Forum dyskusyjne

Dwa pytania

kategoria podróże po świecie

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 18:51 | 25.01.2011

Może ktoś był ostatnio w Wenezueli: Jaki jest obecny czarnorynkowy kurs dolara (słyszałem, że najkorzystniej wymienia się na lotnisku) i drugie: LP podaje, że główna autostrada lotnisko-Caracas jest remontowana i trzeba jeździć przez góry. Może już wyremontowali ?

nahuali dołączył
21.03.2009

nahuali 23:02 | 26.01.2011

hej! ja bylam w zeszlym roku i wprawdzie nie wymienialam na lotnisku bo wjechalam od braylii,ale wymienielismy troche gotowy na granicy i jak sie pozniej okazalo-mniej korzystnie niz gdzies w glebi kraju czy juz nawet nad morzem. Wydaje mi sie ze wlasnie w takich miejscach jak lotnisko czy granice panstw beda mniej korzystne bo czlowiek jest zdezorientowany i chce miec juz walute w reku. nie bylo za to problemu z wymiana w glebi krauju, zawsze ktos sie znalazl,lub ktos kogos znal,kto skupowal. Zeszloroczny kurs,pewnie juz nieaktualny,byl okolo, 5,7 bolivara za dolara czy jakos tak.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:15 | 27.01.2011

Dzięki, generalnie pewno masz rację, tylko słyszałem, że na lotnisku wymienia się w sklepikach... Pozdrawiam

nahuali dołączył
21.03.2009

nahuali 23:13 | 28.01.2011

hejka! zasięgnęłam informacji na temat bolivarów od kolegi,które własnie tam jest i kurs duuużo sie zmienił od zeszłego roku. Mówi, że legalnie 4 boliwary, na czarnym 8,2 za dolara,a podobno nawet za 9 można wyrwać przy czym przestrzegał, aby wymieniać u Wenezuelczyków a także bardzo uważać, bo Ci sama co wymieniają, potrafią później napaść Cię na ulicy.

A jeszcze od siebie dodaj, unikaj policji, potrafią wyłudzać pieniądze od turystów, zwykłe łapówki, a taksówki chyba wiesz-tylko rejestrowane.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 23:36 | 28.01.2011

Dzięki, już się mnie nastraszyłeś. Ale to tylko potwierdza moje obawy. Pozdrawiam

nahuali dołączył
21.03.2009

nahuali 00:22 | 29.01.2011

1. NastraszyłAŚ :)
2. Nie,ale spokojnie:) Trzeba mieć po prostu głowę na karku, nie obnosić się, uważać, w nocy nie chodzić samemu i takie tam podstawowe reguły bezpieczdeńtwa.
Polecam Delte Orinoko, i zycze zeby w rzekac bylo duzo wody i mozna bylo dotrzec na la gran sabane,bo mi nie bylo dane ze wzgledu na bardzo malo obfitą pore deszczowa. Margarita podobna tez niczego sobie,natomiast fajne plaze sa w Puerto la cruz-stamtad codziennie odplywaja za jakies drobne pieniadze male lodeczki-jakies dwadziescia minut, na wysepki, plaze naprawde piekne,a jaka flora i fauna pod woda! A to wszystko mozna zobaczyc bez specjalistycznych sprzetow do nurkowania-zwykly snorkeling za darmoszke:)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:22 | 29.01.2011

Dzięki za rady, ja się głównie nastawiam na Gran Sabanę, a jak będzie mało wody, to chyba pieszo ... A nie wiesz co z tym mostem na trasie lotnisko - Caracas ?

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 19:08 | 30.01.2011

A jeszcze jedno pytanie: za treki po górach, przewodników płaci się w dolarach czy w miejscowej walucie ? A za przeloty lokalne typu Canaima - Salto Angel ?

nahuali dołączył
21.03.2009

nahuali 00:02 | 06.02.2011

w malutkich "agencjach"turystycznych powinienes miec mozliwosc zaplacic tak i tak,dlatego ze on wezmie od Ciebie dolary, a potem sprzeda je komus drozej i sam zarobi(tak bylo u nas przy wycieczce na delte), ale to niepisana zasada, po prostu zycie:) w boliwarach oczywiscie niegdy nie bedzie problemow. a za loty na pewno tylko waluta obowiazujaca.

nahuali dołączył
21.03.2009

nahuali 11:00 | 06.02.2011

chociaz teraz mysle ze akurat w przypadku tego lotu to pewnie tez kupicie wycieczke w jakiejs agencji, na poczatku nie zakapowalam ze nie chodzi o zwykle linie lotnicze hehe:)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:57 | 06.02.2011

Dzięki, czyli tak jak myślałem, jak będzie dobry kurs, to wymieniam więcej. Pozdrawiam

nahuali dołączył
21.03.2009

nahuali 23:35 | 06.02.2011

jasne,mozesz sie zabezpieczyc,ale w takiej agencji to ze sam bedzie chcial zarobic,nie znaczy, ze z Ciebie zedrze,nam zaproponowal lepszy kurs niz na granicy z Brazylia:) Najwazniejsze, ze masz juz orientacje w tegorocznym kursie. Pozdrawiam,m

carpinus76 dołączył
24.09.2010

carpinus76 14:38 | 07.02.2011

czy ktoś może polecić jak i z kim ewentualnie wybrać się do Wenezueli? Jechać samodzielnie czy z jakaś agencją turystyczną? Generalnie mam na myśli parki narodowe, salto del Angel, wejście na roraime.

janski dołączył
16.04.2010

janski 16:46 | 02.03.2011

Wrocilem 4 dni temu. Ogolnie wymienialem 1 USD za 7.6 bolivara, w kazdej posadzie mozna bylo wymienic walute wiec nie robilem tego na ulicy. Na Twoim miejscu nie robilbym tego na lotnisku miedzynarodowym, lepiej juz przejsc kawalek do domestic airport. Ja uniknalem Caracas i dostalem sie od razu do Choroni (super) ale slyszalem ze niektorym dojazd taksowka do Caracas trwal do 3 godzin. Nie wiem kiedy sie wybierasz ale teraz na pewno nie jest dobra pora na Angel Falls (brak wody). Mysle ze niektore miejsca bedziesz musial odwiedzic przez agencje turystyczna, wszystko lepiej zalatwiac na miejscu. Ja np bylem na 4 dniowej wycieczce (safari) w Los Llanos, super wycieczka, zaplacilem 1400 boliwarow (ponizej 200USD) (zadnych extra wydatkow gdyz w cenie poza transportem, jazda konna, lodzia sa takze 3 super posilki dziennie. Nie bylem ani w Caracas ani na wyspie Margarita ale wszyscy tam mowia ze to sa najbardziej niebezpieczne miejsca). Ja bylem w Wenezueli ponad 4 tygodnie , poza tym Columbia. Nie bylo jednego momentu abym czul sie w jakikolwiek sposob zagrozony lacznie z przekraczaniem granicy. Wszystko w Wenezueli bylo POWYZEJ moich oczekiwan. Podrozuje sie super latwo. Jesli lubisz gory polecam tez Meride i okolice. Have a great and safe trip

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 10:15 | 03.03.2011

Dzięki za info, z tym dojazdem do lotniska to mam nadzieję, że to było wcześniej (remontowali most), nastawiam sie niestety na agencje turystyczne, Salto Angel i tak odwiedzę, trochę wody chyba będzie, pozdrawiam

casuelle dołączył
11.12.2009

casuelle 14:57 | 13.03.2011

Wrocilam 8.03. W Wenezueli spedzilam doladnie miesiac i nie zgadzam sie z wieloma rzeczami, o ktorych pisze janski. Nie wymienilam dolara po kursie nizszym niz 8.0. Najlepszy kurs udalo mi sie wynegocjowac wlasnie na lotnisku miedzynarodowym 8.3 Nasi znajomi przyjechali z znami ponownie na lotnisko nastepnego dnia zeby rowniez dostac podobny kurs, bo na posadzie dostali 7.5. Slyszelismy o miejscu w Ciudad Bolivar, gdzie podobno wymieniaja po 8.5, jednak nie liczylabym na wiecej. Czytalam gdzies,ze mozna wymienic po 9.0 ale nie wierze w to. Zwlaszcza po tym ja jeden miejscowy w Santa Elena chcial nam sprzedac dolary za 8.5 bolivara. Z lotniska do Caracas czy gdziekolwiek w okolice najlepiej jechac busem. Przejazd kosztuje od 2-5 bolivarow. Jesli taksowka, to oczywiscie oficjalna. Mozna znalezc stanowisko pre paid na terenie lotniska. Tam placi sie z gory za przejazd, a potem z kwitkiem podchodzi do oznakowanej taksowki przed lotniskiem. W Ciudad Bolivar mozna wykupic 3 dniowa wycieczke na Los Llanow za 900 bolivarow. Ja placilam 1200 bolivarow. Podobnie jak Janski polecam ja bardzo. Spanie w towarzystwie setek kajmanow pod tak rozgwiezdzonym niebem,ze w zyciu nie widzialam piekniejszego, lowienie piranii, jazda konno po sawannie, polowanie na anakonde. Niezapomniane.
Co do Andel Falls to mimo,ze janski pisze, ze NA PEWNO nie bedzie wody, radzilabym sie orientowac na miejscu. Kiedy ja tam bylam woda byla. Mimo pory suchej w tym roku sporo pada, wiec jest szansa,ze zobaczysz wodospad. Jednak to ciagle pora sucha, wiec nie bedzie mozna dostac sie z Canaimy inaczej niz awionetka. Jest w cenie wycieczki. 3 dniowa kosztuje przez to soro, bo 2500 bolivarow.
Co do bezpieczenstwa... Zostalam okradziona pierwszego dnia. Moj kolega stracil wszystko. To wydarzenie wplynelo na mnie tak bardzo,ze do konca mojego pobytu nie czulam sie tam bezpiecznie. Napad to nie byl jedyny moment kiedy czulam sie tam zagrozona. Zgadzam sie kiedy slysze ostrzezenia o tym,ze to nie jest bezpieczny kraj. Bycie ostroznym nie wystarczy bo jesli zabraknie szczescia, kazdego moze spotac cos zlego.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 12:52 | 30.03.2011

Dzięki za info, też właśnie wróciłem, wrażenia podobne, Angel Falls niesamowite, pora w zasadzie sucha, ale tylko z nazwy (wody bardzo dużo, często pada, stety i niestety - musiałem zrezygnować z Roraimy). Jak ktoś chce to chętnie się podzielę info

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 17:43 | 23.05.2011

roraima i gran sabbana to najlepsze, co mnie spotkalo w wenezueli ...
pozdrawiam MICHAL

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 18:12 | 23.05.2011

Czyli wychodzi na to, że muszę tam jeszcze raz pojechać ...

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 03:14 | 24.05.2011

nie musisz, chcesz... np przy okazji podrozy do Amazonii

gosia23 dołączył
13.11.2006

gosia23 20:24 | 25.05.2011

ja tez uwazam ze Roraima to jest to co trzeba zaliczyc w wenezuelii

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 00:53 | 26.05.2011

poza tym jest po drodze Kukenan (rzeka, tepui i wodospad (jeden z najwyzszych na swiecie)

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:56 | 26.05.2011

Tak źle nie jest; z wodospadów widziałem Salto Angel, Salto Ucaima, Salto Hacha, Salto Sapo i na Rio Caura Salto Para ... też polecam

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 00:52 | 27.05.2011

dla mnie Salto Angel to za wysoki prog (finansowy); o wodospadzie Kukenan Wenezuelczycy mowia, ze jest drugim najwyzszym na swiecie, ma pona 600 m wolnego spadu

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 00:53 | 27.05.2011

a tak z ciekawosci - jaki byl kurs bolvara fuerte w stosunku do euro w trakcie Twojego pobytu?

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 08:10 | 27.05.2011

Euro nie wymieniałem, tylko dolary, kurs był 8,2 (lepszego nie znalazłem)

gastropoda dołączył
19.05.2011

gastropoda 23:38 | 27.05.2011

Niezle sciezki, szczegolnie ta wodna, moze na zdjeciu nie wyglada zbyt gleboko, ale brodzilem nieco powyzej kostek,a pod spodem bylo slisko. Sadze, ze notke o wedrowce przeczytales, jak sie dobrze wczules, to tak jakbys tam byl....
dzieki za info o przeliczniku, z Astrid dalej utrzymuje kontakt

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2015 Globtroter.pl