Forum dyskusyjne

Czarnogóra - jaką trasę wybrać

kategoria podróże po świecie

marta dołączył
07.12.2009

marta 16:22 | 25.01.2011

Wybieramy się samochodem do Czarnogóry. Jaka trasa jest najlepsza i bezpieczna? Serbia ? Bośnia?

jerzyk68 dołączył
03.07.2010

jerzyk68 00:22 | 26.01.2011

Byłem w Czarnogórze dwa razy, w 2005 i 2006 roku. W obu przypadkach jechałem przez Bośnię i Hercogowinę. Trasa była bezpieczna i co dla mnie najważniejsze, bardzo widokowa. Dość wolna, bo mało autostrad (jechałem z Rzeszowa) i dużo dróg w górach. Jak kiedyś jeszcze tam pojadę to tą samą drogą. Pozdrawiam.

marcyl dołączył
04.08.2010

marcyl 17:00 | 26.01.2011

zależy z jakiego regionu Polski startujecie, z zachodniej Polski nigdy nie zastanawiam się nad przebijaniem się przez Polskę czy Czechy tylko lecimy na Pd przez Niemcy. w Chorwacji są świetne autostrady więc do Czarnogóry można śmigać , tylko ostatnie 100km via adriatica i już jesteś w Czarnogórze, może dalej ale wygodnie i szybko

Jangio dołączył
02.05.2008

Jangio 08:22 | 27.01.2011

zgadzam sie z przedmowca, w Chorwacji sa super autostrady, wiec jazda troche drozsza ale duzo szybsza

przemsoon dołączył
07.04.2011

przemsoon 23:18 | 07.04.2011

Witam,

na swoim blogu opisałem dość dokładnie trasę, którą jechałem z Warszawy do Czarnogóry. Wybraliśmy trasę przez Bośnię, według mnie najlepszą :)
www.blogzpodrozy.pl 

jeno66 dołączył
19.05.2013

jeno66 18:38 | 16.05.2015

Mamy rok 2015. Dużo zmian w przepisach i na drogach. Jaką trasę w br. polecacie. Proszę o opis, w tym koszty. Dziękuję.

Dobar_skroz dołączył
12.11.2014

Dobar_skroz 19:12 | 16.05.2015

Skąd startujesz w PL ? Kiedy planujesz jechać ? Czy rozważasz po drodze zobaczyć kawałek Bałkanów (opcja noclegów tranzytowych) czy jechać oby szybciej do Czarnogóry "na strzał" ?

marslon dołączył
13.04.2015

marslon 10:27 | 19.05.2015

>Skąd startujesz w PL ? Kiedy planujesz jechać ? Czy rozważasz po drodze zobaczyć
>kawałek Bałkanów (opcja noclegów tranzytowych) czy jechać oby szybciej do Czarnogóry
>"na strzał" ?
>

To może ja się podłączę :) Startuję z Kielc, jakoś w okolicach 2 tygodnia lipca, po drodze nie zamierzam niczego zwiedzać, ale może jakiś nocleg by się gdzieś przydał.

pudel dołączył
23.05.2010

pudel 15:26 | 20.05.2015

Ja jechałem tak w 2010 (cała trasa bez opłat): Cieszyn (PL), Triniec (CZ), Żylina (SK), Banska Bystrzyca (SK), Budapeszt (H), Szekszard (H), Mohacz (H), Osijek (HR), Doboj (BIH) i Sarajewo (BIH)

Dużo do zwiedzania po drodze! Fajne widoki w Bośni i Hercegowinie.

Granice przekraczaliśmy w Scepan Polje. Mega klimatyczne przejście graniczne, ale dla doświadczonych kierowców (bardzo kręta, wąska górska droga).

rudapsycholozka dołączył
05.06.2014

rudapsycholozka 10:05 | 21.05.2015

Opcji dojazdu jest sporo, ale wszystko zależy od tego, czy się chce wydawać kasę na winiety. My zazwyczaj omijamy tę kwestię, gdyż po prostu szkoda nam na to kasy. Ostatnio stworzyłam wpis dot. dojazdu na Bałkany, więc tym możesz się zainspirować, tworząc swoją własną:
balkanyrudej.pl/jak-dojechac-na-balkany-autem/ 
Pozdrawiam,
ruda

dabecja dołączył
25.01.2015

dabecja 23:44 | 28.05.2015

>Mamy rok 2015. Dużo zmian w przepisach i na drogach. Jaką trasę w br. polecacie.
>Proszę o opis, w tym koszty. Dziękuję.

jechalem przez slowacje-autostrada minięta.wegry 1o dniowa winieta okolo 10 euro.kupujesz przez internet.w serbii 5,5 euro.czarnogora tunel 2,5 euro
jechalem z okolic rzeszowa

toton dołączył
28.02.2015

toton 12:23 | 13.07.2015

Własnie wróciłem z Czarnogóry , trasa przez Chorwację autostradą w sumie opłaty 35 Euro w jedną stronę i albo nadmorską trasą k.Dubrownika (wolno i duży ruch) albo przez Bosnię również wolno ale brak ruchu i widoki piękne. Opłata po Bośniackiej stronie 1,2 marki uwaga na policję łapią na radar. W Chorwacji korki na autostradzie w ok Zagrzebia.. wczoraj 9 km korek przed bramkami. W Czarnogórze tunel Sutamoro 2,5 E oraz prom zeby nie objeżdzać Zatoki Kotorskiej 4,5 E skraca drogę do Kotor , Budwy itp. Winiety Czechy 10 dni =310 koron Węgry 10 dni + 2980 Ft Austria 10 dni = 8,7 E
W Czarnogórze sporo policji drogowej ale raczej się nie czepiają. Wymagana zielona karta !!! Miejscowi wbrew opiniom jeżdżą ostrożnie i nie szaleją. Drogi całkiem dobre tzn nawierzchnia w górach również można spokojnie podróżować choć drogi kręte i sporo podjazdów stromych
Pozdr

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl