Forum dyskusyjne

Kolej transsyberyjska ceny w 2011

kategoria podróże po świecie

kraj Rosja

krukski dołączył
24.01.2011

krukski 11:17 | 24.01.2011

Planujemy ze znajomymi dluzsza wycieczke ktorej czescia jest podroz z Moskwy do Pekinu koleja transsyberyjska, czy zna ktos aktualne ceny? Sprawdzalem w internecie ale mozna sie pogubic bo wachania so ogromne od 250$ do 450€ za ta sama trase i w tej samej klasie biletowej.

Tonianin dołączył
24.01.2011

Tonianin 22:39 | 26.01.2011

Ja również potrzebuję takich informacji ale jak do tej pory to udało mi się ustalić cene przejazdu do Irkucka czyli do połowy (Irkuck to ok. 5150km. trasy)
cena ta w zależności od klasy oscyluje w granicy 250$ za 2kl. znalazłem coś za 160$ też 2kl. ale bardzo powolna za 1kl. cena dochodzi do 700$ i są to zwykłe pociągi podobne jak na naszej kolei są podobno jeszcze extra ale to już nie dla nas:) Nie wiem czy ceny te aktualne?
Jak coś znajdziesz to daj znać , jak ja coś znajdę to napiszę .
Acha jeszcze jedna sprawa nie wiem jak jest z przejazdem i ceną chodzi mi o to że ja robiłbym przerwy na zwiedzanie miast czyli wysiadał bym z pociągu na dzień może nawet dwa... a więc musiałbym kupować bilet za każdym razem nowy, w Polsce bilet obowiązuje np. jedną dobę także można wysiąść gdzieś po dradze i wyrobić się i dojechać do celu w te 24godz. a chcąc tą samą trasę przejechać w dwa lub trzy dni musimy kupować nowe bilety tylko że łączna kwota wyniesie więcej bo im dalsza trasa tym więcej kilometrów i inny taryfikator i cena za 1km. trasy jest mniejsz a przy dwóch czy nawet trzech dł. tras jest mniejsza więc spada cena do innego koszyka cenowego czyli droższego .
I koniec końców w Rosji chyba będzie podobnie chociaż nie jestem tego pewien. A więc tak sobie myślę że w sumie cena może wynieść 1500 -2000 zł w jedną stronę ale abym się mylił dlatego mam wielką prośbę jak ktoś już jechał albo wie ile to w końcu wyniesie w jedną stronę to proszę o informacje .
Pozdrawiam Adam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 11:38 | 27.01.2011

Ceny są różne, bo to zależy od typu wagonu, typu miejsca: spalnyje, kupe i plackarty i typu pociągu. Ja podróżowałem odcinkami Irkuck-Krasnojarsk-Nowosybirsk i potem Kazań-Moskwa, ceny były znacznie niższe niż u nas w przeliczeniu na kilometr.

anastazja1m dołączył
21.05.2008

anastazja1m 08:06 | 16.06.2011

Witam, może kilka wskazówek przyszli podróżnicy znajdą na blogu www.kolejtranssyberyjska.blogspot.com  , chętnie odpowiem na wszystkie pytania.

mandzin dołączył
20.01.2010

mandzin 23:51 | 26.01.2011

marshruty.rzd.ru/  na tej stronie mozesz sprawdzic cene dla konkretnej relacji
pozdrawiam,
Maciek

Tonianin dołączył
24.01.2011

Tonianin 00:45 | 27.01.2011

Wielkie dzięki ,jakoś może dam radę szkoda że to po ichszemu i nie wiem jak pisać po rosyjsku ale może jakoś dam rade po spisie miast czy coś podobnego
pozdrawiam,
Adam

Edgarek dołączył
16.08.2008

Edgarek 08:41 | 27.01.2011

W translatorze w googlach wybierz sobie tłumaczenie na rosyjski, wpisz nazwę miasta i skopiuj z tłumaczenia :-)

Enfer dołączył
14.03.2009

Enfer 16:03 | 27.01.2011

Witam!Od 15-21 VI 2010 wraz z kolezanka podrozowalysmy koleja transsyberyjska relacja Moskwa Pekin i za bilet w przedziale 4 osobowym zaplacilysmy 1865 zl.Ceny moga sie roznic bo uzaleznione sa od pory roku.Jesli masz pytania podaje adres mailowy gadzet14@wp.pl

Yanas dołączył
12.12.2005

Yanas 18:24 | 27.01.2011

Wygląda na to,że one-way kupiejny kosztuje więcej niż RT samolotem..

Tonianin dołączył
24.01.2011

Tonianin 00:19 | 28.01.2011

Jeszcze raz bardzo dziękuję .
Muszę przyznać że takie forum to istna kopalnia informacji jeszcze raz wielkie dzięki.

ainatravel dołączył
17.06.2011

ainatravel 15:55 | 17.06.2011

Tak jak w poprzednich postach powtórzę, ceny biletu wahają się w zależności od klas przedziałów oraz rodzajów pociągów. Ceny można sprawdzić przez wyszukiwarkę online, która jest po polsku pod linkiem www.transsib.co 

martapiek dołączył
07.07.2011

martapiek 12:42 | 07.07.2011

Hej:)

Jadę z Grodna 14 lipca, a 15 lipca wyjeżdżam z Moskwy do Permu (pociągiem, który dojeżdża do Permu o 13 chyba). Może ktoś akurat też jedzie tym pociągiem i potowarzyszymy sobie?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl