dość drogie, warto zabrać coś ze sobą. Warto jechać na własną rękę. Wypożyczenie samochodu na miejscu też będzie drogie. Pozdrawiam

mickin dołączył
18.11.2007

mickin 23:26 | 18.01.2011

hej.
Moim zdaniem wyjazd na własną rękę może nie wyjdzie taniej ale na pewno zdecydowanie lepiej - bo będziecie niezależni i zobaczycie to na co macie ochotę ( dla mnie to największy argument) Byłem w Chorwacji samochodem i nie wyobrażam sobie zwiedzać z autokaru.
Zawsze lepiej jest jechać większą grupa wtedy koszta się rozkładają.
Powodzenia :)

kolezanka dołączył
14.01.2011

kolezanka 11:45 | 21.01.2011

witaj, popieram zdanie mickina .
podróżowanie na własną reke ma niesamowicie więcej uroku niż w zorganizowanej grupie, gdzie wszystko trzeba robić na konendę.
Można jechać i zwiedzać co się chce, jeść kiedy i na co ma się ochotęe i ogólnie robi się to, na co w danej chwili mamy chęć.
Proponuję wyjazd poza sezonem - pogoda dopisuje, woda jeszcze ciepła a ceny niższe niżz w wakacje. Pozdrawiam:)

ucateloly dołączył
06.12.2016

ucateloly 15:42 | 06.12.2016

Teraz to już nie ma szans na taki nocleg. Obecnie trzeba wydać przynajmniej 25 euro za jedna osobę :/

--
orzeszowie.pl/miejskie-potyczki-kierowcy-vs-piesi/ 

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 20:54 | 24.01.2011

Na wlasna reke! Wzdluz wybrzeza, cos cudownego!

Dorotka77 dołączył
01.02.2011

Dorotka77 14:26 | 02.02.2011

Spędziłam w zeszłym roku wakacje w czerwcu w Chorwacji. Faktycznie dojazd samochodem daje dużą swobodę, ale nie daje możliwości zwiedzenia wysp. Na pewno jestem stronniczy, ale dojechać do Chorwacji można za 400zł w obie strony od osoby, a na miejscu wybrać się na rejs jachtem. można zobaczyć niezapomniane widoki, i odwiedzić miejscowości do których nie dotrze się samochodem. Z cenami też trochę wszyscy demonizują. Dzienny koszt wyżywienia przy założeniu że jeden posiłek jemy w knajpce zamyka sie w kwocie 100 zł, jeżeli sami przygotowujemy sobie posiłki ( jachty mają normalnie wyposażone kuchnie ) to koszty można ograniczyć do 60 zł.
Proponuje miłośnikom taniego wypoczynku wybrać się do miejscowości wypoczynkowej nad Polskim morzem i spędzić wakacje ograniczając się do tych sum.
Reasumując wyjazd do Chorwacji poza sezonem wliczając wszystkie wydatki mieści się w kwocie 2.000zł, w szczycie sezonu trzeba do tego dodać około 300-400zł. Pływałam w zeszłym roku z firmą Bosfor - strona internetowa - www.bosforrejsy.pl  z skipperem Mirkiem. i faktycznie zmieściłam sie ze wszystkimi wydatkami w kwocie 2.000zł
Pozdrawiam

Olga Maria dołączył
11.08.2011

Olga Maria 14:06 | 11.08.2011

Na własną rękę byłam samochodem jakieś 2 tyg. temu, ale z kompletem pasażerów tj. znajomych i wtedy wychodzi nie drogo. Wyjechałam z Warszawy, podróż zajęła ok 19 godzin na Istrię. Zakwaterowaliśmy się w miejscowości Rabac , którą szczerze polecam (tak jak i Rijekę, Pulę,Split, Labin,Dubrownik, fajne sa również wysepki: Korcula, Cress i Krk). Za każdym razem kiedy wracam samochodem mam ochotę lecieć samolotem (to tylko ok 1,5 h lotu), mimo świetnych dróg taka ilość godzin spędzonych w aucie jest męcząca. Raz jechałam nawet 24 h w jedną stronę, ale było to spowodowane niesprzyjającymi okolicznościami. Przestrzegam przed kierowaniem się GPS-em na Słowacji - tam trasy na pole i w krzaki oznaczone są jako normalna droga. PATRZCIE NA ZNAKI.Trzeba pamiętać też o opłatach za przejazd np. przez tunele, niektóre odcinki autostrad itp.Widoki są jednak warte każdego wysiłku a pogoda i turkus wody zawsze powalają mnie na kolana.Pozdrawiam
Olga

zbieg dołączył
18.08.2011

zbieg 11:54 | 18.08.2011

ja w tamtym roku pojechałam na własną rękę i wyszło o wiele taniej niż z biurem podróży
nocleg zarezerwowałam sobie na tym serwisie www.adria24.pl/ 
a jeśli chodzi o dojazd to już na własną rękę
plus jest tego że mogliśmy się zatrzymywać w każdym miejscu które nas zaciekawiło

k.swiet@ dołączył
25.12.2010

k.swiet@ 08:16 | 19.08.2011

hej my śmigamy sami autem podobno taniej...

Hakunamatataa dołączył
24.01.2012

Hakunamatataa 10:50 | 24.01.2012

Cześć, a słyszał ktoś może o biurze edom?? Ich stronka to www.edom.pl 
znalazłam tam fajną kwaterę ale nie wiem czy u nich rezerwowac niby to jakaś filia niemieckiego biura... sama nie wiem... rezerwował może ktoś już u nich??

ongeden dołączył
12.10.2016

chmaroza dołączył
20.02.2012

chmaroza 20:46 | 20.02.2012

Taka mala prywatna plazyczka I jak dojechac ;) na moim bloogu jest kilka okien z reklamami turystycznymi - super ceny wiec warto kliknac. www.foxy-inmyeyes.blogspot.com 

chmaroza dołączył
20.02.2012

chmaroza 21:08 | 20.02.2012

Ja pojechalam na wlasna reke samochodemz polski I pierwszy przystanek byl na wyspie krk ( opisana na moim bloogu www.foxy-inmyeyes.blogspot.com  na ktorym jest kilka ciekawych reklam z ofertami na wyjazdy ) Czy sie oplaca jechac na wlasna reke?
TAK TAK TAK TAK na stopa autem obojetnie jak. Prawda jest taka ze jak sie Jedzie swoim autem to mozna pojechac I dojechac gdzie sie chce I zostac jak dlugo sie chce. Ja akurat nie zostawalam w hotelach bo bylam na kempingu czyli spalam gdzie chcialam... Jedna wskazowka jak juz bedziecie laski przekraczac predkosc to sieupewnijcie ze ladnie wygladacie ;) mnie zlapala policja - zaplacic musialam ale dzieki wrodzonemu urokowi trzy razy mniej niz powinnam. Pozdrawiam I udanych wedrowek

Norbert717 dołączył
06.08.2014

Norbert717 17:27 | 06.08.2014

Fajne miejsce, chciałbym tam pojechać po ślubie, bezpiecznie jest. Tutaj chwalą że pięknie www.weselezklasa.pl/ 

[konto usunięte] dołączył
10.01.2012

[konto usunięte] 21:53 | 21.02.2012

Cześć W naszej ofercie możesz znaleźć miejsca noclegowe - domki i apartamenty w znacznie niższej cenie niż wymieniłaś - może coś Cię zainteresuje?

Heyerdal dołączył
25.03.2012

Heyerdal 18:52 | 25.03.2012

Ahoj!
Przede wszystkim trzeba wyważyć-pomiędzy ceną a oczekiwaniami.
I jak chcecie spędzać czas-czy leżeć i prażyć sie na słońcu i pić drinki ALL INC.. , czy trochę aktywnie-zwiedzać i pływać.
Po pierwsze - do Chorwacji nie jest daleko - wiec jadąc samochodem jesteście niezależni-można spędzić wakacje na campingu-albo samemu sobie na miejscu znajdując-jak sie nie spodoba- zmieniając, albo z Vacansoleil--szczególnie na początku albo na końcu sezonu mają niższe ceny-środek sezonu -wiadomo-zawsze winduje ceny.
Cały rok siedzi sie w bloku-a na campingu-kontakt na naturą i odpoczynek zapewniony
Pozdrawiam

10.01.2012

[konto usunięte] 13:34 | 26.03.2012

Taka prawda że cały rok siedzimy w jednym miejscu i zmiana na hotel w zasadzie niewiele wnosi - chyba że faktycznie ktoś się nastawia na leżenie. My raczej jesteśmy zwolennikami aktywnych wakacji :)

23.02.2012

[konto usunięte] 16:15 | 27.03.2012

Chyba taniej jest na własną rękę,jednak jadąc z biurem,nie musimy się zupełnie o nic martwić. Wszystko mamy podane jak na tacy,po prostu wsiadamy i jedziemy.

10.01.2012

[konto usunięte] 13:24 | 12.07.2012

Po ostatnich wydarzeniach związanych z Triadą jednak warto dzisiaj przemyśleć sprawę raz jeszcze.

lilou dołączył
16.07.2011

lilou 22:57 | 01.07.2014

Ja zawsze samodzielnie i zawsze jest rewelacyjnie :) O moich podróżach na własną rękę zapraszam na bloga:

annakieltyka.wordpress.com 

Kotek142 dołączył
06.07.2014

Kotek142 14:53 | 06.07.2014

Warto jak się ma dobre autko, pełen samochód osób to jechać na własną rękę i zawsze to można więcej pozwiedzać

żeglarz dołączył
29.02.2012

żeglarz 20:57 | 22.07.2014

Od kilku lat jeżdżę do Chorwacji samodzielnie, zawsze w ciemno, w ten sposób wiesz co masz a nie dziwisz się, że wynajęty pokój jest kiepski i w dziwnym miejscu.
W tym roku jadę we wrześniu ale na rejs żaglówką, rejs niskobudżetowy (całość razem z jedzeniem 750 PLN +~120 Euro), dojazd własnym samochodem lub autobus 470 PLN w dwie strony.
Jak ktoś ma ochotę to mam 2 miejsca.
Kontakt: turysta@onet.pl
Będzie możliwość zobaczenia Chorwacji zupełnie innej niż z lądu.

eduardaa dołączył
30.09.2016

eduardaa 13:07 | 30.09.2016

czasem lepiej na własna rękę bo faktycznie zwiedza się to co się chce zwiedzić.
Nie jest sie od nikogo uzależnionym. Ale z biurem tez jest dobra opcja. mamy zaplanowana trasę, często są tańsze wejsciówki. nawet wykupienie pzrewodnika jest tansze.

zaufanaksiegowa.pl/ 

selfer dołączył
06.08.2014

selfer 15:12 | 06.08.2014

Ja od kilku lat działam na własną rękę i wydaje mi się, że jest to najkorzystniejszy wybór.

Jeżdżę do Biogardu Na Moru, mniej więcej w połowie lipca. Za nocleg płacę 30E i myślę, że spokojnie można znaleźć coś tańszego, z tym, że nie przy samej plaży, choć kiedyś udało mi się znaleźć nocleg nawet za 10E :)
Bilet rezerwuję przez stronę www.autokary24.pl  od razu w dwie strony, wtedy cena jest o wiele niższa, oraz wybieram opcję open, aby móc swobodnie zmienić datę wyjazdu.

Co do stołowania się na mieście, faktycznie - tanio nie jest.
Ale jeśli mamy wakacje tylko raz w roku, nie ma sensu się ograniczać, tylko czerpać garściami z uroków, jakie daje nam Chorwacja :)

Beatris dołączył
30.07.2014

Beatris 13:49 | 03.09.2014

ja preferują zdecydowanie bardziej takie wyjazdy z biurem podróży. Jestem zbyt wygodna, być może, ale to mi bardziej pasuje.

xmk dołączył
07.02.2013

xmk 20:02 | 20.03.2015

Co do kwater polecam poszukać na stronie www.adriatic.hr/pl  . Na stronie maja dużo zdjęć i można podpatrzeć plaże i rejony. Koniecznie z opiniami :)

Zobacznie równiez stronę wakacjewchorwacji.prv.pl.

Na Hvarze byłem w Mudri dolac, Stari Grad.
Na Korculi wynajmowałem dom z Interhome i mogę śmiało polecić. Teraz też jest w adriatic.hr

Żeby nie było, że to wszystko wyżej to reklamy biur to ja tez wtedy dostanę 5% na następne wakacje za rok :)

mój mail to: michalkorus@wp.pl

wystarczy go wkleić jako kod rabatowy od osoby polecającej po wyborze formy wpłaty zaliczki przy kalkulacji szczegółowej.

Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytania chętnie odpowiem.

MarYanna dołączył
25.03.2015

MarYanna 15:54 | 25.03.2015

Zgadzam się z selfer :)

Podróże na własną rękę mają jednak największy urok... samemu można wybrać miejsce, tempo.

Nie przepadam za zatloczonymi plażami pełnymi... szukam zawsze ciekawych miejsc do znajdywania street artów czy detali architektury :)

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 19:12 | 25.03.2015

Wybór zawsze zależy od nas, a dokładnie od tego co chcemy robić. Amatorzy przemieszczania się, zwiedzania wysp, wysepek, parków i starych miast, bądź trekkingów w niskich lecz wymagających górach, będą cierpieć siedząc w jednym wykupionym hotelu. Oczywiście można kupować extra wycieczki i robić wypady. Osoby nastawione na fotografowanie z wycieczką będą mieli ograniczone możliwości, w dodatku mogą być w konflikcie z pozostałymi uczestnikami wyprawy autokarowej. Dlatego warto rozważyć czego nam potrzeba, może na początek wystarczy dobrze zorganizowana objazdówka, a następnym razem gdy znamy już kraj i miejsca decydować się na indywidualne wyjazdy.

Wiolka62 dołączył
27.03.2015

Wiolka62 14:19 | 27.03.2015

Trafiłeś w sedno! Wszystko zależy od tego czego nam potrzeba.
Ja z mężem, który do samolotu nie wsiądzie za żadne skarby świata, wybrałam się w zeszłym roku z biurem gandalf travel. I wróciłam bardzo zadowolona. Przejazd autokarem nie jest taki straszny jak się wszystkim wydaje. Biuro zabrało nas do Makarskiej (uroda tego miasteczka to osobny temat..). Łącznie z wyżywieniem, zapłaciliśmy około 1500 zł od osoby. Plus oczywiście wydatki własne. Ale za 10 dni pobytu, za przejazd i wyżywienie uważam, że to bardzo przyzwoita cena.
Poza tym ja nie znam języków, mąż też nie więc z biurem po prostu czułam się pewniej.

przemsoon dołączył
07.04.2011

przemsoon 15:09 | 26.03.2015

Jak Chorwacja to tylko samochodem i na własną rękę. Od kilku lat jeżdżę w tamte rejony i nie wyobrażam sobie mieszkania w hotelu. Jak mamy dwa tygodnie lub więcej to jedziemy w ciemno, mieszkamy tydzień w jednej miejscowości i kolejny w innej. Jedziemy, patrzymy czy pasuje nam plaża, jak nie to jedziemy dalej. Przed i po sezonie wolne miejsce można znaleźć w ciągu 15 min, w sezonie raz mi się zdarzyło szukać kwatery przez półtorej godziny. I tak nie jest źle.
Lubię też codziennie jeść w innym miejscu, dlatego nie wyobrażam sobie codziennie tego samego hotelowego jedzenia. A w Chorwacji knajpki są rewelacyjne.

W wyliczeniu (co prawda starym) autora postu jest kwota 3200zł za noclegi. Powinno być 1600 bo ceny na portalach z apartamentami dotyczą apartamentu a nie osoby. Nie mnoży się tego razy dwa.

Gdyby kogoś interesowały moje relacje z Chorwacji to zapraszam na bloga:
blogzpodrozy.pl/tag/chorwacja/ 

zaneta_paw dołączył
27.08.2010

zaneta_paw 14:54 | 31.03.2015

autor wpisu (czyli ja) dziękuje za sprostowanie :)

Dojrzeliśmy do wyjazdu do Chorwacji (w międzyczasie zaliczyliśmy wakacje w kilku krajach, spaliśmy uziemieni w hotelowcach, jedliśmy codziennie to samo (hotele 3*) i wreszcie zachciało nam się być WOLNYM. Planujemy wakacje samochodem; zaczniemy od Zadaru i będziemy zjeżdżać w dół na południe.

KOSZTY noclegów - jeśli dla kogoś okaże się to pomocne, to podaję.
UWAGA! mówię o namiocie:

przy czterech osobach parcela na polu namiotowym (z autem, prądem, dużym namiotem) od 1 ludzika w sumie:

- minimum 35 zł; maximum 68 zł.

Dotyczy średnich parcel nie będących w bezpośrednim kontakcie z linią brzegową.

Patricia. dołączył
09.04.2015

Patricia. 10:58 | 09.04.2015

Bardzo dobrze, że starasz się znaleźć jak najlepszą drogę do wakacyjnych oszczędności:-). W czasie wakacyjnym ja również jestem wyliczona co do grosza i szukam możliwość przeznaczenia większej ilości środków na przyjemności, a nie konieczności typu dojazd czy zakwaterowanie (zwłaszcza za granicą). Po przerobieniu tematu "prywatny środek transportu" i "biuro podróży" znalazłam "coś pośrodku" godne rozważenia. Rezerwuję kwaterę prywatną, na miejsce jadę autobusem (taniej i wygodniej), a aby być mobilną (jeżeli jest taka potrzeba) wynajmuję auto na miejscu. Jest to opcja, którą wybieram gdy grzechem jest nie dojechać w piękne i odległe (z punktu widzenia turysty) miejsca. Wcześniej się wzbraniałam z uwagi na koszt, ale nie jest to aż takie drogie jak się wydaje jeżeli znajdziesz dobre źródło, które niestety ciężko znaleźć. Osobiście, mam pozytywne doświadczenia z Rentmama.com, a o innych, gwarantujących mniej pozytywne wrażenia, nie wspomnę z nazwy aby nie robić antyreklamy:-). Powodzenia:-).

Romanman dołączył
12.06.2015

Romanman 12:23 | 09.07.2015

Moim zdaniem to właśnie najlepiej zapakować sobie samochód w najpotrzebniejsze rzeczy i jak już ruszać do Chorwacji to np. wynająć sobie jacht. Super sprawa! Nie trzeba wakacji spędzać w samochodzie :P moim zdaniem o wiele bardziej opłaca się wydać już tą kase np. właśnie na rejs. Jeśli ktoś jest zainteresowany to polecam czartery jachtów na yachtic.eu. Macie u nich 100 % bezpieczeństwa

karmazyn dołączył
25.01.2015

karmazyn 21:03 | 10.07.2015

Podzielam zdanie poprzednika!Byłem w Chorwacji autem ,w jakimś średnim pensjonacie,w Trogirze,szału nie było,nie planowałem kolejnego wyjazdu w tym kierunku.Jednakże kiedyś za namową znajomych pojechałem na żagle,to zupełnie inna bajka,super miejsca,czasami niedostępne od lądu.Na obecnych jachtach można mówić o sporym wypasie,mam na myśli np.Bavarię 46,reasumując to inna Chorwacja,żadne biuro temu nie dorówna.I od tej pory rokrocznie Chorwacja musi być,ale tylko pod żaglami.Wbrew pozorom nie są to jakieś niebotyczne kwoty.Polecam,naprawdę warto!

nenanena dołączył
13.07.2015

nenanena 21:07 | 13.07.2015

Chorwacja to tylko na własną rękę ;) nie ma innej opcji, ja co 2 lata tam latam a jeżeli chodzi o rezerwację przelotów itd. to oddaję to już mojemu mężowi, wszystko rezerwuje przez portale internetowe traveloppa itp. więc nie trzeba wykonywać setek telefonów

ofongen dołączył
14.09.2016

ofongen 11:45 | 14.09.2016

Dokładnie! Zawsze najlepsze rzeczy są tam, gdzie nie prowadzą organizowane wycieczki :D No i nie ogranicza cię w sumie nic. Jedynie to, być pamiętał drogę do hotelu :D

Pozdrawiam i zapraszam do mnie:
ominzus.pl/biuro_rachunkowe_ksiegowa-walbrzych/ 

matylda22 dołączył
15.09.2016

matylda22 08:47 | 15.09.2016

Dokładnie. zwiedzasz to na co masz ochote i przede wszystkim spędxasz w danym terenie tyle czasu ile chcesz. jeśli wczesniej zaplanuje sie trase to mozan też fajnie zaplanowac sobie zwiedzanie. Ale będąc w Chorwacji warto zagladnac tez do Bośni i Hercegowiny. Przepiękne widoki.
obliczpodatki.pl/jakie-dokumenty-nalezy-zlozyc-przy-otwieraniu-  przedstawicielstwa-zagranicznej-firmy/

Pauuulina77 dołączył
24.10.2016

Pauuulina77 11:37 | 24.10.2016

Też jestem zdania że lepiej jednak samemu :-) Ma się większa swobodę a jadąc w dwie pary na Chorwację to wychodzą te same pieniądze ;-) a może nawet i taniej ;-)

bmors82 dołączył
17.07.2015

bmors82 15:30 | 17.07.2015

>Chorwacja to tylko na własną rękę ;) nie ma innej opcji, ja co 2 lata tam latam a
>jeżeli chodzi o rezerwację przelotów itd. to oddaję to już mojemu mężowi, wszystko
>rezerwuje przez portale internetowe traveloppa itp. więc nie trzeba wykonywać setek
>telefonów

Ja nie mam najlepszych doświadczeń z biurami, a tym bardziej ciężko jest mi sobie wyobrazić, że portale będą lepsze. Mimo wszystko, trzeba się za siebie wziąć i postaram samemu zorganizować, bo potem można tylko sobie pluć w brodę, że czegoś się nie dopilnowało.

[fb] Anna Pertek dołączył
23.07.2015

[fb] Anna Pertek 22:12 | 23.07.2015

Polecam wyjazd z biurem podróży oraz wyspę Korcula :) PRZEPIĘKNA. Przesyłam video-relację w linku obok z wyjazdu lipiec 2015 właśnie na tę wyspę :) www.youtube.com/watch?v=C2w_59KEdn8 

Romanman dołączył
12.06.2015

Romanman 13:27 | 03.08.2015

Moi drodzy, pamiętajmy, że Chorwacja dzieli się na tą morską i lądową :) Moim zdaniem właśnie morska jest o wiele bardziej tajemnicza i fascynująca. Ale oczywiście szanuje również podróżujących na lądzie :)

marysia_90 dołączył
11.08.2015

marysia_90 11:43 | 11.08.2015

cześć

a widzicie różnicę między wyjazdem z biurem podróży a wyjazdem samodzielnie zorganizowanym? wydaje mi się ze jest więcej luzu jak jedzie się samemu, ale jestem ciekawa jak to oceniacie? no i czy warto pojechać w te bardzo popularne turystyczne miejsca czy może są jakieś ciekawsze miejscówki?

gajowy_gugała dołączył
26.01.2013

gajowy_gugała 10:47 | 13.08.2015

W Chorwacji byłem już kilka razy, zawsze na własną rękę, autem. Polecam mniejsze miejscowości pomiędzy Omisiem i Makarską. Noclegi wyszukane na własną rękę są tańsze niż nad polskim morzem a standard często wyższy.
Noclegów bez pośredników, bezpośrednio od gospodarzy można szukać na stronie chorwackie.pl

ayska dołączył
29.10.2015

ayska 12:14 | 27.11.2015

Byłam trzy razy-zawsze na własną rękę. Warto jechać samochodem chociażby ze względu na to, że nie ma problemu z przemieszczaniem się na miejscu, a jest wiele fantastycznych miejsc, które warto zobaczyć a niestety są polożone dalej. Sama trasa jest bardzo dobra, a jeśli ktoś planuje podróż np. do Makarskiej to po drodze można zatrzymać się na nockę choćby w namiocie zabranym ze sobą np. na wysokości Trogiru i Wyspy Ciovo, ja jestem pod urokiem tych miejsc. Żeglować nie było mi dane choć przypuszczam, że jest to fantastyczne przeżycie ale ląd polecam i tak całym sercem ;)

angela88 dołączył
30.11.2015

angela88 11:41 | 02.03.2016

Myślę, że ta kwota jest trochę zawyżona. Jeżdżę do Chorwacji od kilku lat, ostatnie dwa lata autem z własnym dojazdem. Na miejscu załatwiamy pobyt dzięki biurowi podróży Planujemy wakacje i za całą wycieczkę płacimy mniej niż za wakacje nad Bałtykiem. Myślę, że lepiej zainwestować w wakacje za granicą i zobaczyć coś nowego, niż płacić za coś, co widzimy każdego roku :)

marko v dołączył
22.03.2016

marko v 23:03 | 22.03.2016

Cześć. Całkowicie się z tobą zgadzam. Kolejną opcją jest, aby zaplanować podróż z wyprzedzeniem. niedrogiego zakwaterowania można spróbować szukać za pośrednictwem tej strony: apartamenty-chorwacja.com.pl 
Alternatywnie, można nawet dojść do Chorwacji bez rezerwacji zakwaterowania i spróbuj zarezerwować bezpośrednio z właścicielami. Mam nadzieję, że pomogło. Pozdrawiam, Marko.

romek44 dołączył
12.03.2016

romek44 23:26 | 26.03.2016

Zdecydowanie lepiej udać się do Chorwacji na własną rękę. Jest znacznie taniej, a oferta jest szeroka. Chorwaci to naprawdę przyjazny naród.

poodróżniczka dołączył
11.04.2016

poodróżniczka 15:05 | 12.04.2016

Tez tak uwazam ze do Chorwacji lepiej jest sie wybrac na własna rękę poniewaz wychodzi taniej. Mozna sobie zrobi własny plan wycieczki ktory bedzie dostosowany do naszych upodobanmoze i ktory w kazdej chwili moze ulec zmianie.

Kora dołączył
30.09.2015

Kora 00:14 | 01.04.2016

Problem z apartamentami w Chorwacji jest taki, że swoje strony internetowe mają te, które są większe, droższe, właściciel zna angielski, itp. Te tanie zazwyczaj wyhacza się na miejscu - ale to zawsze ryzyko. A swoją drogą to w biurach czasem też mają tanie apartamenty - nie ma się co uprzedzać, tylko trzeba poszukać tego, co Was naprawdę interesuje. A możliwości jest co najmniej kilka.. maniapodrozowania.eu/wczasy-w-chorwacji-noclegi/ 

[fb] Marco Schwarz dołączył
11.04.2016

[fb] Marco Schwarz 23:46 | 12.04.2016

Witajcie. Jesli chodzi o ceny hoteli, czy pensjonatow, to wiem z pewnoscia, ze sa porownywalne, czy zamawia sie samemu, czy przez biuro podrozy. Przez biuro podrozy ma sie tylko (czasami) dodatkowe ubezpieczenie lub mozliwosc zwrotu kosztow w przypadku plajty organizatora lub koniecznosci rezygnacji z urlopu z celow nadrzednych. Jadac latem do Chorwacji autobusem, gdzie temperatura nawet w nocy przekracza 30 stopni nie zazdroszcze nikomu, jesli obok siedzi niedomyty brudas lub otyla osoba, ktora wiele godzin sie nie myla..... A jesli juz tak sie zastanawiamy nad kosztami podrozy (dla mnie sa istotne koszty pobytu, gdyz w ubieglym roku za 2 porcje ryby w restauracji w Chorwacji na wyspie Lastovo zawolano w przeliczeniu 120€) to w Polsce jest tyle pieknych miejsc i do zwiedzania i do wypoczynku. No i mozna dojechac nawet pociagiem.

sisitin dołączył
09.09.2016

sisitin 10:28 | 09.09.2016

Ale nie zawsze wychodzi taniej. Przecież takie bura często mają umowy z hotelami i przewoźnikami, dlatego mają taniej przejazdy i nocowanie. Tylko... no właśnie. Trzeba mieć zaufanie do biura, bo nie raz się czyta, ze kogoś oszukali.
Jeśli chodzi o to, co wyjdzie taniej to ja poradziłam się swojej księgowej, która mi wszystko wyliczyła :D I wyszło, ze biuro jest trochę taniej, ale za to jest mniejsza "swoboda". Warto sie poradzić ksiegowej. Jeśli ktoś szuka, to tutaj łatwo znaleźć taką: www.sumiennyksiegowy.pl/grudziadz 

dux69 dołączył
13.12.2013

dux69 09:03 | 15.04.2016

Tutaj nie ma złotej myśli.Jak się jedzie pierwszy raz to lepiej chyba poszukać i zaklepać sobie lokum wcześniej.Wszystko zależy od miejsca i okresu.Można też przed wyjazdem znaleźć coś na krótki okres by potem na miejscu posiadać czas na szukanie czegoś korzystniejszego.Największym błędem jest wyjazd tam gdzie jest tania kwatera, a nie tam gdzie jest pięknie i chcielibyśmy być.Chorwacja ma jedna zaletę jeżeli chodzi o polskie morze.Pogodę.No i pewne miejsca takie jak Riwiera Makarska ,Dubrownik też warto zobaczyć,chyba że ktoś myśli tylko o leżeniu na plaży.Ogólnie Chorwacja to nie jest jakiś trudny logistycznie wyjazd i znam ludzi co całe życie tylko i wyłącznie tam jeżdżą.

pozdrozeciwroze.blogspot.com/ 

[fb] Jana Umag Apartmany dołączył
26.04.2016

[fb] Jana Umag Apartmany 23:26 | 26.04.2016

ci kto planuje do Istri, Umag moze pitat ale napisat :)
apartmentsrobi.janka@gmail.com
Z slaskie ale juzne Poljske potrebuje manj ako 900km :)

[fb] Tadeusz Nowak dołączył
30.04.2016

[fb] Tadeusz Nowak 21:16 | 30.04.2016

Moi znajomi jeździli kamperem i udało im się znaleźć na tanie miejsca noclegowe: www.camprest.com/pl/lista-campingow/chorwacja.  W ten sposób można faktycznie dosyć dużo zaoszczędzić, bo za nocleg płaci się dużo mniej, a w Chorwacji nie ma problemu z campingami.

Kamil Rogala dołączył
16.02.2016

Kamil Rogala 19:57 | 29.06.2016

Tak czy inaczej w tym roku ceny Last Minute są naprawdę imponujące w dobrym tego słowa znaczeniu. Przykładowo do Hiszpanii można wyjechać już za niewiele ponad 1000 złotych. Wystarczy przejrzeć oferty na Wycieczka.pl - Hiszpania. W Chorwacji również jest bardzo przyzwoicie pod względem cen, więc moim zdaniem chyba warto mieć spokojną głowę i jechać z biurem. No chyba, że ktoś preferuje spontan i brak ograniczeń :)

mietek_87 dołączył
24.08.2016

mietek_87 12:05 | 24.08.2016

Obecnie co raz więcej osób organizuje sobie wakacje z kamperem, tym bardziej, że jest możliwość wypożyczenia takiego pojazdu. Mój kolega nie dawno wrócił z wakacji, które spędził z rodziną w Chorwacji korzystając z wypożyczonego kampera z firmy best-campery.pl/wynajem/.  Stwierdził, że to były jego najlepsze wakacje, bo od nikogo nie był uzależniony.

Polka w podróży dołączył
01.04.2016

Polka w podróży 14:30 | 07.07.2016

Różnie. Zależy od regionu. Po Europie poruszam się sama, ale do Azji pojechałam z tym biurem polkatravel.pl/wyprawy/.  Nie żałuję!

baobab-ka dołączył
02.10.2015

baobab-ka 23:53 | 07.07.2016

Akurat Europa z biurem podróży zwykle wychodzi taniej niż na własną rękę. Natomiast samodzielne zorganizowanie wyjazdu do Azji, Afryki, Ameryki Płd, to oszczędność nawet 50%.

Kamil Rogala dołączył
16.02.2016

Kamil Rogala 21:46 | 23.07.2016

>Akurat Europa z biurem podróży zwykle wychodzi taniej niż na własną rękę. Natomiast
>samodzielne zorganizowanie wyjazdu do Azji, Afryki, Ameryki Płd, to oszczędność nawet
>50%.

Owszem, ale wiele osób woli dopłacić i mieć spokój. Mimo wszystko organizowanie wycieczki do Azji wydaje się trudniejsze, zaś jakiekolwiek błędy poważniejsze w skutkach. Chyba nikt nie chciałby wylądować bez noclegu lub transportu np. w Bangkoku ;)

Kamil Rogala dołączył
16.02.2016

Kamil Rogala 21:14 | 30.07.2016

Jak ktoś ma doświadczenie, to czemu nie? Ale jeśli ktoś nie ma do tego głowy i umiejętności, nie czuje się na siłach, niech skorzysta z biura podroży. A jeśli już coś na własną rękę i niedostępnego w ofertach większości biur - super jest we włoskim Crotone, ale podobno dojazd tam jest słaby... Miasteczko znajduje się w samym "obcasie" włoskiego buta, więc dość daleko, ale kamieniste plaże oraz widoki chyba warte poświęcenia :)

Sparti dołączył
02.08.2016

Sparti 15:32 | 02.08.2016

Samodzielne podróże są na pewno mocno ekscytujące, ale to przyjemność dla zdrowych i mocnych organizmów, ale przede wszystkim dla zorganizowanych. Rok temu wybrałem się ze znajomym na południe Hiszpanii i uwierzcie digital24.pl  wszystko co najpiękniejsze, spotkało nas po drodze ;)

Olikasa dołączył
08.08.2016

Olikasa 12:42 | 08.08.2016

Moim zdaniem jednak podróż samemu jest lepszą opcją jeśli faktycznie chce się pozwiedzać/pojeździć :) Byłam w Chorwacji 2 tygodnie temu, ale ze znajomymi - w sumie 8 osób i koszta wypadły bardzo małe.
Jedzenie braliśmy z PL i to był strzał w 10, bo na miejscu strasznie drogo.

Kamil Rogala dołączył
16.02.2016

Kamil Rogala 11:48 | 25.08.2016

>Moim zdaniem jednak podróż samemu jest lepszą opcją jeśli faktycznie chce się
>pozwiedzać/pojeździć :) Byłam w Chorwacji 2 tygodnie temu, ale ze znajomymi - w sumie
>8 osób i koszta wypadły bardzo małe.
>Jedzenie braliśmy z PL i to był strzał w 10, bo na miejscu strasznie drogo.

No i to jest myśl :) Samodzielne wakacje są spoko, szczególnie, jeśli jedziemy całą grupą - wtedy raźniej. Ale osoby mające rodzinę (np. małe dzieci) bywają przezorne i boją się zaryzykować. W sumie nie można ich winić, bo sam mam małą córeczkę i nie wiem czy bym się zdecydował na samodzielny wyjazd w nieznane mi miejsce. Jeśli jest to kraj europejski, można się pokusić o podróż na własną rękę, ale jeśli w grę wchodzi daleki kraj, wolałbym z biurem podróży :)

neverland dołączył
28.08.2016

neverland 09:38 | 28.08.2016

Na własną rękę jeżdże tylko po Polsce, gdyż znam teren i czuje się bezpiecznie. Zagranicę wyłącznie z biurem podróży (np. Wezyr, Itaka, Tui - notespodrozny.pl/wezyr  ), zwłaszcza, że mam dwójkę małych dzieci, które nie będą się żywić suchym prowiantem i byle czym, tylko potrzebują normalnych posiłków i dobrych warunków mieszkaniowych (w tym dla córki potrzebuję łóżeczko).
W tym roku byliśmy 10 dni nad polskim morzem i całkowity koszt wakacji wyniósł niecałe 6000zł. Nie wiem czy to dużo, czy mało, ale wychodzę z założenia, że nie po to jeżdże na wakacje, aby sobie wszystkiego odmawiać. Dla mnie wyjazd z zapasem zupek chińskich i konserw jest świetny dla studentów (sama tak robiłam) albo ludzi bez dzieci, jednak, gdy ma się rodzinę, to człowiek oczekuje jako takiego komfortu. Myślę, że ludzie posiadający dzieci zrozumieją.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 10:12 | 28.08.2016

Kamilu, więcej odwagi, właśnie daleki wyjazd na własną rękę to jest strzał w dziesiątkę. Biuro podróży ma więcej wad niż zalet: sztywny program, nieznani ludzie, różne kompetencje pilota (zależy jak się trafi), wysoka cena (biuro i pilot muszą zarobić, to jest ich praca), krótki czas trwania imprezy (znowu ten koszt pilota) i mocno napakowany program (przy objazdówce). Zalety są dwie, plan podróży robi biuro i są w nim główne atrakcje danej trasy, w razie problemów na imprezie jest to zmartwienie pilota, nie Twoje. Wyjazd na własną rękę to trasa skrojona na miarę własnych oczekiwań i preferencji, kontakt z lokalsami, możliwość w każdej chwili modyfikacji imprezy np. spodobało mi się to zostaję dłużej lub wyjeżdżam wcześniej, można wynająć motorek i objechać okolicę, dużo niższa cena za ten sam standard. Początkowe noclegi można zarezerwować wcześniej przez internet, resztę podczas wyjazdu w zależności czy to jest high czy low season. I nie wierzcie w te bzdury, że biuro podróży ma zniżki w hotelach, oczywiście poza kurortami. Nie ma, a jak ma to lądują one w kieszeni właścicieli biura. Wyjazd na własną rękę (najlepiej w małej grupie fajnych znajomych) to wolność i przygoda, z biurem to trochę nuda i ograniczenia, poruszanie się za pilotem jak kurczaczki za kurą.
Pozdrawiam
Zbyszek

Kamil Rogala dołączył
16.02.2016

Kamil Rogala 21:49 | 31.08.2016

Masz wiele racji - muszę przyznać :) Ale trzeba również pamiętać, że wiele biur podróży oferuje sporą swobodę, choć oczywiście osoby, które są całkowicie nieobeznane w temacie i chcą być we wszystkim wyręczone, spotkają się z taką sytuacją, o której piszesz.

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 17:12 | 03.09.2016

Do wszystkiego trzeba dojrzeć, zdobyć trochę doświadczenia... Mimo wszystko tym, którzy jeszcze nie podróżowali samotnie polecam jedną, dwie podróże zorganizowane, a później po zapoznaniu się z możliwościami i atrakcją miejsca dokąd zmierzamy wyruszyć, kupujemy bilety i w drogę :)

Antoni dołączył
04.03.2013

Antoni 17:13 | 03.09.2016

Do wszystkiego trzeba dojrzeć, zdobyć trochę doświadczenia... Mimo wszystko tym, którzy jeszcze nie podróżowali samotnie polecam jedną, dwie podróże zorganizowane, a później po zapoznaniu się z możliwościami i atrakcją miejsca dokąd zmierzamy wyruszyć, kupujemy bilety i w drogę :)

PodróżeZwykłychLudzi dołączył
14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 14:36 | 14.09.2016

Dokładnie, popieram! My też tak zrobiliśmy.
To zupełnie inne doznania i adrenalina, kiedy odpowiedzialność za granicą jest po twojej stronie, a nie po stronie biura.
No i najczęściej dużo mniejsze pieniądze... :)

Głosujemy za takim sposobem podróżowania!

---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!

artur.w dołączył
30.06.2011

artur.w 20:24 | 14.09.2016

>Na własną rękę jeżdże tylko po Polsce, gdyż znam teren i czuje się bezpiecznie.
>Zagranicę wyłącznie z biurem podróży (np. Wezyr, Itaka, Tui -
>notespodrozny.pl/wezyr  ), zwłaszcza, że mam dwójkę małych dzieci, które nie
>będą się żywić suchym prowiantem i byle czym, tylko potrzebują normalnych posiłków i
>dobrych warunków mieszkaniowych (w tym dla córki potrzebuję łóżeczko).
>W tym roku byliśmy 10 dni nad polskim morzem i całkowity koszt wakacji wyniósł
>niecałe 6000zł. Nie wiem czy to dużo, czy mało, ale wychodzę z założenia, że nie po
>to jeżdże na wakacje, aby sobie wszystkiego odmawiać. Dla mnie wyjazd z zapasem zupek
>chińskich i konserw jest świetny dla studentów (sama tak robiłam) albo ludzi bez
>dzieci, jednak, gdy ma się rodzinę, to człowiek oczekuje jako takiego komfortu.
>Myślę, że ludzie posiadający dzieci zrozumieją.

Oczywiście masz rację, nie każdy pisze się na samoorganizatora super wycieczki, choćby z powodu braku poczucia bezpieczeństwa, o czym zresztą wspomniałaś itp. Pamiętaj jednak, że organizacja podróży na tzw "własną rękę" nie oznacza żywienia się chińskimi zupkami i spania w przydrożnych szałasach. Przytoczę tutaj swoją osobistą przygodę, wyjazd do raczej bliskiego kraju... Kilka lat temu zorganizowałem sobie wyjazd do Andaluzji. Cóż, w biurach podróży są oferty wyjazdu w ten jakże uroczy skrawek Hiszpanii. Ale żadne biuro podróży nie zaoferowało mi akceptowalnych warunków przy opcji zwiedzania Al Hambry i Gibraltaru. Więc odpuściłem biuro. Samemu zorganizować sobie dojazd, czy bilety wstępu to łatwizna, a noclegi akurat (był taki kaprys) zabukowany został w hotelu 4-gwiazdkowym. Wyżywienie? Hmm, wiesz ile np. w takiej Granadzie jest knajp, knajpeczek i tym podobnym przybytków? :) Sorry, ale to nie daje się porównać z wyżywieniem hotelowym HB albo AI... Sam wybierasz, codziennie masz coś innego, coś, na co akurat masz ochotę, a nie masz to, co wpisane jest od wieków w restauracyjnym menu na dany dzień tygodnia.. Dzieci? Wybierasz hotel oferujący łóżeczka - są ich tysiące w większości zakątków świata :) ...i praktycznie zawsze owo łóżeczko jest bezpłatnym dodatkiem.

Kamil Rogala dołączył
16.02.2016

Kamil Rogala 21:58 | 27.09.2016

Samodzielne wakacje to super sprawa, szczególnie, jak jeździ się samotnie lub z osobą towarzyszącą, ale cała rodziną... nie każdy ma tyle odwagi i umiejętności, aby ryzykować. A jeśli ktoś nie czuje się pewnie i boi się, że o czymś zapomni, niech lepiej skorzysta z usług biura podróży. Do tego można dokupić dodatkowe ubezpieczenie i cały wyjazd ma się święty spokój. A o to chodzi na urlopie :)

OneDayStop dołączył
09.03.2016

OneDayStop 14:47 | 28.09.2016

Jeśli chodzi o wyjazd do Cro to faktycznie na własną rękę kalkuluje się jechać dopiero w cztery osoby. Wtedy koszty apartamentu są stosunkowo niskie.

Pytanie, czy jednak chcemy jechać w jedno miejsce tylko? Bo Chorwacja to duży kraj, gdzie można sporo zobaczyć...

Jeśli się decydować na namiot to ceny dla dwóch osób będą ciągle niewiele niższe. 30-35 Euro za dzień za 2 osoby, mały namiot i auto to standard. Przy czterech osobach robi się około 45 Euro / dzień na polu namiotowym.

Jadąc z biurem mamy faktycznie wszystko zapewnione, co ściąga z nas obowiązek chociażby poszukiwania sklepu ze spożywką na śniadanie. Zgubienie się na rozjazdach w Austrii czy problemy ze spaniem pod drodze (np. jeśli atakujemy od razu okolicę Dubrownika).

Z drugiej strony tracimy cały fun podróżowania i odkrywania kraju. Jesteśmy skazani na wycieczki w tłumie turystów i absolutny brak swobody.

A w Chorwacji (i po drodze) jest co zobaczyć, tu mała zajawka: onedaystop.com/2015-wyprawa-europa-srodkowo-wschodnia/ 

Kamil Rogala dołączył
16.02.2016

Kamil Rogala 21:15 | 02.10.2016

W biurach podróży można znaleźć oferty, które są trochę okrojone, ale przez to właśnie mamy nieco więcej swobody. Przypuśćmy, że mamy zapewniony transport oraz nocleg, a reszta zależy od nas. Duża wygoda i pewność, ale jednocześnie sporo luzu.

Barburka92 dołączył
07.11.2016

Barburka92 10:57 | 07.11.2016

Ja uważam że osoby, które jadą w dalszą podróż bez znajomości j. angielskiego podróż z biurem będzie na pewno bezpieczniejsza, natomiast ktoś kto jest duszą podróżnika to lepiej jechać na własną rękę bo nie trzeba być nikomu niepodporządkowaniem.

żeglarz dołączył
29.02.2012

żeglarz 23:39 | 12.10.2016

Naprawdę uważasz, że własnym samochodem na Chorwacje jeżdżą ofermy, które zgubią się na autostradzie w Austrii? (W Polsce jeszcze bym zrozumiał).
A załatwienie noclegu po drodze stanowi jakiś problem? To akurat jest forum globtroterów.
Marek

Olasola dołączył
22.03.2016

Olasola 18:55 | 17.11.2016

Dawniej wszystko planowałam i organizowałam sama, bo po prostu bałam się biur i chyba wolałam załatwić wszystko po swojemu… ale z czasem mi się to znudziło i wolę żeby to ktoś to za mnie ogarniał i jeżdżę z kochamwakcje. Teraz byłam w Chinach na obozie językowym. Jak dla mnie wszystko idealnie, na pewno nie zorganizowałabym tego lepiej.

BMaj dołączył
18.11.2016

BMaj 10:23 | 18.11.2016

to zależy gdzie się wybierasz i co chcesz zobaczyć, biura podróży to wygodna i czasem tańsza opcja, jednak często sa to wycieczki objazdowe, gdzie nic się nie zobaczy, a człowiek jest bardziej zmęczony niż przed wyjazdem

PodróżeZwykłychLudzi dołączył
14.09.2016

PodróżeZwykłychLudzi 12:30 | 18.11.2016

Wiecie, zależy co kto lubi :)

Nie chcesz się martwić, chcesz mieć wszystko opowiedziane przez przewodnika od A do Z, chcesz czuć się zaopiekowany - jedziesz z biurem.

Potrzebujesz trochę adrenaliny, lubisz kontakt z miejscowymi ludźmi, chcesz wtopić się w klimat miejsca, nie lubisz, jak ktoś ci każe coś robić - sam organizujesz wyjazd.

To trochę tak jak wyższość Świąt Wielkanocnych nad Bożym Narodzeniem :)

Podróże Zwykłych Ludzi
---------
podrozezwyklych.blogspot.com 

Spotkaj przygodę na własną rękę!

lubie_mowic dołączył
19.11.2016

lubie_mowic 12:53 | 19.11.2016

my byliśmy zeszłego lata na własną rękę, 8 osób na 2 samochody, prawie wszyscy kierowcy, więc podróż nie była męcząca gdy się zmienialiśmy co kilka godzin.

Nocleg znaleźliśmy przez AirBnb, mimo, że w sezonie to udało nam się domek na 10 osób wynająć całkiem tanio (ktos przed nami zrezygnował i niedługo przed wyjazdem dograliśmy nocleg). W tym kontekście nie polecam planowania i bookowania noclegu miesiąc/dwa wcześniej. Chorwacja to kraj bardzo turystyczny, tam na każdym kroku są pokoje do wynajęcia, a wiadomo że szukając czegoś już na miejscu znajdziecie taniej, bo jak w danym hostelu/domu będą mieć wolny pokój to i cene zniżą byle Was tylko zachęcić.

Nasz wyjazd był bardzo leniwy, zatrzymaliśmy sie w miejscowości Umag i głównie plażowaliśmy, a zamiast dalszych wycieczek zwiedziliśmy tylko okolicę

tkusnierczak dołączył
24.11.2016

tkusnierczak 15:59 | 24.11.2016

Tak naprawdę ciężko odpowiedzieć na to pytanie, bo sporo zależy od tego jakie masz oczekiwania względem wyjazdu tzn. jeśli lubisz trzymać się planu i robić to wszystko na co pozwala biuro podróży to spoko, jednak wchodzi w grę robienie części wyprawy po swojemu to lepiej nieco dopłacić i zrobić to we własnym zakresie. Ja akurat jestem fanem samodzielnie organizowanych wycieczek i takie rozwiązanie Ci polecam :) Zapraszam na mojego bloga, tam opisałem część podróży :)

paragon dołączył
28.06.2013

paragon 11:48 | 05.12.2016

zdecydowanie na własną rękę dla wszystkich tych, którzy lubią niezależność! Chorwacja cudna, lecz już niestety nie za tania, Czarnogóra tańsza, ale to właśnie w Albanii można poczuć się jak bogacz :-) polecam wioskę Borsh dla osób szukających ciszy i spokoju lub Ksamil dla rozrywkowiczów :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl