Forum dyskusyjne

NOCNA podroz Ciampino-centrum Rzymu lub Watykan

kategoria podróże po świecie

kraj Włochy

przemolec dołączył
08.01.2011

przemolec 22:22 | 08.01.2011

Witam
Zaplanowałem tygodniową podróż do Maroko i tak się składa, że do Polski wracam przez Rzym. Przylatuję o 23:30, a wylot mam o 6:30. Uznałem, że fajnie byłoby zobaczyć coś w tym czasie (bo w Rzymie nigdy nie byłem). Szczególnie nastawiony jestem na pl. Piotra (i to co w pobliżu). Czasu nie jest wiele, ale powinno wystarczyć ;).

Stąd moje pytanie. Jak dostać się o takiej porze do centrum i jak wrócić? :) Chodzenia się nie boję, mogę zasuwać nawet kilka kilometrów - ważne, żeby chociaż "na szybko przejść się po mieście, zamiast siedzieć na lotnisku :).

remik12345 dołączył
23.12.2010

remik12345 14:51 | 09.01.2011

Autobusy co prawda nie sa dostosowane do lotow to jednak jezdza często,podejrzewam ze o wspomnianej przez ciebie porze równiez

Jak byś potrzebował info co zwiedzić przeczytaj moją relację z Rzymu

wspomnienia-z-podrozy.com/index.php/rzym.html 

Co do Watykanu dostaniesz się z Rzymu (metro,autobus )

przemolec dołączył
08.01.2011

przemolec 15:48 | 09.01.2011

z tego co czytalem to wcale nie jest takie proste. metro podobno w nocy nie jezdzi, a autobusy tez nie sa tak oczywiste jak w dzien. moze ktos podrozowal noca po rzymie i podzieli sie wrazeniami? :)

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 23:43 | 09.01.2011

metro owszem w nocy nie jezdzi, sa za to nocne autobusy ktore jezdza mniej wiecej z taka czestotliwoscia jak u nas w stolicy. Rozjezdzaja sie z centralnego miejsca czyli spod dworca kolejowego glownego. (na przeciwko, boczna uliczka po lewo jest pizzeria.....najpyszniejsza pizza jaka jadlam w zyciu, rankiem od 5 otwieraja daja pyszna kawe, rogaliki) Jesli juz sie znajdziesz pod Dworcem, to w sumie na nogach mozesz przejsc do Watykanu, kolo term (sa niedaleko dworca). Ja niestety mialam takie zdarzenie ze ...uciekl nam samolot i niestety kiblowalismy w nocy w Rzymie, w sumie chyba nic fajnego bo mnostwo zebrakow spiacych przy kolumnadzie na pl sw Piotra, ludzie wprawdzie prowadxza tam nocne zycie ale bez przesady. Czekalismy na pierwsze metro chyba kolo 5 (albo cos krece to bylo 5 lat temu) zeby moc sie wydostac z Rzymu......

gusika dołączył
22.12.2006

gusika 23:44 | 09.01.2011

Ja noca nie polecam ogolnie, czulam sie malo bezpiecznie choc nikt nas nie zaczepial.

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 13:39 | 10.01.2011

Ja sobie zrobiłem nocny spacer po Rzymie, bez większych problemów. Nasza trasa:
Termini-Schody Hiszpańskie-Fontanna di Trevi-plac Św. Piotra-Kapitol-Koloseum-Termini to 2 godziny do przejścia, czyli w jakieś 3 godziny, które będziesz miał w Rzymie o ile dotrzesz z lotniska, spoko.

przemolec dołączył
08.01.2011

przemolec 15:21 | 10.01.2011

O, świetna trasa, dzięki za wskazówki !:)
Zostaje mi tylko znaleźć odpowiedni transport z i na lotnisko

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl