Forum dyskusyjne

aktualne przepisy wizowe

kategoria podróże po świecie

kraj Myanmar

Vertikall dołączył
11.11.2007

Vertikall 20:18 | 17.01.2011

Cześć Wszystkim,

w maju tego roku planuję wyjazd do Birmy i potrzebuję zasięgnąć nieco informacji dotyczących aktualnych przepisów wizowych.
Z jednej stronie w internecie wyczytać można że "visa on arrival" została zawieszona bezterminowo, ale
trafiłem też na witryny, które podają, że jednak możliwość taka istnieje poprzez tzw. Pre-arranged Visa.
Wysyła się mailem jeden dokument po czym dostajesz list uwierzytelniający.
Z listem meldujesz się na lotnisku w urzędzie imigracyjnym i tam już ci wizę wydają.

Jak to w końcu jest ?
Czy ktoś niedawno odwiedzał ten kraj ?
Może ktoś próbował załatwić sobie wizę w Bangkoku.
Jak to tam wygląda ? Ile się czeka ile płaci etc.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.

Pozdrawiam
Michał

bravo11 dołączył
07.05.2009

bravo11 21:17 | 17.01.2011

Z wizą on arrival raczej ostrożnie. Bo nigdy nie wiadomo kiedy w Myanmar coś się zmieni. Jeśli chcesz Pre- arranged to są agencje które to załatwiają sprawnie. Ja byłem zmuszony to zrobić pod koniec października kiedy liczyłem na VOA a przez przypadek znalazłem info że VOA zostało odwołane, a co ciekawsze ambasada w Berlinie twierdziła że o tym nic nie wie ... Jeśli nie chcesz tracić czasu w Bangkoku to jest to dobry pomysł. Niemniej jest to dodatkowy koszt 35 USD + 5% za płatność PayPal.
działa bardzo sprawnie przesyłasz swoje dane, kopie paszportu, płacisz za posrednictwo i otrzymujesz approval mailem. Dokumenty te będą ci potrzebna w Bangkoku na lotnisku przed wejściem do samolotu no i oczywiście w Yangon. Na lotnisku idziesz do okienka VOA dajesz otrzymane wcześniej dokumenty i wszystko działa - wklejają Ci przygotowaną wizę, Za wizę płacisz na miejscu 30 USD.
Namiar do Agencji z której skorzystałem: magadotravel@gmail.com jeśli zamierzasz skorzystać pozdrów ode mnie Aye

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 14:52 | 17.08.2011

a co jak sie przekracza granice ladem podrozujac jus po Azji?? czy wtedy tylko w Bangkoku mozna dostac??

Vertikall dołączył
11.11.2007

Vertikall 15:10 | 17.08.2011

Nie wiem czy to w ogóle możliwe. Na pewno nie wjedziesz od strony Tajlandii tj. wjedziesz ale będziecie mogli odwiedzić tylko rejony przygraniczne bez prawa do wejścia w głąb kraju.
Zostaje wam samolot z Bangkoku. Ja się załapałem na air asia za 100$ w obie strony. W terminie w którym byłem znów uruchomili VOA i nie było problemów z załatwieniem wszystkich formalności na lotnisku.

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 15:32 | 17.08.2011

Ja do tej pory lądem nie wjedziecie, chyba że na 1 dzień z pozostawieniem paszportów na granicy.

Beata & Tomek Globetrotting dołączył
01.08.2011

Beata & Tomek Globetrotting 10:30 | 18.08.2011

aha czyli zostaje nam samolot z bangkoku. Dzieki za rade - szczerze powiedziawszy tego nie wiedzialam mimo ze duzo czytam;-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl