Forum dyskusyjne

Boka Kotorska i okolce Budvy ale gdzie konkretnie

kategoria podróżowanie z dziećmi

efcika dołączył
10.01.2011

efcika 14:44 | 10.01.2011

Witam, wybieram sie w tym roku po raz pierwszy do Czarnogóry( ja ,mąż +syn 4 lata.Myslałam o tym zeby tydzien spędzic w zatoce Katorskiej a drugi w okolicach Budvy. I tu mam kilka pytan do doświadczonych :) Które miasteczko wybrać w Boce Kotorskiej???Zależy mi przede wszystkim na najbardziej malowniczym. Powalające widoki i nienagannie czysta woda. Moze macie jakies namiary na apartamenty przy samej wodzie/plaży???To samo tyczy sie okolic Budvy.Zaznaczam okolic -nie chce mieszkac w zgiełku.Lubie mniejsze, urokliwe miejscowosci z pięknymi małymi plażyczkami. Bede wdzieczna za wszelkie podpowiedzi. A! jeszcze jedno jak jest z nasłonecznieniem w zatoce Kotorskiej, chodzi mi o to czy nie jest tak ,ze ok.17 słońce zajdzie za góry i nastanie ciemność:))) Dodam,ze wybieramy sie w drugiej połwie sierpnia.Byłam 7 razy w Chorwacji ( w różnych regionach)wiec gdyby ktoś też miał jakies pytanka dotyczące Cro to chętnie odpowiem.podaje swojego maila:e.rudolf@op.pl

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 15:49 | 12.01.2011

Zauroczeni Chorwacją chcieliśmy poznać Czarnogórę niestety o apartamentach nad samą woda można raczej zapomnieć , najlepsze miejsca wykupione są przez Rosjan i nie do wynajęcia , zjechaliśmy wybrzeże do Baru i ciężko było coś znaleźć, Budva nie powala- zwykły kurort z dużą plażą bardziej malowniczo jest na półwyspie Lustica na Pn zachód od Budwy-ale można się pogubić na wąskich nieoznaczonych dróżkach, Kotor to takie małe Saint Tropez - masa jachtów, drogo, ale widok na górę niezapomniany. dalej w kierunku Baru jest bardzo malowniczo , ale teren przy morzu obniża się gwałtownie i do każdej miejscowości trzeba trochę zjeżdżać serpentynami, nie ma takiej obfitości apartmani wzdłuż wybrzeża jak w Chorwacji. Wszystko raczej w zbitej zabudowie małych miasteczek a o widok na morze trudno
Nie jest taniej niż w Chorwacji w Krasici za 40 euro proponowali nam kurnik z kamienia bez okien ale za to vis a vis wysp na zatoce, Generalnie wystarczy 2 -dni na wybrzeżu chyba, że chcecie w góry -na to warto przeznaczyć trochę więcej czasu i można wracać do Chorwacji

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 18:28 | 12.01.2011

Witaj!
Spędziłam w Czarnogórze 10 dni w sierpniu ubiegłego roku i był to czas, którego w życiu nie zapomnę. Ten kraj jest tak zachwycający, że nie mam słów, by to opisać. Szczególnie malownicza jest właśnie boka kotorska oraz rejony w głębi kraju. Każdego dnia dolną szczękę miałam na wysokości kolan. Ja mieszkałam w małej miejscowości Meljine w zatoce, a stamtąd maszerowałam sobie co wieczór do bardzo uroczego Herceg Novi (koniecznie trzeba zobaczyć). Cudowne miasto Kotor oraz twierdza, na którą można się wspiąć i podziwiać niesamowite widoki. Przepiękny kanion nad rzeką Tara i wiele innych wspaniałych miejsc. Co do pogody w zatoce - bez obaw. Czasami w okolicach południa zachodziło słonko i padał deszcz od 30 do 50 minut :) A potem znowu upał, którego tak naprawdę w ogóle się nie czuje. Klimat rewelacyjny - zero duchoty, zero potu. Nie to, co u nas. Aż ci zazdroszczę, że jedziesz. Ja na pewno też tam wrócę :)

efcika dołączył
10.01.2011

efcika 21:42 | 12.01.2011

Yavanna mam pytanko, a jak z plażyczkami w Melijine(jade z dzieckiem)

Yavanna dołączył
25.04.2008

Yavanna 19:16 | 13.01.2011

Są plaże, a raczej tak jak napisałaś, plażyczki, ale oczywiście kamieniste. Jedne ładniejsze, inne mniej ładne, ale są :) Trzeba mieć jednak buty do wody, bo ja osobiście nie dałabym rady wchodzić do morza bez nich. Raz ich zapomniałam idąc na plażę i zaraz tego żałowałam. Buty kupcie z neoprenu, jak dla kajakarzy czy windsurfingowców (za 20 zł w auchan:)), nie z twardego plastiku. Są bardzo wygodne, a po kamieniach chodzi się komfortowo :)
Poniżej podaję ci link do strony z takimi butami:

www.h2oshop.pl/produkt/prd,BUTY%20NEOPRENOWE%20AQUA%20JUNIOR%20  FASHY,rid,6112.html

Pozdrawiam!

efcika dołączył
10.01.2011

efcika 20:29 | 13.01.2011

dzieki za link,ale bucikow mamy dostatek.Co roku zapominamy spakowac i kupujemy na miejscu w Chorwacji. Mam nadzieje ,ze w tym roku nie zapomnę;pozdrawiam

konto usunięte dołączył
22.05.2011

konto usunięte 22:09 | 22.05.2011

[treść usunięta przez GlobAdmina]

konto usunięte dołączył
22.05.2011

dominik3000 dołączył
15.05.2011

dominik3000 15:43 | 15.05.2011

W zeszłym roku w Petrovac na moru w I połowie września mielismy duzy pokój dwójkę z klimą tarasem widokiem na morze za 18 euro za pokój

konto usunięte dołączył
22.05.2011

konto usunięte dołączył
22.05.2011

konto usunięte 22:37 | 22.05.2011

[treść usunięta przez GlobAdmina]