Forum dyskusyjne

Norwegia - Bergen

kategoria tanie podróżowanie

Stanisław Garbaszewski dołączył
17.03.2010

Stanisław Garbaszewski 23:01 | 14.01.2011

Wybieram się pod koniec marca do Bergen - kupiłem tanio bilety lotnicze. Co można tam zwiedzić w ciągu dwóch dni i czy ktoś zna może namiary na jakieś tanie noclegi (2 noce)?

poleslavus dołączył
05.01.2011

poleslavus 00:30 | 15.01.2011

Jeden dzień watro poświęcić na wzgórza otaczające miasto-na Ulriken tylko trekking, na Lovestakken podobnie a na Floyen bodajże jest kolejka(panorama fiordu i miasta jest swietna).Do tego obowiązkowo drewniana dzielnica hanzeatycka-Bryggen, wieża Rosenkranza i Haakonshaale(to niedaleko Bryggen w strone portu przemysłowego).Możesz wyskoczyc na 4godzinny rejs po fiordzie na White Lady i to w zasadzie tyle na 2 dni.Co do noclegu ja kimalem tu- www.no17.biz/  -troche daleko od centrum ale za to cena konkurencyjna a za butelke zubrówki dostalem jeszcze rabat:)

17.03.2010

Stanisław Garbaszewski 16:06 | 15.01.2011

Dzięki za informacje. Ewentualnie powiedz jeszcze jak dojechać do tego miejsca co Ty mieszkałeś i ogólnie jakie są ceny komunikacji miejskiej, czy może znasz jakiś tani bar, sklep. Jeśli chodzi o Ulriken to ile czasu to wejście zajmuje. Pozdrawiam i biegnę do sklepu po naszą Żubrówkę

poleslavus dołączył
05.01.2011

poleslavus 18:16 | 15.01.2011

Nie pamiętam numerów autobusów bo minęło dwa lata ale jeśli napiszesz maila do Sama (właściciela Gronestolen) to on tobie poda, nawet chyba mapkę mi wysłał.Ceny biletów nie są jakieś mega wysokie ok.8-10zł.Norwegia ogólnie tania nie jest więc jedzenie też kosztuje, ja kupowałem żarcie na Fishmarkecie w centrum ikombinowałem z gotowaniem na kwaterze bo jest tam standardowo wyposażona kuchnia.Polecam też na tym rybnym targu swieżutki filet z dorsza smazony na glebokim oleju z frytkami-rewela za niewielką kase.Na Ulriken wchodzi się ok 1,5 godziny przy normalnej kondycji a będąc już na górze jest jeszcze sporo szlaków żeby pokręcić się po wzgórzach.

17.03.2010

Stanisław Garbaszewski 09:55 | 17.01.2011

Jeszcze raz serdecznie dziękuję za cenne informacje. Pozdrawiam
Stanisław

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl